Премини към съдържанието
AstralGirl

Не мога да инсталирам актуализациите

Препоръчан отговор

с windows 7 съм- лаптопа ми е Packard Bell. Лаптопът е на 2 години. Преинсталиран само веднъж. От деня на преинсталирането всеки месец точно или около датата на която е бил преинсталиран ми иска разни актуализации. Днес също ми поиска такава в ляов пишеше ,че са 70 по избор и 1 важна. Тази една беше на Microsoft Excel 2003. Така 2-3 пъти пусках тази една актуализация. И все не успяваше да се актуализира, след рестарта отново ми излизаше и така няколко пъти. И така се намеси приятеля ми , влезе ми в компа видя тези 70 актуализации по избор и тръгна да ги пуска. От тях 55 са неуспешни.И се чудя как да ги инсталирам всички така,че да са успешни .. Това е

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с windows 7 съм- лаптопа ми е Packard Bell. Лаптопът е на 2 години. Преинсталиран само веднъж. От деня на преинсталирането всеки месец точно или около датата на която е бил преинсталиран ми иска разни актуализации. Днес също ми поиска такава в ляов пишеше ,че са 70 по избор и 1 важна. Тази една беше на Microsoft Excel 2003. Така 2-3 пъти пусках тази една актуализация. И все не успяваше да се актуализира, след рестарта отново ми излизаше и така няколко пъти. И така се намеси приятеля ми , влезе ми в компа видя тези 70 актуализации по избор и тръгна да ги пуска. От тях 55 са неуспешни.И се чудя как да ги инсталирам всички така,че да са успешни .. Това е

Отделям въпроса ви в отделна тема в подходящия раздел

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е добре известен, в момента от M$ "работят" по него.

KB2760411, KB2760588, and KB2760583 Windows 7 Updates Cannot Be Installed

Дължи се на проблемни (както винаги) ъпдейти - KB2760411, KB2760588 и KB2760583, които се теглят в един безкраен цикъл, постоянно, от хиляди машини по света, използващи Windows 7, и не стига това, ами и натоварват сървърите, и потребителите на XP примерно не могат да си свалят нужните кръпки (ъпдейтите се отказват от сървъра с цел да се избегне претоварване).

При някой XP системи се наблюдава и 100 % използване на процеса svchost.exe, причинено именно от услугата за ъпдейти (явно бъг при комуникацията на OS със сокетите, осъществяващи връзка със сървърите за ъпдейт, сигурно заради натовареността им).

Просто почакайте, докато пуснат фикс за Windows 7, и съответно всички компютри, които в момента дърпат тези три ъпдейта в безкраен цикъл престанат да го правят, и сървърите се поосвободят, че използващите XP да си изтеглят актуализациите (който мазохист, като мен например, от време на време актулизира XP :D).

Поредният фал на M$, нищо ново под слънцето.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес се прибрах на село и пуснах компа , веднага тръгна актуализация , пуснах я инсталира се всичко и поиска рестарт - направих го и излезнах . След малко се връщам  :shock11: а , още една , пуснах я , за Ексел  не помня номера но накрая беше 10048  инсталира я и понеже аз не ги търпя , веднага изчистих папката SoftwareDistribution/Download :) и хоп тоя досаден ъпдейт пак се изтегли ........... и така до безкрай :) ами оставих го - нека си седи , изчися ли го - веднага го тегли :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес се прибрах на село и пуснах компа , веднага тръгна актуализация , пуснах я инсталира се всичко и поиска рестарт - направих го и излезнах . След малко се връщам  :shock11: а , още една , пуснах я , за Ексел  не помня номера но накрая беше 10048  инсталира я и понеже аз не ги търпя , веднага изчистих папката SoftwareDistribution/Download :) и хоп тоя досаден ъпдейт пак се изтегли ........... и така до безкрай :) ами оставих го - нека си седи , изчися ли го - веднага го тегли :D

Moята 1 актуализация също е за excel. Пусках я поне 5 пъти сигурно и веднага след рестарта ...пак се появява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами остави я :( изобщо ползваш ли ексел ? аз да , но не ме притеснява изобщо :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, от повтарящите се е точно тази -  KB2810048

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не ползвам ексел...но ме дразни това постоянно да ми излиза ,че има 1 важна актуализация. И то като погледна в хронологията на направените актуализации точно за тази една...на ексел ми пише ,че е успешна , и в същото време пак я има в дясното поле. Значи това не е проблем само с моя компютър ? И кога точно ще се оправи знае ли се ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кога точно ще се оправи знае ли се ?

