Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам следния проблем с моят компютър, работи известно време ( всеки път е различно) и след това внезапно забива, показва черен екран за една секунда и после ми се включва синият екран, та проблема ми е че не знам на какво се дължи точно, почистих слотовете за рам паметта, прегледах дали няма нещо разместено като видео карта хард диск и тн .. но не намирам нищо необичайно... някой има ли някаква идея на какво се дължи това и как мога да го оправя? Благодаря преварително на всички погледнали темата ми и на всички които се опитват да ми помогнат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващия път когато отново покаже синият екран го снимайте за да видим каква грешка дава.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващия път когато отново покаже синият екран го снимайте за да видим каква грешка дава.

Добре, скоро ще кача снимка 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, скоро ще кача снимка 

Искрено се надявам, да си прочел подобни теми, тук във форума.

И вече знаеш как да спреш този екран, да не се скрива толкова бързо, така че да можеш да го снимаш, синият екран.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри автоматичния рестарт като погледнеш това :

Публикувано изображение

Ако не може да снимаш синия екран ,отиваш  в "C:WindowsMinidump" Папката изглежда така : Публикувано изображение

Архивираш файловете ,които са в нея и ги качваш примерно в DOX и даваш линка в следващия си пост(все пак е добре и да снимаш екрана).Също е добре да се напише с каква конфигурация разполагаш,като използваш програми като AIDA64 или Speccy След като направиш всичко това ,изчакай някой запознат със сините екрани да ти отговори.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://dox.bg/files/dw?a=8f3faaca37
http://dox.bg/files/dw?a=fc2fbb1418
http://dox.bg/files/dw?a=7f5d2caa2a
http://dox.bg/files/dw?a=bea60cdc21
http://dox.bg/files/dw?a=6cc16ecb89

Ето линк със снимките които успях да направя

Ето и системните ми характеристики към този момент 

Operating System

Windows XP Professional 32-bit SP2

CPU
Intel Pentium 4
Prescott 90nm Technology

RAM
1,00GB Dual-Channel DDR @ 200MHz (2.5-3-3-8)

Motherboard
Gigabyte Technology Co., Ltd. 8IPE1000-G/L (Socket 478) 22 °C

Graphics
BenQ FP71E (1024x768@60Hz)
128MB ATI ASUS A9250 Series (ASUStek Computer Inc)
128MB ATI ASUS A9250 Series Secondary (ASUStek Computer Inc)
CrossFire Disabled

Hard Drives
77GB ExcelStor Technology J880 (ATA) 44 °C

Optical Drives
HL-DT-ST DVDRAM GSA-4165B
DTSOFT Virtual CdRom Device

Audio
USB Audio Device
Operating System
Windows XP Professional 32-bit SP2
CPU
Intel Pentium 4
Prescott 90nm Technology
RAM
1,00GB Dual-Channel DDR @ 200MHz (2.5-3-3-8)
Motherboard
Gigabyte Technology Co., Ltd. 8IPE1000-G/L (Socket 478) 22 °C
Graphics
BenQ FP71E (1024x768@60Hz)
128MB ATI ASUS A9250 Series (ASUStek Computer Inc)
128MB ATI ASUS A9250 Series Secondary (ASUStek Computer Inc)
CrossFire Disabled
Hard Drives
77GB ExcelStor Technology J880 (ATA) 44 °C
Optical Drives
HL-DT-ST DVDRAM GSA-4165B
Audio
USB Audio Device

http://dox.bg/files/dw?a=8a50a60eaa   Ето го и линка със мини дъмп фаиловете за всеки случай 

Редактирано от Д.Анакиев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е вероятно този проблем да се дължи на това че си със SP2.

Ще се наложи да си обновиш Windows-а до SP3 .

А също и драйверите, и те трябва да са актуализирани.

Ако след това продължава със син екран, тогава ще разгледаме други варианти.

