Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

domball

бели вертикални линии на nvidia 8600GTS

Препоръчан отговор

Nvidia GeForce 8600GTS DDR3 256mb/128bit - не знам производителя мисля че е Chaintech, но няма голямо значение в случая. Та при стартиране още преди да зареди уиндоус се появяват бели хоризонтални линии иначе си работи нормално в смисъл не забива, та не разбирам много но предполагам няма да е от рама на картата или от кондензаторите защото няма подути, а пък и са полимерни повечето също в добро състояние. Та остава да има някъде окъсена пътечка няма видими външни следи разгледах я внимателно, макар че не е гаранция че изобщо ще мога да видя нещо нередно, и главния заподозрян е графичния чип където възможността да се поправи в смисъл да се разпои и запои - да се смени чипа с нормално работещ такъв е минимална за хепиенд говоря :) , питах един познат и ми обясни шанса за успех при подобна процедура е 1 към 20 примерно. Та имам няколко подобни 4 са мисля, иначе си работят охлажданията им да ги продам за части на символична цена, но дали някой се интересува от проблемни видеокарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia GeForce 8600GTS DDR3 256mb/128bit - не знам производителя мисля че е Chaintech, но няма голямо значение в случая. Та при стартиране още преди да зареди уиндоус се появяват бели хоризонтални линии иначе си работи нормално в смисъл не забива, та не разбирам много но предполагам няма да е от рама на картата или от кондензаторите защото няма подути, а пък и са полимерни повечето също в добро състояние. Та остава да има някъде окъсена пътечка няма видими външни следи разгледах я внимателно, макар че не е гаранция че изобщо ще мога да видя нещо нередно, и главния заподозрян е графичния чип където възможността да се поправи в смисъл да се разпои и запои - да се смени чипа с нормално работещ такъв е минимална за хепиенд говоря :) , питах един познат и ми обясни шанса за успех при подобна процедура е 1 към 20 примерно. Та имам няколко подобни 4 са мисля, иначе си работят охлажданията им да ги продам за части на символична цена, но дали някой се интересува от проблемни видеокарти.

Колко са тънки линиите? Появяват ли се на друг монитор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко са тънки линиите? Появяват ли се на друг монитор?

ами не съм пробвал на друг но, с другата видеокарта само че 8600гт си работи както трябва, линиите са няколко милиметра до половин см максимум, иначе не забива работи си нормално 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.