Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, налага ми се да избера 32“ LED телевизор и се колебая между следните 3 модела:

PHILIPS 32 PFL 3208 H / 12 PHILIPS 32 PFL 3258 H / 12 PHILIPS 32 PFL 4258 H / 12

Държа моделът да е с Full HD резолюция, не по голям от 32“, да има HDMI порт за връзка с компютър, да е Smsrt TV и да има вграден цифров тунер. Ще се ползва за гледат на цифрова телевизия, и най вече за спорт, така че искам де има прилична честота на опресняване на картината. Смятам да го свързвам и с лаптопа за да гледам филми с високо качество. Бюджетът ми за телевизор е около 800 лв. Питането ми е кой от горепосочените модели предлага най доброто съотношение цена-качество, и дали с някой от тях ще имам опция картина в картината? Приемам и други предложения.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото вземеш, все тая. След няколко години ще го изхвърлиш.

Какво разбираш под "цифрова телевизия? Проста антена (ефирна),  кабелна или сателит?

Ако е антена - трябва да поддържа MPEG4.

Ако е кабелна - би трябвало да има слот за модул, понеже почти всички кабеларки са си кодирали програмите.

Ако е сателит - трябва просто да работи като монитор и да си кореспондира със съответния приемник.

Хептен пък не знам лаптопът ти откъде ще проима FullHD съдържание и как ще го възпроизвежда. Всякакви интерполации водят до мазане на картината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам де има прилична честота на опресняване на картината

32 инчовите са основно 50Hz. За цифровата не се притеснявай всички модели от последните години имат такъв тунер.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разбираш под "цифрова телевизия? Проста антена (ефирна),  кабелна или сателит?

Ако е кабелна - би трябвало да има слот за модул, понеже почти всички кабеларки са си кодирали програмите.

Ако е сателит - трябва просто да работи като монитор и да си кореспондира със съответния приемник.

Хептен пък не знам лаптопът ти откъде ще проима FullHD съдържание и как ще го възпроизвежда. Всякакви интерполации водят до мазане на картината.

Защо да го изхвърля? Не разбирам? Иначе за цифровата телевизия имам предвид цифрова телевизия от близу. За филмите имам предвид филми свалени от Интернет, които през HDMI порта на лаптопа да гледам на телевизора.

Също бих искал да знам кои модели от тези могат да имат картина в картината?

Ако в бюджета може да се намери нещо по добро ще се радвам да чуя предложенията ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също бих искал да знам кои модели от тези могат да имат картина в картината?

Нали знаеш че тая екстра отдавна е отхвърлена :no-no: не знам защо .

Сега някой модели имат но гледаш през HDMI порта и картинка от програма . За тия пари можеш да си вземеш някакъв що годе приличен телевизор - за каквото естествено е предназначението на ТВ  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най напред искам да кажа за всички че независимо дали е кабелна, ефирна, ил от проста антена няма как да се гледа цифрова ТВ без наличие на тунер за поддържащ DVB-T, DVB-C, а най добре и двете да ги поддържа. Ако телевизора не поддържа тези два стандарта няма как да се гледа цифров ТВ. МП4 е нужен за HD.

Понеже доста хора се опитваха да ми кажат как щели да гледат цифрова ТВ без наличието на този тунер на старите си гълъбарници, без наличие на бокс който да поддържа именно тези 2 стандарта, направо не знам дали да им се смея, да плача или да ги ожаля.

Сега за да не изпадам в лирични отклонения по темата - трябва да кажа че всички нови ТВ приемници имат тези 2 стандарта за декодиране на цифров сигнал като налични.

http://www.tehnomix.bg/lg-32-la-620-s  - 100 лв над бюджета.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

""Също бих искал да знам кои модели от тези могат да имат картина в картината?"

