Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте имам следният проблем,компютъра ми се забави имам Avira Free Antivirus и Microsoft Security Essentials. Да  не би Двете програми да си пречат, и затова де се е затруднила работата на компютъра. А и Microsoft Security Essentials по добра ли е от Авирата!.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни едната от двете антивирусни програми. И Avira и MSE са добри, но нямаш ли елементарна култура и знания за работа с компютър и да внимаваш къде влизаш и какво стартираш никоя антивирусна програма няма да те спаси.

Сега обясни точно какво се забавя на компютъра, за да може да ти се даде правилен съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не да не би, а задължително си пречът,кой инсталира две антивирусни едновременно?

Задължително махни едната.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави една от 2-те която си решиш . Но  можеш да си инсталираш MBAM  като скенер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft Security Essentials

тази е по лека 

според мен нея остави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSE само ако е легален Windows-a и ако е на ОС по-нова от Windows XP.

Що се отнася като засичане Avira има по-голям detection rate. Вече избора си е ваш.

Има и други алтернативи...разровете се из раздела и прочетете.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ съм съгласен нито с едното, нито с другото! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твое право, но обори ме ако можеш! :)

Това, че не си съгласен, не означава, че си прав!

Ми стария комп, който сега го ползва малкия, почти година си караше с MSE на джам ХР, преди да му сложа седмицата!

........

п.п. явно си назад с краковете...

Редактирано от T-50 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми стария комп, който сега го ползва малкия, почти година си караше с MSE на джам ХР, преди да му сложа седмицата!

........

Май обичаш да четеш през редовете!

По-принцип MSE изисква легален (или поне активиран Windows) за да работи, нo XP и Vista/7 се активират по различен начин. XP е със сериен номер, докато Vista/7 с loader. Но дори да се инсталира успешно след това не е препоръчително да се активира Advanced Membership-a, защото ключа ти може да влезне в блеклистата.

И второ не съм казал, че работата на програмата под XP е проблематична...а че не всички функции са налични, защото Windows XP няма модул за network inspection-a и това си е сериозен недостатък...

http://answers.microsoft.com/en-us/protect/forum/mse-protect_start/the-enable-network-inspection-system-option/d0de3660-6528-4cea-bcc3-0da8e43dd0ce

Добре е да четеш преди да се изказваш неподготвен...май ти си назад с метариала в този случай... :)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

T-50 пак бъза да се разпише.Голям симпатяга, чета с интерес емоционалните му  постове в темата за Сирия. :D  :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. И второ не съм казал, че работата на програмата под XP е проблематична...а че не всички функции са налични, защото Windows XP няма модул за network inspection-a и това си е сериозен недостатък...

2. Добре е да четеш преди да се изказваш неподготвен...май ти си назад с метариала в този случай... :)

1. Кога си го казал това? Я си виж поста и след това направи анкета- "как разбират хората този пост"!

2. С материала съм подготвен до толкова, доколкото ми е нужно! Аз продължавам да твърдя, че на ХР, щуротията на чичо Бил си работи и си се обновява без проблем, и ХР.то си работи и си се обновява- "ток и жица"! От там нататък какви линкове ми даваш- не ме интересува...вярвам та това, което съм виждал с очите си! 

Ти се скъса и Аваст да казваш, че нещо му има, ама аз на 4 машини го имам от 2 години и "не е мръднал", а би трябвало по теория на вероятностите поне на едната да даде срив, съгласно твоите "статистики"! "Да, ама Не!"....както казва Петко Бучаров!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово махнах MSN.

Махни едната от двете антивирусни програми. И Avira и MSE са добри, но нямаш ли елементарна култура и знания за работа с компютър и да внимаваш къде влизаш и какво стартираш никоя антивирусна програма няма да те спаси.

Сега обясни точно какво се забавя на компютъра, за да може да ти се даде правилен съвет.

Да имам повече от елементарни знания но пишеше че MSN допълва антивирусната смисъл помага и,е вече знам че не е така, благодаря за мнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

........

Какви кракове за ХР и W7 те гонят? Има си серийни номера за тази работа.  :D  Ама ключето може да хвръкне!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви кракове за ХР и W7 те гонят? Има си серийни номера за тази работа.  :D  Ама ключето може да хвръкне!

"крак" е обобщено понятие на нелегална програма. дъл ше е сериен номер, дъл ше е ключе, дъл ше е кейгенче, дъл ше е вече "активирано" при инсталацията....няма значение...все си е "крак"!  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Кога си го казал това? Я си виж поста и след това направи анкета- "как разбират хората този пост"!

