Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nordland22

Линукс на външен хард-как ли ще е?

Препоръчан отговор

Здравейте.Реших да инсталирам Линукс на външен диск,като основна ОС.Някой да сподели впечатления.Дали ще се получи?Удачно ли е? Имам причина да ползвам външен хард с ОС за лаптопа си.Грее много и когато хард диска е сложен на лаптопа се загрява прекалено много,а е чисто нов и не искам да рискувам и да го повредя.Лаптопа е стар и вече съм го прежалил.Почистван е само преди месец,но пак грее много.Но въпроса тук е за външния хард и Линукса на него.Дали ще се зарежда бързо на лаптопа?Споделете опита си.

Хард диска по принцип не е купуван за външен,но с една кутия от 20 лв. за външен няма да има проблеми.Хада е 500 гб. SEAGATE,ако това има значение.

Пък мога да го включвам и на други компютри.

:no-no::rolleyes:Публикувано изображение Хайде,чакам мнения.Нима никой не е пробвал ОС на външен хард?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Реших да инсталирам Линукс на външен диск,като основна ОС.Някой да сподели впечатления.Дали ще се получи?Удачно ли е? Имам причина да ползвам външен хард с ОС за лаптопа си.Грее много и когато хард диска е сложен на лаптопа се загрява прекалено много,а е чисто нов и не искам да рискувам и да го повредя.Лаптопа е стар и вече съм го прежалил.Почистван е само преди месец,но пак грее много.Но въпроса тук е за външния хард и Линукса на него.Дали ще се зарежда бързо на лаптопа?Споделете опита си.

Хард диска по принцип не е купуван за външен,но с една кутия от 20 лв. за външен няма да има проблеми.Хада е 500 гб. SEAGATE,ако това има значение.

Пък мога да го включвам и на други компютри.

:no-no::rolleyes:Публикувано изображение Хайде,чакам мнения.Нима никой не е пробвал ОС на външен хард?

Не мисля че ще имате проблем, аз съм ползва линукс и от флашка и от СД и от преносим диск

П.П. И нужно ли беше да давате толкова голямо разстояние между редовете на поста си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.И аз съм ползвал Линукс от флашка,дори в момента съм с нея.Но на външен хард не съм инсталирал и не зная как ще работи от харда.А и аз искам да инсталирам Линукса не като Live CD,а директно като ОС. П.П. И аз не зная защо се получи това разстояние между поста ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. И нужно ли беше да давате толкова голямо разстояние между редовете на поста си?

Да попитам и аз това!!! Иначе дали ще е флашка, дали ще е CD или DVD или ще е външен HDD или дори SD карта... Начина на съхранение и стартиране не от такова значение, важно е по-скоро какво може машината като начало, и след това, какви възможности и скорости има съответното устройство...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.И аз съм ползвал Линукс от флашка,дори в момента съм с нея.Но на външен хард не съм инсталирал и не зная как ще работи от харда.А и аз искам да инсталирам Линукса не като Live CD,а директно като ОС. П.П. И аз не зная защо се получи това разстояние между поста ми.

И каква според вас е разликата между флашка и хардидск (независимо външен или вътрешен). Освне това че флашката има лимитиран брой записи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението.Въпроса е  дали ОС ще стартира като от флашка,както Live CD или все едно си е на вътрешен хард?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението.Въпроса е  дали ОС ще стартира като от флашка,както Live CD или все едно си е на вътрешен хард?

Ако компютъра ви може да стартира от USB то не виждам проблем. Ако ли диска ви е вързан през *АТА интерфейс то не би имало никаква разлика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти виждаш че диска е външен, защото виждаш с очите си кутията му, ама на компютъра няма кой да му каже, така че няма значение. Просто при инсталацията, маркираш старта да е от съответното устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК,благодаря на всички които се включиха в темата.Утре купувам кутия за външен хард и инсталирам.Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.