Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От известно време си търся смартфон за около 500 лева и като че ли най- удачният избор за тези пари се оказва оптимуса. Въпросът е, че нексуса като че ли ми допада повече- повече рам, по-нов андроид, по- функционална камера и т.н. Той обаче прехвърлям бюджета, затова обмислям и вариант да го взема втора ръка- в този случай парите ще са ми достатъчни. Интересува ме дали си заслужава покупката на употребяван нексус вместо нов оптимус. Телефона ще го ползвам предимно за интернет и снимки, няма да играя игри или да слушам музика. Между другото няма да са ми излишни и мненията за това кой от двата е по- добър, тъй като все още се колебая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nexus 4. Няма място за сравнение. Дали е удачно втора ръка - зависи на каква бройка попаднеш. Аз например си сменям телефона поне веднъж годишно с по-нов модел, като старият го продавам в състояние като нов, като не съм единствен и с малко късмет може да вземеш идеален телефон за добри пари, но ако нямаш късмет и попаднеш на куца бройка от лош предишен собственик...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече като че ли клоня към нексуса. Ще рискувам с втора ръка телефон с гаранция, пък дано случа на добра бройка. Между другото за миг се позачудих дали пък да не взема Galaxy S III, който също има добри характеристики, но не ми допада на външен вид, макар че на benchmark- овете се представя по- добре от нексуса, който пък от своя страна ще получава и занапред ъпдейти от гугъл, за разлика от S III. Като цяло това са най- сериозните предимства и недостатъци на двата телефона според мен. По всички други показатели са горе-долу идентични. Все пак ако има още някой какво да добави...

Редактирано от bbtiim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ъпдейтите и Самсунг се очаква скоро да пуснат за S3 нов ъпдейт. Но ти винаги може да намериш нови РОМ-ве и кернели и т.н. в http://forum.xda-developers.com/ или в българския форум на андройд http://www.androidbg.com/forum/

Аз лично съм много доволен от S3-то супер рядко да има лаг, а за забиване до сега не ми се е случвало нито един път.  Имай на предвид, че Нексуса няма слот за картапамет и с колкото го вземеш толкова ще имаш на разположение. Успех с избора и вземи задължително с гаранция, че после да няма :help wanted4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече съм се спрял на няколко нексуса в гаранция закупени от google play store. Само не знам дали гаранцията важи и за България. Казват ми, че уж била международна ама аз като се замисля не знам тоя телефон ако се повреди къде ще ми го ремонтират без пари. Малко ме съмнява тая работа, вие как мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.