Един от дъмп файловете е със тази грешка.

http://blogs.technet.com/b/asiasupp/archive/2011/03/23/stop-error-0x0000007f-or-0x1000007f-after-installing-ms11-011-kb2393802.aspx

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е вероятно този проблем да се дължи на това че си със SP2.

Ще се наложи да си обновиш Windows-а до SP3 .

А също и драйверите, и те трябва да са актуализирани.

Ако след това продължава със син екран, тогава ще разгледаме други варианти.

Един от дъмп файловете е със тази грешка.

http://blogs.technet.com/b/asiasupp/archive/2011/03/23/stop-error-0x0000007f-or-0x1000007f-after-installing-ms11-011-kb2393802.aspx

Това добре но не съм наясно какво е SP3 и как да го обновя ? Да не би да е регулярен ъпдейт на windows ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това добре но не съм наясно какво е SP3 и как да го обновя ? Да не би да е регулярен ъпдейт на windows ?

Това е сервизният пакет на Windows.

Във момента последната версия е SP3.

Трябва да си изтеглиш добавките за обновяване от Microsoft. Със тях върви и актуализацията за пакета.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е сервизният пакет на Windows.

Във момента последната версия е SP3.

Трябва да си изтеглиш добавките за обновяване от Microsoft. Със тях върви и актуализацията за пакета.

Готово е, имаше го във автоматичните update-и вече е инсталиран, но сега се появи друг проблем, когато рестартирах компютъра след инсталацията стоеше само на черния екран в началото и не искаше да зареди по нататък.. тоест отчете ми сам рам хардове и тн и спря до там, та се наложи да го рестартирам няколко стотин пъти за да тръгне..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо чудно Уиндоус който ползвате на компютъра си да е някоя самоделка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово е, имаше го във автоматичните update-и вече е инсталиран, но сега се появи друг проблем, когато рестартирах компютъра след инсталацията стоеше само на черния екран в началото и не искаше да зареди по нататък.. тоест отчете ми сам рам хардове и тн и спря до там, та се наложи да го рестартирам няколко стотин пъти за да тръгне..

Сега се опитай да си обновиш и драйверите.Особено е важно драйвера на видео картата да е актуален.

Драйвера за лан картата също.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се опитай да си обновиш и драйверите.Особено е важно драйвера на видео картата да е актуален.

Драйвера за лан картата също.

Драйвера за видео картата е обновен преди време сигурен съм че е актуален а за лан картата сега ще проверя, проблема със видео картата е че драйверите не са съвместими с windows xp пък и самата карта не е кой знае какво ( ASUS A9250 128mb) Иначе мисля че проблема се оправи ( включително този със зареждането) 

Нищо чудно Уиндоус който ползвате на компютъра си да е някоя самоделка.

Тоест? Какво ще рече самоделка ? съмнявам се някой сам да си е направил windows 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвера за видео картата е обновен преди време сигурен съм че е актуален а за лан картата сега ще проверя, проблема със видео картата е че драйверите не са съвместими с windows xp пък и самата карта не е кой знае какво ( ASUS A9250 128mb) Иначе мисля че проблема се оправи ( включително този със зареждането) 

Тогава си карай така. Ако се появи проблема после ще го мислим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за помощта! Беше полезен 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще рече,че не е купен от магазина,а е изтеглен от интернет,и не е оригинален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът се появи отново, този път излезе това :( някакви идейй ?  http://dox.bg/files/dw?a=27daed5912  http://dox.bg/files/dw?a=81c4addfc6  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този път проблема е със драйвера на звуковата карта.

Можеш да пробваш да го обновиш.

Ако продължава синият екран, ще трябва да разгледаш следната тема и да я изпълниш.

http://www.kaldata.com/forums/topic/170678-windows-7-впечатления-проблеми-решения-част-5/?p=2510355

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този път проблема е със драйвера на звуковата карта.

Можеш да пробваш да го обновиш.

