Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
domball

дънна платка - не тръгва Asus P5Q SE s.775

Препоръчан отговор

Здравейте допреди вчера бях горд собственик на въпросното дъно докато не реших да почна да го сглобявам ииии греда. Значи първо просто го пуснах само с процесор и охлаждане 24 пиново и 4 пиновия конектор е включен, охлаждането също в pcu fan, светна зелената лампичка (което предполагам е че няма проблем или се лъжа само показва че има напрежение някакво?) и с отверка после с джъмпер точно където е за power и леко мръдва вентилатора на охлаждането и дотолкова, иначе си свети зелената лампа не преминава в друг цвят оранжево или червено предполагам не е от захранването което е 250 ватово 24 пина НР compaq, после пробвах с един Codegen 350 вата което работеше уж, но при него дори и не мръдва за малко перката на охлаждането, не пиука дъното предполага е във него проблема ако има прекъснати пътечки или де да знам иначе е почти вечно в смисъл изцяло е с полимерни кондензатори при правилна употреба да речем или вече е било вечно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може някоя част да не е съвместима с дъното.

ами процесора освен, захранванията си работят като за едното съм 100% сигурен защото е от работещ компютър 24 пиновото. Остава варианта с охлаждането което също е от въпросния работещ компютър и тука въпроса е защо не взех процесора от работещия компютър и да си имам ясната представа че дъното :help wanted4: , има и един друг вариант пиновете за старт да са на повече от 2 пина в смисъл ако е със стандартната букса за старт от кутията, което ме съмнява в смисъл ако има някаква такава защита дъното да речем - май вече почнах глупости да пиша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното поддържа следните процесори:

Celeron 400 sequence, Core 2 Quad, Core 2 Duo, Celeron Dual Core, Core 2 Extreme, Pentium Dual Core

Още за въпросната дънна платка можеш да намериш тук ==> http://reviews.cnet.com/motherboards/asus-p5q-se-motherboard/4507-3049_7-33232715.html

Редактирано от R.Ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около 2год. имах проблеми със почти същото дъно P5Q SE/R нещо джъмперите правиха мизерии и така беше запекъл, че стоеше в режим на постоянно рестартиране(все едно натискаш ресета през една секунда). 

Отстранихме проблема и си тръгна, но след известно време вече спря тотално, зелената лампа на дъното светеше, но само това. Имаше гаранция и ни го смениха. Като дойде новото ги питах какво е било развалено те само ми казаха дъното без много обяснения. Тъй че не успях да узная защо спря така, но при теб ми изглежда същото свети ти зелената лампа, но без никаква друга реакция. С какъв процесор си? Пробвай с батерийката на дъното, огледай джъмперите(виж в книжката на дъното подробно нещата) и пак пробвай. Явно тази серия на Асус не е толкова сполучлива, а по-принцип не е от бюджетните дъна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около 2год. имах проблеми със почти същото дъно P5Q SE/R нещо джъмперите правиха мизерии и така беше запекъл, че стоеше в режим на постоянно рестартиране(все едно натискаш ресета през една секунда). 

Отстранихме проблема и си тръгна, но след известно време вече спря тотално, зелената лампа на дъното светеше, но само това. Имаше гаранция и ни го смениха. Като дойде новото ги питах какво е било развалено те само ми казаха дъното без много обяснения. Тъй че не успях да узная защо спря така, но при теб ми изглежда същото свети ти зелената лампа, но без никаква друга реакция. С какъв процесор си? Пробвай с батерийката на дъното, огледай джъмперите(виж в книжката на дъното подробно нещата) и пак пробвай. Явно тази серия на Асус не е толкова сполучлива, а по-принцип не е от бюджетните дъна.

Intel® Celeron® D Processor 356  (512K Cache, 3.33 GHz, 533 MHz FSB)  е процесора,влязох в support list и има celeron 450 само от едноядрените и вече нагоре с двуядрените  celeron, поддържа Р4 НТ какъвто имам но утре ще го видя, чудна работа и двата са на 65 nm само че Р4 е с 800 мхз фсб, но наистина не пише че поддържа горенаписания celeron 356, да  сега ми направи впечатление че поддържа от 800мхзфсб нагоре, къде блея :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай сложи процесор, който се подържа от дъното за да видиш на 100% дали е от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай сложи процесор, който се подържа от дъното за да видиш на 100% дали е от него.

