Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.
Така да минем към проблема..Преди 2-3 седмици ми изгоря видео картата от токов удар и ползвах вградена..Преди 2 дни пускам компютъра и стога до Loading Operation System и не почва да се зарежда Windows-а а ми излиза надпис

disc boot failure insert system disk and press enter

.. мислех че ми е изгорял харда и не съм го пипал компютъра вчера цял ден и днес реших да го пробвам да видя какво ще стане и такъв проблем не даде..значи не е изгорял харда и не знам от какво може да е..също така компютъра ми стана сравнително по бавен от преди..
Характеристиките са му:
РАМ - Кингстън 4гб
Видеото вече е вграденото от дънната платка а тя е: Gigabyte H55M-S2 (Socket 1156)
Твърд диск: 466GB Western Digital WDC WD5000AADS-00S9B0 ATA Device (SATA)
Процесор: Intel Core i3 540 @ 3.07GHz

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Така да минем към проблема..Преди 2-3 седмици ми изгоря видео картата от токов удар и ползвах вградена..Преди 2 дни пускам компютъра и стога до Loading Operation System и не почва да се зарежда Windows-а а ми излиза надпис

disc boot failure insert system disk and press enter

.. мислех че ми е изгорял харда и не съм го пипал компютъра вчера цял ден и днес реших да го пробвам да видя какво ще стане и такъв проблем не даде..значи не е изгорял харда и не знам от какво може да е..също така компютъра ми стана сравнително по бавен от преди..

Характеристиките са му:

РАМ - Кингстън 4гб

Видеото вече е вграденото от дънната платка а тя е: Gigabyte H55M-S2 (Socket 1156)

Твърд диск: 466GB Western Digital WDC WD5000AADS-00S9B0 ATA Device (SATA)

Процесор: Intel Core i3 540 @ 3.07GHz

Благодаря предварително!

Коя е ОС? Препоръчително е да се направи тест на харда. Не знам как си изключил хардуерен проблем. Все пак грешката която ти изкарва е свързана по-скоро с буут сектора на ОС и може да се оправи с Recovery или преинсталация на ОС. Един такъв проблем обаче не става от нищото, още повече след токов удар. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя е ОС? Препоръчително е да се направи тест на харда. Не знам как си изключил хардуерен проблем. Все пак грешката която ти изкарва е свързана по-скоро с буут сектора на ОС и може да се оправи с Recovery или преинсталация на ОС. Един такъв проблем обаче не става от нищото, още повече след токов удар. 

Това ми показа 

ОС:Windows 32bit.

Публикувано изображение Click this bar to view the original image of 1001x561px.

Публикувано изображение

След кратък тест ми казва че няма грешки..

Сега чакам нормален тест и до сега не открива нищо..

Би ли ми казал как да проверя за лоши сектори..

Със програмата Speccy ми дава че всичко е наред с хардуера..температурите са нормални..даже добри..

Публикувано изображение

Редактирано от Владислав Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип и аз се доверявам на Hard Disk Sentinel . Щом показва че няма грешки може да си спокоен. Иначе може би  HD Tune (безплатна) и някои други платени, както и  такива специално разработени за WD дискове -  цък

Все пак казвам, че и аз се доверявам на резултатите на Hard Disk Sentinel. Можеше да качиш и снимка на S.M.A.R.T. табчето :)

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип и аз се доверявам на Hard Disk Sentinel . Щом показва че няма грешки може да си спокоен. Иначе може би  HD Tune (безплатна) и някои други платени, както и  такива специално разработени за WD дискове -  цък

Все пак казвам, че и аз се доверявам на резултатите на Hard Disk Sentinel. Можеше да качиш и снимка на S.M.A.R.T. табчето :)

Благодаря за отговорите..

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-лошото в случая е че това насочва към евентуален проблем с дъното. Ако компютъра е осезаемо по-бавен може да тестваш и рамта. 

Ако искаш погледни това

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-лошото в случая е че това насочва към евентуален проблем с дъното. Ако компютъра е осезаемо по-бавен може да тестваш и рамта. 

Ако искаш погледни това

А дали мога да тествам дъното за евентуален проблем?Не ми се иска да бутам този ребилд на дъното защото не разбирам толкова..А може ли да не ми е изгоряла видео картата а просто слота за нея да е изгорял..трябва да я пробвам някъде другаде :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали мога да тествам дъното за евентуален проблем?Не ми се иска да бутам този ребилд на дъното защото не разбирам толкова..А може ли да не ми е изгоряла видео картата а просто слота за нея да е изгорял..трябва да я пробвам някъде другаде :)

Първо изпълнете каквото ви е посъветвал уважаемият eminem_vr. Ще можете да си заредите Уиндоус-а. 

След това,тествайте вашата карта на друг компютър,тествайте с друга карта на вашият компютър.

Не става ясно,каква е картата ви.Да не би да сте забравил да сложите кабелът за захранването и.Доста карти се нуждаят от такъв кабел.Огледайте добре.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо изпълнете каквото ви е посъветвал уважаемият eminem_vr. Ще можете да си заредите Уиндоус-а. 

След това,тествайте вашата карта на друг компютър,тествайте с друга карта на вашият компютър.

Не става ясно,каква е картата ви.Да не би да сте забравил да сложите кабелът за захранването и.Доста карти се нуждаят от такъв кабел.Огледайте добре.

Windows-а вече ми зарежда..проблема беше преди..сега се оправи но искам да знам от къде може да е..ще го дам на професионалист да го види..Благодаря ви за бързите отговори ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows-а вече ми зарежда..проблема беше преди..сега се оправи но искам да знам от къде може да е..ще го дам на професионалист да го види..Благодаря ви за бързите отговори ;)

Ако SATA кабела е от червените, с черен куплунг - смени го с жълт или син SATA2 със закопчалка. Червените правят често подобни инцидентни проблеми. Имал съм много подобни случаи. Вероятно като си вадил видеокартата си пипнал червения кабел и леко се е размърдал :)

Редактирано от tihman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако SATA кабела е от червените, с черен куплунг - смени го с жълт или син SATA2 със закопчалка. Червените правят често подобни инцидентни проблеми. Имал съм много подобни случаи. Вероятно като си вадил видеокартата си пипнал червения кабел и леко се е размърдал :)

Син е и го смених и него но тогава нищо не стана..може ли проблема да е от биоса.. и да не намира харда или пък видео картата..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Син е и го смених и него но тогава нищо не стана..може ли проблема да е от биоса.. и да не намира харда или пък видео картата..

а след смяната получавал ли се е ефекта  "disc boot failure insert system disk and press enter" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.