2. С материала съм подготвен до толкова, доколкото ми е нужно! Аз продължавам да твърдя, че на ХР, щуротията на чичо Бил си работи и си се обновява без проблем, и ХР.то си работи и си се обновява- "ток и жица"! От там нататък какви линкове ми даваш- не ме интересува...вярвам та това, което съм виждал с очите си! 

Ти се скъса и Аваст да казваш, че нещо му има, ама аз на 4 машини го имам от 2 години и "не е мръднал", а би трябвало по теория на вероятностите поне на едната да даде срив, съгласно твоите "статистики"! "Да, ама Не!"....както казва Петко Бучаров!

1.Видял съм си поста и не съм казал че не бачка. Набий си го в главата и не се извъртай като те хванат в издънка.

2.Това пак са оправдания...да работи, но е с резнати перки, защото и самия Windows XP си е вече антика. Капиш?

3.Какви проблеми съм имал с avast! не е твоя работа и престани да го ръсиш във всеки един пост...колкото и да те боли няма да спестявам нищо на никоя програма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово махнах MSN.

Да имам повече от елементарни знания но пишеше че MSN допълва антивирусната смисъл помага и,е вече знам че не е така, благодаря за мнението.

Говоря в общия случай. Не визирам лично теб. Ако е приличало като нападка извини ме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но не си казал и, че бачка!  Поста ти звучи точно обратното, на това, което твърдиш!

Какво твърдя бе юнак? Това как ти си разбрал поста не е мой проблем! Казал съм това, което знам...отвори си настройките на MSE и ми направи снимка да те видим къде ти е NIS опцията (в windows xp)...Ще се убедиш и по твоя начин на практика! (Това е като да сравняваш миграция и изселване...)Правиш ли разлика между неработеща функция и липсваща такава? За да не работи една функция, то първо тя трябва да е налична...а тя не е налична в XP, защото програмата използва приграмния интерфейс на самия Windows (а XP не я предоставя)...Същата работа е и при ХИПС-совете...при x86 могат да правят захващания за кернела на Windows, но при x64, която има PatchGuard се налага да го заобикалят и дори да използват MBR-то за тази цел и затова ХИПС-а при x86 е по-солиден от същия за x64. Чак на по-късно ниво Comodo пуснаха enhacned protection за x64, която да вдигне още малко защитата при x64.  

Аз няма в какво да се оправдавам и да се доказвам....ти го правиш!  :ph34r:  Аз вярвам на реалността, която САМ устновявам!

Аз никога не говоря без да съм сигурен...рядко споря ако незная дали съм прав. Не обичам да губя! Така че покажи ми снимка на настройките да ти видя реалността. Аз това съм го тествал, че го няма на виртуалка с XP и вече съм го установил!

Няколко пъти си писал за тоя Аваст (не само веднъж), че била..."шит", което просто НЕ е вярно от практико-прагматична гледна точка. От "лабораторна" гледна точка, т.е. твоята, може да изглежда така, но практически това не е така! На 4 машини го имам все пак...не е на 1-2!  Не виждам пък за какво трябва да ме "боли" и защо? Винаги се нервя, когато се изтъкват чисто субективни факти, едва ли не като правило....а те са просто изключение! Иначе може да си плюеш по Аваст или по който и да е, колкото искаш.....дреме ми!

От моя гледна точка и за моята система си беше шит. Аз също говоря от опит...моя опит. Защо твоя опит да е по-добър от моя? Всеки си гледа нещата от собствената камбанария. На теб не ти е правил проблеми и си го защитаваш - ок...на мен ми прави и го плюя. Да не съм мазохист той да ми предизвиква BSOD и аз да го хваля? Фактите са си напълно обективнии от това, което се случи с машината ми, а не от разните му тестове, на които обичаш да изменяш статистиката и да си правиш собствени модифицирани проценти, както ти изнася! Тъй че и на мен не ми дреме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво твърдя бе юнак? 

Когато аз съм бил юнак....ти още не си бил планиран...моето момче! Подбирай си изразите!

==========

п.с. гледам, че в последно време от теб идва изострянето на напрежението в темата..плюеш наляво и надясно- Аваст бил скапан, Авирата вървяла надолу, Комодо и то бил със шит антивирус....Не ти ли стана много плюенето?!

Ето ти поста, благодарение на който, те репликирах!

Къде тук казваш, че MSE работи на ХР или как се подразбира това от написаното???

Ако беше писал ясно и точно, това, което сега твърдиш, че си искал бил да кажеш, аз нямаше да се обадя! ще пусна анкета (в друг форум)- как хората рабират това изречение...да видиш къв ше е резултата!