Ако продължава синият екран, ще трябва да разгледаш следната тема и да я изпълниш.

http://www.kaldata.com/forums/topic/170678-windows-7-впечатления-проблеми-решения-част-5/?p=2510355

Мерси много, после ще я погледна така или иначе :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много, после ще я погледна така или иначе :)

Eit: Сега видях че си писал и във другият форум. Там модератора е добър във разглеждането на BSOD.

За да не го заблудиш, пусни цялата информация от началото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eit: Сега видях че си писал и във другият форум. Там модератора е добър във разглеждането на BSOD.

За да не го заблудиш, пусни цялата информация от началото.

Ами не бях писал все още но сега написах за какво става на въпрос и да ти кажа отново ми излезе синият екран този път пишеше нещо за паметта но не се разбира за коя точно става дума рам или хард диска... но предполагам че за рам паметта става дума и явно там е проблема А като стана дума намерих и ерора, който ми изписваше : MEMORY_MANAGEMENT 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам нужда от помощ. Лаптопа ми е леново b590 нов, все още в гаранция. От няколко седмици не мога да се справя с него. Както си работи гасне, понякога дава син екран с нещо написано, появява се брояч отдолу. Давах го за преинсталация не стана, върнах го в сервиза преинсталираха го отново с уиндос от диск и отново не става. Понякога ми изписва това

ATAPI CD1 : HL-DT-ST DVD RAMG50N

PCILAN: Realtek PXE B04000

Носих го в магазина, казаха че проблема е в уиндоса и ако го дадат на сервиза ще трябва да си платя. Направо ми се плаче, не мога да работя нормално. Ще съм благодарна за компетентен съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако все още дава син екран,добре ще е да запишете какво има на него.Каква грешка индикира? Може да заснемете екрана и да качите снимката някъде,да я видим.Ако има някакъв хардуерен проблем,не могат да ви откажат сервиз.Но трябва да се установи какво му има.

Хубаво беше да си направите отделна тема.Ако някой модератор прецени,ще отдели това.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е как да се установи, че проблема е/или дали е хардуерен? От сервиза където ми го преинсталираха не казаха нищо, а те би трябвало да разбират. Сега забелязах и друг проблем. При възпроизвеждане на видео от ютуб забочва да бучи, спира и след известно време се оправя. Опитвам се да снимам синия екран, но много бързо се скрива :mad: Освен това юторента ми дава грешка във входно изходно устройство??

Редактирано от daneto01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е как да се установи, че проблема е/или дали е хардуерен? От сервиза където ми го преинсталираха не казаха нищо, а те би трябвало да разбират. Сега забелязах и друг проблем. При възпроизвеждане на видео от ютуб забочва да бучи, спира и след известно време се оправя. Опитвам се да снимам синия екран, но много бързо се скрива :mad: Освен това юторента ми дава грешка във входно изходно устройство??

Сигурно ще можеш да стигнеш до: C:WindowsMinidump

Интересува ме съдържанието вътре.

Архивирай, каквото има вътре и го качи някъде, така че да може да се изтегли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kaily6
      Здравейте, лаптопът ми е НР 650, имам го от пет години, почти никакви проблеми, както ми инсталираха Уиндоуса, така и стои, веднъж драйвери преинсталирах и веднъж крак. Слаба ми е компютърната грамотност принципно.
      В последните дни даде на 3 пъти син екран. Намерих и инсталирах програма, тя ме насочи да преинсталирам драйвер, намерих го в сайта на НР и реших, че всичко е приключило. Обаче днес пак даде син екран.
      DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
      athw8.sys+1051ae  
      Qualcomm Atheros Extensible Wireless LAN device driver    
      Driver for Qualcomm Atheros CB42/CB43/MB42/MB43 Network Adapter
      Питам принципно, възможно ли е да не е от лаптопа, а от рутера? Който нещо е сдал багажа и свети там, дето не трябва да свети, а като извадя кабела от него, продължава да свети? Или какво може да е в лаптопа? Пускам снимка на dmp файловете.
      Смених дставчика, минах на Булсат преди месец и половина. В чужбина бях няколко месеца и ми направи впечатление, че на две места там компютърът ми не хващаше WiFi, а трябваше с кабел да работя. А тук си работи без проблем. 
      Рутерът е TP-Link, WR740N .

