Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си инсталирам Windows 7 на нов лаптоп, та въпросът ми е - има ли някаква разлика от този, който е за настолен компютър или не.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да си инсталирам Windows 7 на нов лаптоп, та въпросът ми е - има ли някаква разлика от този, който е за настолен компютър или не.

Благодаря предварително!

Няма никаква разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е, че трябва да свалиш и драйвери за тоя лаптоп от сайта на производителя, които да инсталираш в последствие. Предполагам ще дойде с диск за Windows 8, който едва ли ще свърши работа. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е, че трябва да свалиш и драйвери за тоя лаптоп от сайта на производителя, които да инсталираш в последствие. Предполагам ще дойде с диск за Windows 8, който едва ли ще свърши работа. 

Да, точно така. По повод това освен за видеокартата, камерата, за интернета за друго какво трябва да търся драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За чипсета е доста важен драйвер.Аудио също.

Но по принцип първо погледнете на сайта на производителя .Намерете точният модел лаптоп и вижте какви драйвери ви осигуряват.Тоест,за коя операционна система.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като инсталираш Windows7, влизаш в Device Manager, гледаш за кои устройства няма драйвери (до тях ще има жълта въпросителна), и тях търсиш и инсталираш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно така. По повод това освен за видеокартата, камерата, за интернета за друго какво трябва да търся драйвери?

Въобще не си наясно за какво става на въпрос, просто си чул тук там как се правят нещата. Купи си лаптопа и си намери човек да ти инсталира нещата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре за всичко. Дори за тъчпада. Вчера инсталирах един Win7  и без драйвери примерно не работиха функционалните бутони. Освен това поглеждайки сайта на Lenovo видях, че има и нов BIOS,  оправящ осветлението на монитора. Може би ще има драйвери и за USB 3.0. Има и разни други глезотийки и без които може, но каквото сметнеш че не ти трябва, го махаш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре за всичко. Дори за тъчпада. Вчера инсталирах един Win7  и без драйвери примерно не работиха функционалните бутони. Освен това поглеждайки сайта на Lenovo видях, че има и нов BIOS,  оправящ осветлението на монитора. Може би ще има драйвери и за USB 3.0. Има и разни други глезотийки и без които може, но каквото сметнеш че не ти трябва, го махаш.

Биос на лаптоп да се пипа ей така не е добра идея, необходими са единствено драйвери за чипсет, видео, аудио и лан. Това е.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не си наясно за какво става на въпрос, просто си чул тук там как се правят нещата. Купи си лаптопа и си намери човек да ти инсталира нещата. 

Доста крайно мнение, без да се познава човека. Това, че не е инсталирал Windows  на лаптоп не означава, че няма да се справи. В краен случай ще пробва 3-4 пъти и ще оправи нещата. Пък като не ги оправи, може да пита. Ама да дава 40 лева на някой, дето ще му направи това, което сам може да си нарпави...ами по-добре да даде още 100 лева и да си го купи с оригинален Windows.

Биос на лаптоп да се пипа ей така не е добра идея, необходими са единствено драйвери за чипсет, видео, аудио и лан. Това е.

Виж, в случая е добра идея и всичко е описано подробно в сайта на Lenovo. А какво печелиш? Печелиш това, че осветеността на екрана ти вече може да се регулира плавно, а не в две крайни положения. За мен е напълно оправдано ъпдейтването на BIOS,  ако се спазват инструкциите точно.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста крайно мнение, без да се познава човека. Това, че не е инсталирал Windows  на лаптоп не означава, че няма да се справи. В краен случай ще пробва 3-4 пъти и ще оправи нещата. Пък като не ги оправи, може да пита. Ама да дава 40 лева на някой, дето ще му направи това, което сам може да си нарпави...ами по-добре да даде още 100 лева и да си го купи с оригинален Windows.

Мнението не е крайно, макар че естествено не е задължително да се съобразява постващия с него. Виж обаче въпросите му. И ако лаптопа е нов нали се сещаш че не е добре да експериментира няколко пъти. За лицензирания Windows няма да коментирам, а и 40 лева е нормална цена за инсталиране на Windows, драйвери и програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не се споменава  какъв е лаптопа ,че последно време ,някой производители на лаптопи ,предлагат драйвери само за Уиндоус 8 .