Пиши- ясно, точно и недвусмислено...и никой няма да те репликира, щом това ти е слабото място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти поста, благодарение на който, те репликирах!

Къде тук казваш, че MSE работи на ХР или как се подразбира това от написаното???

Ако беше писал ясно и точно, това, което сега твърдиш, че си искал бил да кажеш, аз нямаше да се обадя! ще пусна анкета (в друг форум)- как хората рабират това изречение...да видиш къв ше е резултата!

Пиши- ясно, точно и недвусмислено...и никой няма да те репликира, щом това ти е слабото място!

Написал го е ясно колегата B-boy[styLe].Иде реч в темата коя от двете антивирусни да остане на компютъра на автора.

Кое не се разбира и е двусмислено?Ако е легална ОС и е по-нова от ХР може да остане MSE.Аз така го разбирам.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато аз съм бил юнак....ти още не си бил планиран...моето момче! Подбирай си изразите! ========== п.с. гледам, че в последно време от теб идва изострянето на напрежението в темата..плюеш наляво и надясно- Аваст бил скапан, Авирата вървяла надолу, Комодо и то бил със шит антивирус....Не ти ли стана много плюенето?!

Нищо ми няма на изразите (не видях да съм те обидил) и не съм "твоето момче" и не си ти този, който ще ми дава наклон.  Точно от теб идва напрежението и в политиката и навсякъде. Не можеш да комуникираш и липсата на знания я обръщаш в агресия и нападки. Ще си плюя каквото си искам...да не е забранено? Не съм виновен, че съм перфекционист. Когато е имало за какво съм ги и хвалил, ама ти пак през редовете...или през просото!

Ето ти поста, благодарение на който, те репликирах! Къде тук казваш, че MSE работи на ХР или как се подразбира това от написаното??? Ако беше писал ясно и точно, това, което сега твърдиш, че си искал бил да кажеш, аз нямаше да се обадя! ще пусна анкета (в друг форум)- как хората рабират това изречение...да видиш къв ше е резултата! Пиши- ясно, точно и недвусмислено...и никой няма да те репликира, щом това ти е слабото място!

Знам си поста и както казах, как си го тълкувал не е мой проблем. Репликирай си, но поне първо се подготви. Хич не ме интересуват резултатите от пвсевдоанкетата и тестовете ти...но ти пак си направи оглушки за снимките, които поисках. Е щом така ти изнася остани си със здраве...аз нямам повече какво да ти кажа и не мисля да се и опитвам...явно с теб на глава не се излиза! Мисля да ти дам постоянен игнор (странно за толкова време от както съм регистриран явно ще си първия)...Сам се замисли в кой е проблема!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аваста и авирата са антивирусните, които втори път няма да инсталирам, точно заради пораженията, които нанесоха на операционната ми система. Може и да са били временни бъгове, но вече не мога да им имам доверие. Това е все едно да ти изневери жена ти и ти да и имаш пак доверие...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да ти дам постоянен игнор 

И аз ще направя същото....но с целият раздел на форума!

=====

и между другото... перфекционизма е "проблем", от гледна точка на психологията....но това ти е далечна тема, за да ти отварям очите и в тази посока!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И аз ще направя същото....но с целият раздел на форума!

=====

и между другото... перфекционизма е "проблем", от гледна точка на психологията....но това ти е далечна тема, за да ти отварям очите и в тази посока!

Това постоянно го пишеш от всичките си профили и пак продължаваш да пишеш.

От гледна точка на психологията ще ми го разясниш ли инженере?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от kurtov
      Здравейте, имам проблема от заглавието.
      Не мога да подкарам инсталацията на Visual Studio 2015 Community. Това е безплатната версия на Visual Studio. Тегля .exe файла от официалния сайт и просто нищо не става след, като стартирам. Пробвам да го пуснаи като администратор и пак не става.
      А iso-то пък изобщо не тръгва да се сваля. Пробвах от три различни операционни системи Windows 7 sp1, Windows 8.1, Windows 10 и не става и не става.
      Изтеглих версия 11 на експлоръра и не става. Лаптопа ми е 2ГБ РАМ и 2ГХц.
      На същата машина преди време инсталирах VS, сега защо не става, не знам.
      Гледам и по торент сайтовете я има, но всеки знае, че най-добре е да се изтегли от официалния сайт, защото със ИДе-то вървят  много други неща, като SDK, самият .NET Framework и други.
      Ще се радвам някой да помогне.
    • от sss
      Добър вечер на всички
      След като преди повече от месец 3 годишната ми мишка (A4Tech x7 f4) ме предаде дойде време да я сменям. Бюджета ми е 80 лв максимум. Знам, че това не е много за "Геймърска мишка"
      Спрях се на CM Storm Mizar: 
      http://www.gplay.bg/cm-storm-mizar-%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B0
      и на Steelseries Rival 100:
      http://www.gaminggear.bg/steelseries-rival-100-black-%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B0
      Коя от двете ще ми препоръчате? Доколкото видях и двете мишки са малки (аз не съм с много малки ръце  )
      Предварително ви благодаря за помощта ви
      Лека вечер!
    • от VladkoJ
      Кой от 2та ще е по-добър за игра

