Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Искам да попитам, значи когато се рестартира модема на виваком се сменя и ип то, обаче това ип преди това може ли да е било на друг, смисъл такъв, че играя цс и днес когато влязах в един сървър ми изписа в конзолата че имам бан и някакъв ник на друг играч, някой преди това е бил с това ип защото модема го реснах същия ден, значи ип тата се въртят във мрежата им така ли? че стана така :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не винаги се сменя ип-то.

въртят се в тяхната мрежа - защото диапазона е техен.

баннатото ип е на друг техен клиент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми при мен се сменя всеки път като го рестартирам, значи е нормално да е било на някой друг, ясно това ми беше въпроса, а да ви попитам във сайтовете по какво се вижда кой седи зад компютъра по ип то ли, смисъл след като рестартирам модема, и вляза в даден сайт, може ли да разберат, че пак съм аз или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИП-то ти е динамично. При рестарт на модема получаваш ново ИП. Не прави такива неща ако те баннат, защото в противен случай от Game доставчика ще банне цялата мрежа на Виваком. Вече има такъв случай със сървър на диабло 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми при мен се сменя всеки път като го рестартирам, значи е нормално да е било на някой друг, ясно това ми беше въпроса, а да ви попитам във сайтовете по какво се вижда кой седи зад компютъра по ип то ли, смисъл след като рестартирам модема, и вляза в даден сайт, може ли да разберат, че пак съм аз или?

И как след като като се ресне отива на друг а неговото на мен например ИП - то и то в такъв случай, ако това ип е било на някой който прави нещо нередно в нета и като дойде при мен или някой друг то той ще си изпати? ТАКА ЛИ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как след като като се ресне отива на друг а неговото на мен например ИП - то и то в такъв случай, ако това ип е било на някой който прави нещо нередно в нета и като дойде при мен или някой друг то той ще си изпати? ТАКА ЛИ?

Общо взето да. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето да. :)

В такъв случай, яко някой прави нещо нередно, и дойде накрая при теб това ип, ти ли ще си изпатиш? Ако е нещо сериозно например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай, яко някой прави нещо нередно, и дойде накрая при теб това ип, ти ли ще си изпатиш? Ако е нещо сериозно например?

За втори път - да. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За втори път - да. :)

А другия ми въпрос, по какво виждат сайтовете кой си пак ли по ип, ако ресна модема и сменя ип може ли да се разбере, че съм аз или по какво друго се разбира? освен ип

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А другия ми въпрос, по какво виждат сайтовете кой си пак ли по ип, ако ресна модема и сменя ип може ли да се разбере, че съм аз или по какво друго се разбира? освен ип

Само по ИП адрес сайтовете генерират информация за дадена машина. Ако си рестартираш модема взимаш нов адрес, следователно с информацията за теб до тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само по ИП адрес сайтовете генерират информация за дадена машина. Ако си рестартираш модема взимаш нов адрес, следователно с информацията за теб до тук.

Нещо не ви разбрах, какво генерират? Само ип то? Вие казахте Информация за машината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ви разбрах, какво генерират? Само ип то? Вие казахте Информация за машината?

Генерират информация за дадена машина - ИП, хост, местоположение и т.н., но това са данни които не бива да Ви тревожат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъл, нищо друго за компютъра, ако се смени ип то и се направи нов рег някъде не може да се разбере,че си бил другия потребител така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъл, нищо друго за компютъра, ако се смени ип то и се направи нов рег някъде не може да се разбере,че си бил другия потребител така ли?

Да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.