Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dvd_cd

Най-запомнящите се думи на Хамлет?

Препоръчан отговор

Трябва ми за училище: Най-запомнящите се думи на Хамлет? Прочетох цялата книга, но така и не разбрах, кои са тези 2 толкова важни изречения. Имам идея къде са - в частта в която Хамлет се среща за пръв път с призрака на баща си, понеже там се развива всичко от което зависят действията на Хамлет в по-късен етап (и цялата книга дори). Някой ще може ли малко да ме побутне/помогне. Много ще съм благодарен :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Да бъдеш или да не бъдеш"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стотици филми, произведения, пиеси, книги, да не говорим за хилядите картинки в интернет и милионите статуси във FaceBook с точно тези думи......... Няма по-известна реплика от книгите, от колкото тези.... Не мога да повярвам, че някой не я знае!!!!!!!! От 5-ти клас още я разнасяме (фразата, като изречение), а аз не съм толкова стар, в момента съм на 23 години............. Ако това не се знае, боже, на къде отива образованието, на къде........... Господи, закъсахме го!!!!!!!!!!!!! По дяволите, това е най-известната мисъл в света!!!!, Буквално, реалистично, земно, както искате го кажете, но не мисля, че съм срещал човек, който да не знае тази реплика (фраза).... "To be, or not to be" или преведена на Български - Да бъдеш или да не бъдеш....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох цялата книга, но така и не разбрах, кои са тези 2 толкова важни изречения.

Прочел си я, дръжки! Ми, това не е комикс, а пиеса. Горе те ориентираха. Ако не ти се чете цялото произведение, то виж ремарката на края: Погребален марш. Всички излизат, изнасяйки телата. Оръдеен залп. Може пък да ти стане интересно кви са тия трупове дето ги изнасят и да се пробваш да прочетеш повечко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази е едната и аз я знам... Няма как да не я знам, но има друга която не знам/не се сещам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази е едната и аз я знам... Няма как да не я знам, но има друга която не знам/не се сещам.

"Светът е театър  - и всички хора в него са актьори."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Светът е театър  - и всички хора в него са актьори."

Много благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря.

Бе, ти хубаво благодариш на колежката, обаче:

Да, този свят е сцена,

където всички хора са актьори

и всеки има миг, във който трябва

да влезе и излезе; и играе

различни роли, тъй като животът

е в седем действия:

Или в оригинал:

All the world's a stage,

And all the men and women merely players;

They have their exits and their entrances,

And one man in his time plays many parts,

His acts being seven ages

"Както ви се хареса", 7 сцена. В тази пиеса Хамлет не се мярка. :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.