Първо виж в сайта дали изобщо има драйвери за 7 и тогава инсталирай .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението не е крайно, макар че естествено не е задължително да се съобразява постващия с него. Виж обаче въпросите му. И ако лаптопа е нов нали се сещаш че не е добре да експериментира няколко пъти. За лицензирания Windows няма да коментирам, а и 40 лева е нормална цена за инсталиране на Windows, драйвери и програми.

Никога не съм вземал и лев за инсталации, няма и да взема. За експериментите не те разбрах. Какво имаш предвид? При инсталация винаги е възможно да не се направи нещо както трябва или в последствие да се получи кофти ситуация. Това не изключва повторна инсталация до изясняване на положението. Лошо няма. Така се трупа и опит. Няма през седмица да дава по 40 лева я. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм вземал и лев за инсталации, няма и да взема. За експериментите не те разбрах. Какво имаш предвид? При инсталация винаги е възможно да не се направи нещо както трябва или в последствие да се получи кофти ситуация. Това не изключва повторна инсталация до изясняване на положението. Лошо няма. Така се трупа и опит. Няма през седмица да дава по 40 лева я. 

Това дали ще вземеш пари или няма да вземеш за дадена работа зависи от много неща, но всеки сам си оценява труда и времето. Ти може да експериментираш защото имаш опит, четеш, интересуваш се. Естествено по време на преинсталация може да се случи всичко. Това е техника и затова там се дава и гаранция.

Постващия обаче с така зададените въпроси показва, че не знае как се правят нещата. Едва ли е разумна идея да експериментира на чисто нова машина. Затова давам такъв коментар и ще продължавам да го давам.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако лаптопа идва с лайняндоус 8 бая зор ще види за да подкара инсталация на 7-ца, особено ако лаптопа е саламсунг...

на мен ми дойте лаптоп самсунг със прецакана 8-ца. за да може да се пусне да буутне от друго устройство трябва да се взезе в биос и да се настрои, да ама биос насран (не работеха комбинациите за влизане)... успях да вляза след като извадих твърдия диск - тогава направо си влезе в биос - забраних секюре буут и вече можех да буутна от друго устройство (флашка, при изваждане на която, лаптопа взе да се рестартира независимо, че вадя и диска, а като е в него си зарежда от нея...). обаче се оказа, че после пак не мога да вляза в биос и трябваше да инсталирам седмица за да ъпдейтна биос (за късмет това оправи биоса) и да може да зарежда лайняндоус 8 и после нова преинсталация...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е купен днес. До сега съм преинсталирал само Уидоус ХР на настолния, не съм имал досег с лаптоп и не съм запознат как се инсталира. Как да влезна в биоса ми е въпроса?

Лаптопа е Асус х550vc-xx093.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е купен днес. До сега съм преинсталирал само Уидоус ХР на настолния, не съм имал досег с лаптоп и не съм запознат как се инсталира. Как да влезна в биоса ми е въпроса?

Лаптопа е Асус х550vc-xx093.

Опитай с F2 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах, но нищо не става!

Тогава с DEL  

http://support.asus.com/Troubleshooting/detail.aspx?SLanguage=en&m=X550VC&p=3&s=516&os=&hashedid=lv7MPPSqBp8kZKTI&no=822

press DEL to enter BIOS setup page when ASUS white logo appears during system Boot-up procedure.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах, но нищо не става!

Колкото и странно да звучи при някои модели за да влезеш във бут менюто, трябва да се използва бутона F8.

А да питам, със или без ОС е лаптопа.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и странно да звучи при някои модели за да влезеш във бут менюто, трябва да се използва бутона F8.

А да питам, със или без ОС е лаптопа.

Без ОС е!!!

Успях да влезна в биос-а, отидох в раздел боот, но не мога да се ориентирам.Отивам на CD/DVD ROM DRIVE BBS PRIORITIES, натискам ENTER, излиза ми Boot OPTION и след като натисна ентър ми излиза - P2:SLIMTYPE DVD A(това ли е за да направя двд-то буутващо) или Disabled.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без ОС е!!!

Успях да влезна в биос-а, отидох в раздел боот, но не мога да се ориентирам.Отивам на CD/DVD ROM DRIVE BBS PRIORITIES, натискам ENTER, излиза ми Boot OPTION и след като натисна ентър ми излиза - P2:SLIMTYPE DVD A(това ли е за да направя двд-то буутващо) или Disabled.

Ето една тема, която трябва да ти помогне.

Сега тя е със инсталирана ОС но няма значение.

Ти трябва само да се ориентираш.

http://superuser.com/questions/524598/asus-uefi-bios-options-how-to-boot-from-dvd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.