Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

boombox

Проблем Windowс Xp не намира хард 98 го намира....

Препоръчан отговор

Добър ден ситуациата е следната:

настолка с 80 GB Deskstar hdd харда не се вижда в биос нито XP  го открива,веднага след биос стартира Raid controler някъкъв 

пробвах го с win 98 SE позна си харда инсталира се никакъв проблем , hirens 10.1 също го открива и си работи :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става ясно за какъв компютър се говори, но факта, че имаш включен RAID, ме кара да мисля за изключването му от БИОС-а и настройване в IDE режим. Тогава вероятно диска ще се види. Всичко това обаче е само хипотеза...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става ясно за какъв компютър се говори, но факта, че имаш включен RAID, ме кара да мисля за изключването му от БИОС-а и настройване в IDE режим. Тогава вероятно диска ще се види. Всичко това обаче е само хипотеза...

еми прерових биос но не намерих такава опция за модела след 1 минутка ще постна

еми прерових биос но не намерих такава опция за модела след 1 минутка ще постна

Mainboard Asus K8V-X AMIbios 2003

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не му е нужен драйвър, а просто задаване от БИОС на IDE режим, за да види поне диска там. А ако е SATA, то в някои биоси трябва да се включи въпросния контролер /SATA/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не му е нужен драйвър, а просто задаване от БИОС на IDE режим, за да види поне диска там. А ако е SATA, то в някои биоси трябва да се включи въпросния контролер /SATA/.

За съжаление няма такава опция: упътването - страница 2-21

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако диска е SATA ще ти трябва дискета с драйвер:

То щото Windows98 има цял комплект SATA драйвери, ама друг път!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния Deskstar едва ли е SATA колеги (врората машна от подписа ми е с такъв). По-скоро проблема е на ниво BIOS, а не в XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния Deskstar едва ли е SATA колеги (врората машна от подписа ми е с такъв). По-скоро проблема е на ниво BIOS, а не в XP.

Което най-тъпо се решава с BIOS Defaults, ама на! Който да го препоръча? Ако бяхме доктори, щяхме да изкараме човек с настинка на смъртно легло и да го погре**м предсрочно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да sata e hdd`to

пробвахме с win с вградена сата и пак не става........ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да sata e hdd`to

пробвахме с win с вградена сата и пак не става........ 

Понякога мразя да съм прав, но както вече казах - без дискета няма да стане. Е, има и вариант с вграждане на драйвера в инсталационния диск, но с дискетата е доста по-лесно.

ЕДИТ:

В горния линк с драйверите, в секция RAID е драйвера: "VIA VT6420 (VT8237) SATA RAID Driver Package Version 2.20D WHQL." В него има папка: DriverDisk в която е файла MakeDisk.exe.

Като го стартирате той ще ви прикани да сложите празна дискета във флопи-то и ще запише необходимите ви файлове на нея. (това всичкото трябва да го направите на друг (работещ) компютър).

Като се появи:

Публикувано изображение

натискате F6 , зареждате драйвера и продължавате с инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страници от 3-8 до 3-10 

Тъй де, то всичко си пише там, но явно няма кой да го чете освен нас. Та затова се налага да обясняваме по-подробно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 8-9 години имах едно слабичко ПЦ и ми харизаха хард диск SATA 120GB. Взех си една PCI SATA si3112 карта и реших да пробвам Win 98SE. За моя изненада сетъпа си видя харда, инсталацията си мина както му е реда и чак накрая трябваше да инсталирам драйвер. Та така ...

ПС: Преди време имах едно дъно с южен мост с VIA 8237R. В режим IDE Win XP не можеше да се инсталира, все гърмяха някакви грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стана разгеле с дискетата въпреки големиа зор да намериме флопи изобщо ...

мерси за помоща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.