Премини към съдържанието
the professor

препоръчайте ми качествен галваничен филтър за кабелна

Препоръчан отговор

значи проблемът е следния - телевизора от подписа е монитор (през vga) и телевизор (през hdmi от декодер за цифрова), и работи перфектно, обаче като пусна климатика (инвертор) и почва едно трептене на картината, което изчезва като откача hdmi или извадя коаксиалния кабел от декодера... взех си някакъв филтър и като сложа между коаксиалния кабел и декодера се оправя обаче с него нивото на сигнала от 85% пада на 24% и почти не остават канали за гледане...

едит:

трябва ми някой филтър, на който написаните параметри отговарят на истината (в обхвата 5 - 1000mhz) и с възможно най малко затихване, че съм с 2 декодера и имам сплитер (който макар и качествен също сваля сигнала (предполагам с поне 7-8дб)...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам един / аванта / от кабелната и не съм мерил , но видимо на аналоговата не съм усетил да има значително затихване . ще потърся снимка . Предполагам че не си го обърнал - посоката със стрелката .

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моя няма никакви надписи - просто прилича на цилиндър с диаметър 3см и дължина с 4см и изходи с F конектори и е покрит с термошлаух... пробвах го и в двете посоки, сигнала пада абсолючно еднакво

едит:

решението се оказа много тъпо... понеже филтъра е с два женски F-конектора, трябваше да направя още кабелче с два мъжки F конектора след него за да го свържа с декодера... и нещо нещо съм претупал нещата... направих кабелчето наново и проблемът изчезна... моят филтър е почти същия...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема мисля че я знаеш - има снимка на някои http://www.kaldata.com/forums/topic/3484-%D0%B2%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F/

Всички вършат еднаква работа, по същество са кондензатори 1-5nF на жило и оплетка.. Някои имат и разрядник. Симетричен е в двете посоки и няма как да бъде иначе. За да няма въпроси от потребители на някои модели са маркирани вход и изход.

Виж от кабелната да ти пуснат малко повече сигнйал. И да ти сложат от техните, обикновено работят с качествени. Нашата кабелна работят предимно с белите дясно горе  на снимката от другата тема. И ми се струва че HDMI кабела не е от качествените, пробвай с друг. Имал съм подобни проблеми с кабел за S-Video. някъде може и снимка да съм сложил, но не ми се рови сега.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hdmi кабела си е качествен, а колкото за линка, нещо не се отваря... филтъра ми го поръчаха от фирмата в която работя - тя се занимава с интернет, но  наследи и кабелна телевизия в друго населено място...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.