Премини към съдържанието
boombox

Проблем Windowс Xp не намира хард 98 го намира....

Препоръчан отговор

Добър ден ситуациата е следната:

настолка с 80 GB Deskstar hdd харда не се вижда в биос нито XP  го открива,веднага след биос стартира Raid controler някъкъв 

пробвах го с win 98 SE позна си харда инсталира се никакъв проблем , hirens 10.1 също го открива и си работи :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става ясно за какъв компютър се говори, но факта, че имаш включен RAID, ме кара да мисля за изключването му от БИОС-а и настройване в IDE режим. Тогава вероятно диска ще се види. Всичко това обаче е само хипотеза...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става ясно за какъв компютър се говори, но факта, че имаш включен RAID, ме кара да мисля за изключването му от БИОС-а и настройване в IDE режим. Тогава вероятно диска ще се види. Всичко това обаче е само хипотеза...

еми прерових биос но не намерих такава опция за модела след 1 минутка ще постна

еми прерових биос но не намерих такава опция за модела след 1 минутка ще постна

Mainboard Asus K8V-X AMIbios 2003

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не му е нужен драйвър, а просто задаване от БИОС на IDE режим, за да види поне диска там. А ако е SATA, то в някои биоси трябва да се включи въпросния контролер /SATA/.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не му е нужен драйвър, а просто задаване от БИОС на IDE режим, за да види поне диска там. А ако е SATA, то в някои биоси трябва да се включи въпросния контролер /SATA/.

За съжаление няма такава опция: упътването - страница 2-21

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако диска е SATA ще ти трябва дискета с драйвер:

То щото Windows98 има цял комплект SATA драйвери, ама друг път!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния Deskstar едва ли е SATA колеги (врората машна от подписа ми е с такъв). По-скоро проблема е на ниво BIOS, а не в XP.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния Deskstar едва ли е SATA колеги (врората машна от подписа ми е с такъв). По-скоро проблема е на ниво BIOS, а не в XP.

Което най-тъпо се решава с BIOS Defaults, ама на! Който да го препоръча? Ако бяхме доктори, щяхме да изкараме човек с настинка на смъртно легло и да го погре**м предсрочно. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да sata e hdd`to

пробвахме с win с вградена сата и пак не става........ 

Редактирано от boombox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да sata e hdd`to

пробвахме с win с вградена сата и пак не става........ 

Понякога мразя да съм прав, но както вече казах - без дискета няма да стане. Е, има и вариант с вграждане на драйвера в инсталационния диск, но с дискетата е доста по-лесно.

ЕДИТ:

В горния линк с драйверите, в секция RAID е драйвера: "VIA VT6420 (VT8237) SATA RAID Driver Package Version 2.20D WHQL." В него има папка: DriverDisk в която е файла MakeDisk.exe.

Като го стартирате той ще ви прикани да сложите празна дискета във флопи-то и ще запише необходимите ви файлове на нея. (това всичкото трябва да го направите на друг (работещ) компютър).

Като се появи:

Публикувано изображение

натискате F6 , зареждате драйвера и продължавате с инсталацията.

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страници от 3-8 до 3-10 

Тъй де, то всичко си пише там, но явно няма кой да го чете освен нас. Та затова се налага да обясняваме по-подробно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 8-9 години имах едно слабичко ПЦ и ми харизаха хард диск SATA 120GB. Взех си една PCI SATA si3112 карта и реших да пробвам Win 98SE. За моя изненада сетъпа си видя харда, инсталацията си мина както му е реда и чак накрая трябваше да инсталирам драйвер. Та така ...

ПС: Преди време имах едно дъно с южен мост с VIA 8237R. В режим IDE Win XP не можеше да се инсталира, все гърмяха някакви грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.