Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Владислав Петров

Проблем с харда

Препоръчан отговор

Здравейте.
Така да минем към проблема..Преди 2-3 седмици ми изгоря видео картата от токов удар и ползвах вградена..Преди 2 дни пускам компютъра и стога до Loading Operation System и не почва да се зарежда Windows-а а ми излиза надпис

disc boot failure insert system disk and press enter

.. мислех че ми е изгорял харда и не съм го пипал компютъра вчера цял ден и днес реших да го пробвам да видя какво ще стане и такъв проблем не даде..значи не е изгорял харда и не знам от какво може да е..също така компютъра ми стана сравнително по бавен от преди..
Характеристиките са му:
РАМ - Кингстън 4гб
Видеото вече е вграденото от дънната платка а тя е: Gigabyte H55M-S2 (Socket 1156)
Твърд диск: 466GB Western Digital WDC WD5000AADS-00S9B0 ATA Device (SATA)
Процесор: Intel Core i3 540 @ 3.07GHz

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Така да минем към проблема..Преди 2-3 седмици ми изгоря видео картата от токов удар и ползвах вградена..Преди 2 дни пускам компютъра и стога до Loading Operation System и не почва да се зарежда Windows-а а ми излиза надпис

disc boot failure insert system disk and press enter

.. мислех че ми е изгорял харда и не съм го пипал компютъра вчера цял ден и днес реших да го пробвам да видя какво ще стане и такъв проблем не даде..значи не е изгорял харда и не знам от какво може да е..също така компютъра ми стана сравнително по бавен от преди..

Характеристиките са му:

РАМ - Кингстън 4гб

Видеото вече е вграденото от дънната платка а тя е: Gigabyte H55M-S2 (Socket 1156)

Твърд диск: 466GB Western Digital WDC WD5000AADS-00S9B0 ATA Device (SATA)

Процесор: Intel Core i3 540 @ 3.07GHz

Благодаря предварително!

Коя е ОС? Препоръчително е да се направи тест на харда. Не знам как си изключил хардуерен проблем. Все пак грешката която ти изкарва е свързана по-скоро с буут сектора на ОС и може да се оправи с Recovery или преинсталация на ОС. Един такъв проблем обаче не става от нищото, още повече след токов удар. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя е ОС? Препоръчително е да се направи тест на харда. Не знам как си изключил хардуерен проблем. Все пак грешката която ти изкарва е свързана по-скоро с буут сектора на ОС и може да се оправи с Recovery или преинсталация на ОС. Един такъв проблем обаче не става от нищото, още повече след токов удар. 

Това ми показа 

ОС:Windows 32bit.

Публикувано изображение Click this bar to view the original image of 1001x561px.

Публикувано изображение

След кратък тест ми казва че няма грешки..

Сега чакам нормален тест и до сега не открива нищо..

Би ли ми казал как да проверя за лоши сектори..

Със програмата Speccy ми дава че всичко е наред с хардуера..температурите са нормални..даже добри..

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип и аз се доверявам на Hard Disk Sentinel . Щом показва че няма грешки може да си спокоен. Иначе може би  HD Tune (безплатна) и някои други платени, както и  такива специално разработени за WD дискове -  цък

Все пак казвам, че и аз се доверявам на резултатите на Hard Disk Sentinel. Можеше да качиш и снимка на S.M.A.R.T. табчето :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип и аз се доверявам на Hard Disk Sentinel . Щом показва че няма грешки може да си спокоен. Иначе може би  HD Tune (безплатна) и някои други платени, както и  такива специално разработени за WD дискове -  цък

Все пак казвам, че и аз се доверявам на резултатите на Hard Disk Sentinel. Можеше да качиш и снимка на S.M.A.R.T. табчето :)

Благодаря за отговорите..

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-лошото в случая е че това насочва към евентуален проблем с дъното. Ако компютъра е осезаемо по-бавен може да тестваш и рамта. 

Ако искаш погледни това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-лошото в случая е че това насочва към евентуален проблем с дъното. Ако компютъра е осезаемо по-бавен може да тестваш и рамта. 

Ако искаш погледни това

А дали мога да тествам дъното за евентуален проблем?Не ми се иска да бутам този ребилд на дъното защото не разбирам толкова..А може ли да не ми е изгоряла видео картата а просто слота за нея да е изгорял..трябва да я пробвам някъде другаде :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали мога да тествам дъното за евентуален проблем?Не ми се иска да бутам този ребилд на дъното защото не разбирам толкова..А може ли да не ми е изгоряла видео картата а просто слота за нея да е изгорял..трябва да я пробвам някъде другаде :)

Първо изпълнете каквото ви е посъветвал уважаемият eminem_vr. Ще можете да си заредите Уиндоус-а. 

След това,тествайте вашата карта на друг компютър,тествайте с друга карта на вашият компютър.

Не става ясно,каква е картата ви.Да не би да сте забравил да сложите кабелът за захранването и.Доста карти се нуждаят от такъв кабел.Огледайте добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо изпълнете каквото ви е посъветвал уважаемият eminem_vr. Ще можете да си заредите Уиндоус-а. 

След това,тествайте вашата карта на друг компютър,тествайте с друга карта на вашият компютър.

Не става ясно,каква е картата ви.Да не би да сте забравил да сложите кабелът за захранването и.Доста карти се нуждаят от такъв кабел.Огледайте добре.

Windows-а вече ми зарежда..проблема беше преди..сега се оправи но искам да знам от къде може да е..ще го дам на професионалист да го види..Благодаря ви за бързите отговори ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows-а вече ми зарежда..проблема беше преди..сега се оправи но искам да знам от къде може да е..ще го дам на професионалист да го види..Благодаря ви за бързите отговори ;)

Ако SATA кабела е от червените, с черен куплунг - смени го с жълт или син SATA2 със закопчалка. Червените правят често подобни инцидентни проблеми. Имал съм много подобни случаи. Вероятно като си вадил видеокартата си пипнал червения кабел и леко се е размърдал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако SATA кабела е от червените, с черен куплунг - смени го с жълт или син SATA2 със закопчалка. Червените правят често подобни инцидентни проблеми. Имал съм много подобни случаи. Вероятно като си вадил видеокартата си пипнал червения кабел и леко се е размърдал :)

Син е и го смених и него но тогава нищо не стана..може ли проблема да е от биоса.. и да не намира харда или пък видео картата..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Син е и го смених и него но тогава нищо не стана..може ли проблема да е от биоса.. и да не намира харда или пък видео картата..

а след смяната получавал ли се е ефекта  "disc boot failure insert system disk and press enter" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.