www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/fn:sravnenie-na-produkti:amd-a10-x4-5800k-3-8ghz-fm2-p120230790,amd-a8-x4-7650k-3-3ghz-fm2-p264532585/
    • от Cvetanov Posveteniat
      Здравей, народе! Искам да ми помогнете да избера между следните два лаптопа. Сдобих се с два лаптопа, но трябва да избера с кой да се разделя, кой да задържа за себе си. Първият: Asus eee pc 1015bx Нов е, няма и седмица. Държи се прилично, малко е слаб, но бива.. Уин седмица сп1 Характеристики:   Преносим компютър   Процесор: AMD C-50 Dual-Core (1 GHz, 1MB L2 кеш)   Видео карта: AMD Radeon HD 6250 - споделена памет   Памет: 1 GB DDR3 1066 MHz   Твърд диск: 320 GB SATA 5400 rpm   Дисплей: 10.1" (25,65 см) WSVGA (1024x600) матов дисплей с LED подсветка   Камера: 0.3 MPx уеб-камера с микрофон   LAN: 10/100 Mbps   Безжичен модул: Wi-Fi 802.11 b/g/n   Интерфейси: VGA порт за външен монитор, Аудио изход за слушалки, Вход за микрофон, HDMI порт, 2 x USB 2.0, RJ-45 (вход за LAN кабел)   Четец за карти: 3-in-1 Card Reader   Операционна система: Windows 7 Starter   Батерия: 3-клетъчна, литиево-йонна батерия   Тегло: 1.27 кг Вторият: Samsung NP-Q35 - Уин хп холм едишън. Употребяван е. Има белези от употреба. Малко е по-голям и физически, и параметри му са малко по-добри, има и записвачка. Батерията не знам колко издържа, към 2-3 часа, но това не е проблем. Проблема е, че когато не е включен в зарядното е много тъмен дисплея. Това не е някакъв дефект, просто лаптопа е такъв. Не знам коя година е произведен, но мисля, че е стар, а и е може би на поне една и половина-две години употребяван. (Съжалявам, интернета ми е на флашка и едва намерих информация за самсунг-а,). Процссор   Intel T2300, 1,66 ГГц Кэш   2 Мб FSB, МГц   667 Чипсет   Intel 945GM, ICH7M Дисплей   12,1" Видео   Интегрированное в чипсет, до 128 Мб выделенной памяти Тип матрицы   WXGA (1280х800), глянцевое покрытие ОЗ   512-1024 Mб В тестируемом образце 512 Мб Жёсткий диск   100 Гб 5400 об/мин. Оптический привод   Super Multi DL. В тестируемом образце DVD/CD-RW Интерфейсы   2 USB 2.0, IEEE1394 (4pin), 1 Type II PC card, RJ11, RJ45, Headphone-out (SPDIF), Mic-in, MS, MS Pro, SD, ММC, High Speed ММC, XD, HD-audio Беспроводные интерфейсы   Bluetooth 2.0 + EDR, Intel PRO/Wireless 3945BG Графическая подсистема   Intel GMA 950, DVMT max. 128 Мб Батарея   Li-Ion 6 ячеек: AA-PB2NC6B 44,4 Вт·ч Вес, кг   1,89 Размер, мм   299×214×27,4~35,8 Може би проблемите и на двата са, че са купени от Германия и не знам дали е възможно да се преинсталват уиндолсите с пиратски дискове. Ако не може ще е ебаси тъпото.  
      Help.
    • от Black Dragon 777
      Здравейте .Моля ви да ми помогнете в един много труден(за мен) изобор.Кой телефон да си взема Nokia 5228 или LG GD510 pop.Искам да си взема телефон,с който да се забавлява(да играя на игри)да си слагам най-разлчни теми,да слушам музика и естествено за разговори(по рядко).
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.