Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Отново съм аз с моят проблем. След почистване на компютъра, нямам звук. Когато го почиствах без да исках извадих два джъмпера, но веднага след това ги върнах на мястото им. Днес след преинсталиране на операционната система отново няма звук, но там е работата, че индикатора на еквалайзера на уиндоусът ми си работи отлично, когато съм пуснал клип в тубата примерно или някоя песен през медия плеъра. Незнам какво да си мисля вече, дали съм изгорил вграденото аудио или е нещо друго. В биос нещата са наред, в сървиса на уиндоуса също.... Възможно ли е да съм изгорил звуковата карта?

Дъно - Asrock G41M-VS3 , ОС : Уиндоус 7 Ултимейт 32бит

Колонките работят на друг комп. Драйвърите са от официялниа сайт на производителя на дъното. Всичко е както трябва. Еквалайзера работи, но няма звук....

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери според упътването на дъното дали правилно си наместил буксичките на дъното. Явно нещо си извадил и после си разменил мястото му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери според упътването на дъното дали правилно си наместил буксичките на дъното. Явно нещо си извадил и после си разменил мястото му.

Колега имам книжката на дъното ми и според нея съм ги сложил обратно, както си бяха, но отново нямам звук... Пробвах и с деактивирани джъмпери пак няма (затова ме посъветва един колега тук)... И с активирани пак няма ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си изгорил дъното няма да тръгне компютъра. Виж дали са ти наред звуковите драйвери ( провери в Device manager да не би да имаш ! или ? знак на звуковия драйвер или на чипсета). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си изгорил дъното няма да тръгне компютъра. Виж дали са ти наред звуковите драйвери ( провери в Device manager да не би да имаш ! или ? знак на звуковия драйвер или на чипсета). 

Несъм изгорил дъното, компа си работи като преди без никакви проблеми. В дивайс мениджъра няма никакви индикации за проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несъм изгорил дъното, компа си работи като преди без никакви проблеми. В дивайс мениджъра няма никакви индикации за проблеми.

Да де не си ( казах, че ако си изгорил дъното няма да тръгне ПС-то).  Виж да не би проблема да ти е в устройството, което ти възпроизвежда звука( слушалки, тонколони или усилвател).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблема в устройството тесвал съм слушалките и колонките на друг компютър, работят без проблем. Даже както споменах еквалайзера на 7-цата си работи като пусна клип или песен, но звукът липсва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тогава проблема си остава в буксите на аудиото. Ако на панела отпред имаш жакове за аудио, пробвай и там но ме съмнява и там да просвирят колоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тогава проблема си остава в буксите на аудиото. Ако на панела отпред имаш жакове за аудио, пробвай и там но ме съмнява и там да просвирят колоните.

Колега имам и отпред, но и там не работят :( , а на другото ми пс си работят без проблем. Значи е заминала звуковата така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи от някой, познат една звукова карта и пробвай.!!! Преди 2 год. и яз имах същия проблем, оказа се картата издала багажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Отново съм аз с моят проблем. След почистване на компютъра, нямам звук. Когато го почиствах без да исках извадих два джъмпера, но веднага след това ги върнах на мястото им. Днес след преинсталиране на операционната система отново няма звук, но там е работата, че индикатора на еквалайзера на уиндоусът ми си работи отлично, когато съм пуснал клип в тубата примерно или някоя песен през медия плеъра. Незнам какво да си мисля вече, дали съм изгорил вграденото аудио или е нещо друго. В биос нещата са наред, в сървиса на уиндоуса също.... Възможно ли е да съм изгорил звуковата карта? Дъно - Asrock G41M-VS3 , ОС : Уиндоус 7 Ултимейт 32бит Колонките работят на друг комп. Драйвърите са от официялниа сайт на производителя на дъното. Всичко е както трябва. Еквалайзера работи, но няма звук....

Какъв еквалайзер имате в предвид? Дайте снимка.

А сигурен ли сте,че поставяте жаковете на колонките в правилните места?

Като ги поставяте, получава ли се съобщение от Уиндоус,че поставяте аудио жак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв еквалайзер имате в предвид? Дайте снимка.

А сигурен ли сте,че поставяте жаковете на колонките в правилните места?

Като ги поставяте, получава ли се съобщение от Уиндоус,че поставяте аудио жак?

