Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
DropTheBeat

Има ли проблем ако настроя windows да се пуска по - бързо?

Препоръчан отговор

Това е едно видео в което се покзват разни настройки в msconfig благодарение на които windows се пуска по - бързо. Моля изгледайте цялото видео и ми кажете може ли това по някакъв начин това да навреди на компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са допълнителни програми, повечето от странични производители, които се стартират автоматично с пускането на Windows.  Виж при теб кои са програмите и дай един - два скрийншота. Аз лично съм оставил само антивирусна да се пуска. Всичко останало съм разкарал.

PS: Това, което съм описал е само за раздела Startup, в msconfig.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Windows ти работи в момента добре, не си играй за да не си направиш проблем. Ако нещо пък те притеснява в работата на OS по добре дай повече информация за проблема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не ме притеснява но съм виждал как на други компютри които не са кой знае колко добри се пуска по - бързо. Въпросът е в ония настройки за GUI, за това не 1 а 2 процесора и за там където пишеш timeout не 30 а 3. 

Тези настройки които са в секция boot ме притесняват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от скоростта на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не ме притеснява но съм виждал как на други компютри които не са кой знае колко добри се пуска по - бързо. Въпросът е в ония настройки за GUI, за това не 1 а 2 процесора и за там където пишеш timeout не 30 а 3. 

Всичко зависи колкото ти е омазан Windows-a. Никога не ползвай оптимизатори като Tuneup utilities или разни други чистачи на регистри. На пръв поглед оправя нещо, но с течение на времето се скапват нещата. За кои настройки на GUI говориш? За ефектите ли? Можеш да го настроиш на Let the windows decide. Tака Windows ще определи кои неша да изгаси.  А за 1 или 2 процесора не се сещам за какво става въпрос. А за timeout - това е времето за което да избереш коя операционна система да се зареди. Или накратко, ако имаш повече от един Windows, да имаш време да избереш дали да заредиш Windows или Linux. Остави си го на 30, това не те грее, ако имаш само един Windows. Той ще се зарежда веднага. Но ти гледай в раздела Startup за програми, като Daemon tools, utorrent, skype и разни такива... махай чавките пред тях, дай Apply и накрая рестартирай компютъра да видиш колко бързо ще е готов за работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е в ония настройки за GUI, за това не 1 а 2 процесора и за там където пишеш timeout не 30 а 3. 

Тази настройка е да посочиш колко ядра има твоят процесор.

Дори и да ги направиш, тези настройки, няма да я усетиш разликата.

Послушай какво ти казаха над мен.Наистина зависи от скороста на твоят диск.

И евентуално да премахнеш всички отметки от раздела Startup.Като остане само за твоята антивирусна програма.

ПП: Опс.Вече са ме изпреварили.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от скоростта на диска.

Един компютър дори с SSD да е, ако джама е омазан достатъчно, то той ще е по-бавен от един 5200 оборотен хард.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем да има,дори да премахнеш всички отметки.Самите приложения пак ще си работят нормално,но ще се зареждат,само когато има необходимост от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един компютър дори с SSD да е, ако джама е омазан достатъчно, то той ще е по-бавен от един 5200 оборотен хард.

Не. Освен това няма 5200 оборотен хард.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, 5400. Не може ли човек да сбърка? :mad:

Може разбира се, но при стартиране на система множеството програми не влияят толкова, колкото износеността на диска и бавната му скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като казах Gui имах предвид ето тази отметка http://prikachi.com/images/636/6558636X.jpg

Ако сложиш отметката, няма да виждаш точките които образуват логото, докато се зарежда Windows-a. Ще виждаш само текст, което е скука. :D

Може разбира се, но при стартиране на система множеството програми не влияят толкова, колкото износеността на диска и бавната му скорост.

Абе като ти се зареждат 20-30 програми при старт на Windowsa. Чакаш още 5-10 минути, примерно. Досадно. Всичко зависи от операционната система.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сложиш отметката, няма да виждаш точките които образуват логото, докато се зарежда Windows-a. Ще виждаш само текст, което е скука. :D

Абе като ти се зареждат 20-30 програми при старт на Windowsa. Чакаш още 5-10 минути, примерно. Досадно. Всичко зависи от операционната система.

На мен ми стартират три програми и от натискането на бутона, до зареждане на система в готовност за работа минават 5 минути. Харда е 7200 и е дърт. На лаптопа в офиса стартират съшите три, харда е 5400 и е дърт и зарежда за 2 минути. На сестрата лаптопа е с 5400 хард стартират сумати ла*на и зарежда за две минути...С SSD мога да си пусна и Фотошоп да ми стартира и пак ще стартира за секунди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя лаптопски хард е 5400 оборота и Win7 ми зарежда до десктоп за 1:30. Автора на темата няма SSD и ако поразкара всички ненужни глупости, определено ще може да си работи спокойно по-бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.