Нито един от посочените модели няма  "картина в картината" т.е вгаден втори тунер. Тази екстра я имат някои от големите и скъпи модел, макар че в последно време не съм срещал. Другият вариант  е, който "jonov" е описал - през някой от входовете на телевизора. Може би имате предвид нещо, но не е ясно какво е точно, за да ви се търси такъв модел а и ще надхвърля значително сумата, която сте споменал. Говоря за модели от 46 инча нагоре с много повече екстри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да го изхвърля? Не разбирам? Иначе за цифровата телевизия имам предвид цифрова телевизия от близу. За филмите имам предвид филми свалени от Интернет,

Защото всичките ниви неща са направени колкото да си изкарат гаранцията. Забравете че някой ще произведе нещо като стария материал да работи 15-20 години без ремонт. Новите, ако въобще подлежат на ремонт се ремонтира чрез смяна на платка, която стрива половината на телевизора. А счупена матрица - направво към гюма. Доста случаи има, особено ако има малки деца в жилището.

Близуто май е някъкъв тъп приемник и зависи с какъв интерфейс е. Май е стандартно видео CVBS или в най-добрия случай RGB. 

От интернета почти няма FullHD. Някакви рипове 720 или мъглява камера за новите неща. BR излиза поне 6 месеца след кинопремиера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе близу не му е проблем - купува си един конакс ръга картата и гледа каквото плаща :) Може да се каже че планета HD си е баш HD :D другото е както трябва да изглежда SD :)

МП4 е нужен за HD.

Колец , ефирната е мпег4 - не е нужен само за HD програми , просто се използва защото е с голяма компресия , тоест , при мпег 2 ако една програма върви с 2/3 мегабита то тя същата ще върви при мпег 4 със да кажем 1 мегабит .

От тук чрез тая компресия се дава възможност повече програми да се качат на един транспондер - използвано най вече при сат. оператори защото там наема е скъп .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 3-те изброени ->третият, защото 2-ра - 3-та серия на Philips се произвеждат в Турция и практически не се различават от подобните модели на Hitachi и още някои.

4-та серия се произвежда в ЕС (Унгария) и се различава съществено (шаси), Не поддържа DTS, имай предвид това, не че е кой знае какъв минус, особено пък ако ще гледаш филми през компютър. Панелът е 50 Хц, но няма шанс да намериш 100 Хц в тоя бюджет. Много добър избор за тия пари.

Принципно Philips (+ Panasonic) се справят най-добре с SD цифров сигнал, но в това можеш да се убедиш сам в магазина. И не отивай с флашка с HD видео, а с калпав DVDRip, който е сравнително най-близо до SD сигнала.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най напред искам да кажа за всички че независимо дали е кабелна, ефирна, ил от проста антена няма как да се гледа цифрова ТВ без наличие на тунер за поддържащ DVB-T, DVB-C, а най добре и двете да ги поддържа. Ако телевизора не поддържа тези два стандарта няма как да се гледа цифров ТВ. МП4 е нужен за HD.

Понеже доста хора се опитваха да ми кажат как щели да гледат цифрова ТВ без наличието на този тунер на старите си гълъбарници, без наличие на бокс който да поддържа именно тези 2 стандарта, направо не знам дали да им се смея, да плача или да ги ожаля.

Сега за да не изпадам в лирични отклонения по темата - трябва да кажа че всички нови ТВ приемници имат тези 2 стандарта за декодиране на цифров сигнал като налични.

http://www.tehnomix.bg/lg-32-la-620-s  - 100 лв над бюджета.

Благодаря за мненията! Бих искал да знам това LG в коя страна е произведено. Също искам да попитам за това 3D - мога ли да го гледам като нормален телевизор или винаги трябва да слагам очила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги когато гледаш 3D. Зависи от сигнала. Например ако филма е черно-бял не ти помага цветния телевизор.

Реално единствено ако си изтеглиш някъв филм от нета не че много ги има.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги когато гледаш 3D. Зависи от сигнала. Например ако филма е черно-бял не ти помага цветния телевизор.

Реално единствено ако си изтеглиш някъв филм от нета не че много ги има.

А в останалото време си гледам на 2D без очила - новините примерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да почти всичко. По-телевизията е малко вероятно да видиш 3D. В интернет също е бедно съдържанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Бих искал да знам това LG в коя страна е произведено...

Това може да се провери единствено чрез самия телевизор. В случая вариантите са Полша или Чехия, не че това има каквото и да е значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.