не е от процесора :) знаех си аз, имам един познат се занимава полуаматьорски ако мога така да го кажа, в смисъл разбира от доста неща и ги поправя, но няма сервиз като хоби му е вкъщи има доста инструменти и по добре той да го види

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е от процесора :) знаех си аз, имам един познат се занимава полуаматьорски ако мога така да го кажа, в смисъл разбира от доста неща и ги поправя, но няма сервиз като хоби му е вкъщи има доста инструменти и по добре той да го види

темата може да се закрива 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте допреди вчера бях горд собственик на въпросното дъно докато не реших да почна да го сглобявам ииии греда. Значи първо просто го пуснах само с процесор и охлаждане 24 пиново и 4 пиновия конектор е включен, охлаждането също в pcu fan, светна зелената лампичка (което предполагам е че няма проблем или се лъжа само показва че има напрежение някакво?) и с отверка после с джъмпер точно където е за power и леко мръдва вентилатора на охлаждането и дотолкова, иначе си свети зелената лампа не преминава в друг цвят оранжево или червено предполагам не е от захранването което е 250 ватово 24 пина НР compaq, после пробвах с един Codegen 350 вата което работеше уж, но при него дори и не мръдва за малко перката на охлаждането, не пиука дъното предполага е във него проблема ако има прекъснати пътечки или де да знам иначе е почти вечно в смисъл изцяло е с полимерни кондензатори при правилна употреба да речем или вече е било вечно :)

щом леко мръдва вентилатора, значи имаш късо по дънната платка и сработва зашитата на захранването късото е по 5, 12 или 3,3 волтовата линия... как си направил късото можем да гадаем... виждал съм захранващия конектор на фгопито включен във конектор за вентилатор, в конектор за usb, монтаж на дъното върху пънчета, поставени на грешни места под платката, както и захванато охлаждане на процесора със самонарезни винчета (поради счупени щипки)... пиукане има само ако процеора е наред и получава захранване от дънната платка...

за да видиш дали късото е по захранване на процесора включи към дъното 20/24 пиновия конектор, но не включвай 4 пиновия - компа няма да запали, но ако вентилаторите завъртят имаш късо около процесора (или от самонарезни винтчета или от пробили мосфети)... по някога на дъното гори южния мост и там става късо и пече яко при опит за включване

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом леко мръдва вентилатора, значи имаш късо по дънната платка и сработва зашитата на захранването късото е по 5, 12 или 3,3 волтовата линия... как си направил късото можем да гадаем... виждал съм захранващия конектор на фгопито включен във конектор за вентилатор, в конектор за usb, монтаж на дъното върху пънчета, поставени на грешни места под платката, както и захванато охлаждане на процесора със самонарезни винчета (поради счупени щипки)... пиукане има само ако процеора е наред и получава захранване от дънната платка...

за да видиш дали късото е по захранване на процесора включи към дъното 20/24 пиновия конектор, но не включвай 4 пиновия - компа няма да запали, но ако вентилаторите завъртят имаш късо около процесора (или от самонарезни винтчета или от пробили мосфети)... по някога на дъното гори южния мост и там става късо и пече яко при опит за включване

звучи логично това което си написал за прекъснати пътечки, не може да са кондензатори полимерни са дори и ги тествах при един познат тв техник, всички кондензатори са в нормите си. и сега забелязах че има отворени пътечки ли да ги нарека в смисъл без това отгоре като гума където е тънкия слой и се виждат медните жички, някой се е опитвал да ги запоява точно под  или при неправилно запояване са ожулени, разтопени не знам какво са правили и има следи от калай в смисъл някой си е играл да прави пътечки от калай или нещо подобно точно под пластмасовата стойка на процесора и там може да дава късо, те са толкова миниатюрни пътечки трябва да имаш сигурно поялник със супер тънък връх и увеличителни лещи или нещо подобно и пак не се знае докъде е поражението ако е стигнало до по долни слоеве е безнадеждно предполагам вече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от Cvetelin Evtimov
      Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Tosho55
      Здравейте,уча последна година и днес говорихме за пс билдинг  с господина и той ни обясняваше как дъното взимало голямо участие в перформънса,даже повече от процесора,та реших да питам това дали е вярно? Също така в момента се чудя,кое според вас е по-добре пс4 про с 4к телевизор и 3 игри за 1800 лева или гемйминг пс отново за около 1700-800 лева,но след 3 месеца някъде,защото в момента видео картите са много скъпи.Благодаря предварително  
    • от Drogba94
      Здравейте отдавна не се бях включвал в форума, но днес се наложи. Купих си вчера дъно(intel DQ67SW) с процесор i5 2400 2 ра ръка. Повреме на първите тестове на няколко пъти се гасеше след 5 до 10 секунди .Най накрая след сменяне на 3 захранвания тръгна, и интересното е че , че след това тръгваше и с 3те захранвания. След неопределене обаче почна пак да се гаси от самосебе си все едно дърпам шалтера някой да има идея какво може да причинява това рандъм гасене? В контакта консумацията не ми вдига повече от 150 вата.(имам екстендер с който следя консумацията).
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.