New Picture (9).bmp
    • от Dimitar122
      Имам инсталирани .NET framework 1.1, и 2.0 SP2. Въпроса ми е мога ли да ги денсталирам без това да предизвика проблеми с операционната система? Просто целта ми е да освободя тези ~1,7GB място.
      Като се опитам да денсталирам ъпдейта на 1.1(KB2833941) ми казва, че това може да предизвика проблеми в по-новите версии(снимката по-долу)

Ето го и процореца с всичките техни неща

Ето и някои неща, които може да потрябват:

• от Taurus#
      Здравейте, започнах използването на новата си конфигурация, компютърът е сравнително бърз, прави хубави кадри в игрите. 
      Но за жалост ето, че на втория ден започнаха и проблемите. При пускането на игра (пробвал съм с Overwatch, CS:GO и L4D2) играя 10-15-30 мин. и ме изхвърля от игра и като цяло от компютъра поради различни причини. Екранът замръзва на играта, звукът се бъгва и компютърът не отговаря, единствения начин е рестарт, или показва син екран и се рестартира сам. Ето част от снимките които успях да направя, цък, като си спомням, че ми е излизала и грешката "MEMORY_MANAGEMENT" на синия екран. Прегледах доста неща в интернет, пробвах какво ли не.. без резултат. Проверих драйверите за ъпдейт, всичко си беше наред, дори върнах драйверите на видеокартата и после веднага пак ги поднових. Системна информация и Device Manager. Направих "Windows Memory Diagnostic" , чаках 50 минути, не показа, че имам проблем с паметта, но после когато компютърът се включи не показа отчет (ако е трябвало да покаже). Реално не знам от къде идва проблемът с конфигурацията, затова и не знаех къде да пусна темата (ако е нужно, да се премести). Други странни аномалии, които наблюдавам с компютъра са изключването на клавиатурата за секунда (чува се win звукът и клавиатурата отказва да работи за секунда-две). Понякога до курсорът излиза кръгчето за зареждане, без да съм пуснал нещо да се зарежда. Основни промени, които съм направил: деинсталирах geforce experience (защото излезе син екран, когато беше инсталирана, и мислех че проблемът е в програмата), спрях Xbox DVR, след като за първи път влязох в CS:GO, ми излезе известие, че имам включен Xbox DVR, и това може да окаже сривове или спад на fps в играта (следвах стъпките от How to turn off Xbox DVR through the Registry Editor), за да го спра, инсталирах 3-4 игри, и няколко програми. Вече имам съмнения да не съм разбъркал нещо кабелите за захранването и дъното, защото прибързано извадих 1, но не знам после дали навързах всичко както си беше. Сега когато пиша, имам чувството, че буквите леко "насичат". Task Manager. 
      Силно разчитам на вашата помощ, кажете ако имате нужда да дам още информация или да приложа още снимки.
      Благодаря предварително!
    • от professed
      Здравейте,
      Пиша набързо, понеже може да забие компютъра.
      Компютъра забива и трябва да го рестартирам, за да се оправи или се появява син екран и сам се рестартира. 
      Преди малко пак заби и гледам рамта от 4 гб имам само 2 usable. Нещо става.
      Прикачвам снимка от една програма, за да видите къде е проблема.
      П.С. Идеи?

• от SAKATAR
      Добро утро! Някой знае ли от къде мога да изтегля актуализация KB927891 за Windows XP 32-bit? В сайта на Microsoft са я изтрили и са оставили само за 64-bit.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.