Ами съжалявам но не работя в M$ :) И при мен е същото . Мисля че през март 2014 г  ли беше ще спрат да ни досаждат тия актуализации за ХР Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не ползвам ексел...но ме дразни това постоянно да ми излиза ,че има 1 важна актуализация. И то като погледна в хронологията на направените актуализации точно за тази една...на ексел ми пише ,че е успешна , и в същото време пак я има в дясното поле. Значи това не е проблем само с моя компютър ? И кога точно ще се оправи знае ли се ?

Ако са въпросните KB посочени от programings и от jonov и мен, проблемът е налице в световен мащаб. Още вчера четох тук, тук и тук. Очаква се от Microsoft да оправят нещата.

Поздрави!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ли :ph34r: толкоз съм и прочел :) понеже на мен на ХР ми го прави а на 7цата не съм ги и пускал :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 8 април 2014 спира тормоза за XP.

Искрено ще съм и благодарен, ще пия една биричка на тоя ден за тях и за доброто старо XP, което ще продължа да ползвам. :)

Та не инсталирайте актулизации за неща, които не ползвате, например ако не ползвате Excel, съответно не ви трябва и актуализация за него. Другата хубава практика е да спирате генерално ъпдейтите още при инсталацията на Windows, и да пускате услугата да обновява веднъж на 1-2 месеца, като следите ъпдейтите, които слагате да са реализирани поне преди 10 дни (срок за който се предполага, че ако евентуално се забележи даден проблем със съответният пач, то той ще е бил fix-нат).

Водете си и списък на номерата на проблемните ъпдейти, и не ги допускайте за инсталация при обновяване. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 8 април 2014 спира тормоза за XP.

.....

Ще си купя последното им издание с всички актуализации и промени до тази дата.

Windows XP Professional SP3 Final :):P

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм ги изключил тотално всички актуализации, въпреки, че Уиндоус-а ми е оригинален Retail

Още с първото му инсталиране и след инсталацията на актуализациите последва след рестарт син екран?!

Excel нямам, защото не съм си купил офис пакета (а държа всичко да ми е законно)!

Оказа се, че имало три ъпдейта за 7-ца  х64 които довеждали точно до този проблем!

Ще чакам за сега да прочета някъде из нета, че са ги оправили тези проблеми и тогава ще пусна актуализациите!

Добре, че компютъра ми е дуал буут с Линукс Минт 14 КДЕ, та все пак имах възможност да вляза в нета и да прочета защо се получава този проблем със синия екран (както са го написали в инфото - "син екран на смърта")!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са въпросните KB посочени от programings и от jonov и мен, проблемът е налице в световен мащаб. Още вчера четох тук, тук и тук. Очаква се от Microsoft да оправят нещата.

Поздрави!

Ами погледнах за номераата на КВ , които са изброени но при мен тези номера ги няма и от 70 други актуализации по избор , които са били 55 са неуспешни. Ако искате мога да ви ги изброя тук с техните КВ номера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм ги изключил тотално всички актуализации, въпреки, че Уиндоус-а ми е оригинален Retail

Още с първото му инсталиране и след инсталацията на актуализациите последва след рестарт син екран?!

Excel нямам, защото не съм си купил офис пакета (а държа всичко да ми е законно)!

Оказа се, че имало три ъпдейта за 7-ца  х64 които довеждали точно до този проблем!

Ще чакам за сега да прочета някъде из нета, че са ги оправили тези проблеми и тогава ще пусна актуализациите!

Добре, че компютъра ми е дуал буут с Линукс Минт 14 КДЕ, та все пак имах възможност да вляза в нета и да прочета защо се получава този проблем със синия екран (както са го написали в инфото - "син екран на смърта")!

Това трябва да е предпоследният им гаф (след който между другото обещаха, че вече ъпдейтите ще се подлагат на по-обстойно тестване преди официалната им реализация, но резултата го виждаме :) ):

Актуални ъпдейти за Windows причиняват сривове в системата

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами погледнах за номераата на КВ , които са изброени но при мен тези номера ги няма и от 70 други актуализации по избор , които са били 55 са неуспешни. Ако искате мога да ви ги изброя тук с техните КВ номера.

В такъв случай погледни мнение #4 на ba4o-kiro64 и изтегли и стартирай фикса от него.

Ако това не помогне ще пробваш с Microsoft Fix It Windows Update

Имай предвид, че някои актуализации отначало са неуспешни, тъй като са се инсталирали други и е трябвало да се рестартира компютъра. По време на зареждане на операционната система, процеса на инсталация и конфигурация продължава, не изключвай компютъра. После пак ще имаш възможност за изтегляне и инсталиране на неуспешните update-и.

Редактирано от angel* (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брат аз имам този Проблем с ъпдеита жсекиден сика ъпдеит след рестарт пак иска писнами вече и само се рестартва и излизам един син екран писнами запчва с кгб за windows srw pack 3 pisnami 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.