Еквалайзера на Уин 7. Иконката с колонката има зелена черта която се дживи при пуснат звук. Точно в правилните места вкарвам жака несъм толкова глупав (не се заяждам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали беше пускал тема - не се ли управи тогава ?

Я виж хубаво конектора на фронт панела , дали си го поставил където и както трябва , на него има едни мостчета със кабелче , ако трябва махни тоя конектор и на това място където са мостчетата - сложи два джъмпера пък ако няма звук - ще умуваме .

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали беше пускал тема - не се ли управи тогава ?

Я виж хубаво конектора на фронт панела , дали си го поставил където и както трябва , на него има едни мостчета със кабелче , ако трябва махни тоя конектор и на това място където са мостчетата - сложи два джъмпера пък ако няма звук - ще умуваме .

Публикувано изображение

Току що гледах дали съм го сложил кабела за предния панел както трябва и си беше както трябва наистина. Мирише ми на изгоряла звукова карта честно казано колега, ти как мислиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е от какво да изгори :( нали последно е работила преди почистването . Пробвай да извадиш конектора и сложи джъмпери на мястото на мостчетата . Я пробвай дали микрофона работи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е от какво да изгори :( нали последно е работила преди почистването . Пробвай да извадиш конектора и сложи джъмпери на мястото на мостчетата . Я пробвай дали микрофона работи .

Значи микрофона ми е на ЮСБ камерата и работи тоест и за микрофона има еквалайзер и индикацията му работи, когато говоря, но не си обеснявам защо ннямам звук....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какви джъмпери си махнал? На фронт аудиото? Я по-добре снимай да видим какви джъмпери си махнал, че аз до вчера имах същия проблем, наместих джъмперите и сега всичко е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какви джъмпери си махнал? На фронт аудиото? Я по-добре снимай да видим какви джъмпери си махнал, че аз до вчера имах същия проблем, наместих джъмперите и сега всичко е ок.

Ето тези , но няма промяна пак съм без звук. Намествал съм ги. Деактивирал съм, активирал съм ги и пак същата история.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тези , но няма промяна пак съм без звук. Намествал съм ги. Деактивирал съм, активирал съм ги и пак същата история.

Прочетох внимателно първият ви пост. А след почистването,като сте вадил джъмперите и преди преинсталацията дали имаше звук?

Опитайте да върнете настройките на БИОС.Извадете батерията на дъното и дайте клемите на късо с някоя тънка отверчица.После да не забравите да си настроите датата и часа на часовника.Важно е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох внимателно първият ви пост. А след почистването,като сте вадил джъмперите и преди преинсталацията дали имаше звук?

Опитайте да върнете настройките на БИОС.Извадете батерията на дъното и дайте клемите на късо с някоя тънка отверчица.После да не забравите да си настроите датата и часа на часовника.Важно е.

След почистването като го включих нямаше звук... Ресетвах биоса... без успех. Преинсталих го , пак без успех... Бихте ли ми дали сайт за звукови карти да разгледам просто информативно как вървят цените?

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще е по-изгодно да пробвате с дъно втора употреба,отколкото с нова звукова карта.Сигурно има и евтини,но не съм компетентен да предложа нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аудио карти дадох тоя сайт понеже е най лесен за избиране а вие си преценявате каква и какви са ви възможностите .

Ако е само да дрънка на колонките - взимай най евтината и дори и усб :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще е по-изгодно да пробвате с дъно втора употреба,отколкото с нова звукова карта.Сигурно има и евтини,но не съм компетентен да предложа нещо.

В никакъв случай няма да взема дъно, а и било то втора ръка. Дъното си работи без проблеми. Няма други странични ефекти. Само звукът липсва, ще реша проблема с нова звукова. Иначе благодаря за съдействието.

Аудио карти дадох тоя сайт понеже е най лесен за избиране а вие си преценявате каква и какви са ви възможностите .

Ако е само да дрънка на колонките - взимай най евтината и дори и усб :D

Да, колега трябва ми колкото да дрънка там и като гледам филм да се чува... И брата като играе нещо да слухти ахаха :). Благодаря.

Поръчах тази като дойде ще видим какво ще става като я инсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей , скъпа бе човек - защо избърза :(има и по евтини за тая работа .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей , скъпа бе човек - защо избърза :(има и по евтини за тая работа .

еми незнам братле. просто ми хареса аххаахха даже не и четох спецификацията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.