Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Богатир

Търся мрежов и видео драйвер

Препоръчан отговор

Здравейте!

Търся драйвери за един стар компютър. Трябва ми Lan драйвера - Аида ми изкарва : Мрежова карта VIA PCI 10/100 MB

А по хардуерен идентификатор за липсващия мрежов драйвер излиза PCIVEN_126C&DEV_1211.

Нямам представа дали е сменяна мрежовата карта и дали ми изписва правилно.

Трябва ми и видео драйвер NVIDIA Ge Force 6600 AGP тук по хардуерен идентификатор излиза PCIVEN_10DE&DEV_00F2.

Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си марката на дъното.

Дъно излиза DFI PE10-LA

Но не съм сигурен дали не са сменяни мрежовата и видеокартата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно излиза DFI PE10-LA

Но не съм сигурен дали не са сменяни мрежовата и видеокартата

Така като гледам това дъно е тайландско и за него дори в сайта на производителя няма драйвери. Единствения вариант, който аз бих опитал е с тази програма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам това дъно е тайландско и за него дори в сайта на производителя няма драйвери. Единствения вариант, който аз бих опитал е с тази програма

Опитах с тая програма, досега не съм имал проблеми с нея, но на тоя компютър ми дава на няколко пъти грешка и накрая ми излезе че липсва само звуковия драйвер.

Що ли се захванах с тая антика :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах с тая програма, досега не съм имал проблеми с нея, но на тоя компютър ми дава на няколко пъти грешка и накрая ми излезе че липсва само звуковия драйвер.

Що ли се захванах с тая антика :huh:

Така ще стане най-лесно. Има още една, но тя май е платена. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ще стане най-лесно. Има още една, но тя май е платена. 

Мисля, че в тая програма, която ми предлагаш, няма интегрирани драйвери както в руската. И е само за бекъп на драйверите ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че в тая програма, която ми предлагаш, няма интегрирани драйвери както в руската. И е само за бекъп на драйверите ?!

Тя ги търси и сваля от интернет. Доста е добра. Някъде във форума имаше безплатен вариант, който ти сваля 2 драйвера. След 3 часа може да сваляш още два драйвера и т.н. Голям проблем са такива дъна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвера за мрежовият адаптер наистина не се намира. Но за видеокартата, може да си го свалите от Nvidia.

Разбира се, не последна версия, предвид старата карта, Някой WHQL, ще свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя ги търси и сваля от интернет. Доста е добра. Някъде във форума имаше безплатен вариант, който ти сваля 2 драйвера. След 3 часа може да сваляш още два драйвера и т.н. Голям проблем са такива дъна.

Казваш че тая програма търси и сваля драйверите от интернет, обаче как ще ги намери след като няма нет на компютъра?! Няма го мрежовия драйвер. Ще опитам с този драйвер. А драйвера за видеото май не иска да се инсталира защото няма Net Framework. Опитва да го изтегли и като няма нет, пак ми дава грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш че тая програма търси и сваля драйверите от интернет, обаче как ще ги намери след като няма нет на компютъра?! Няма го мрежовия драйвер. Ще опитам с този драйвер. А драйвера за видеото май не иска да се инсталира защото няма Net Framework. Опитва да го изтегли и като няма нет, пак ми дава грешка.

Хех, това не съм го и разбрал. Поради такива проблеми си държа или резервна ЛАН карта с драйвери или USB-LAN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвера за мрежовият адаптер наистина не се намира. Но за видеокартата, може да си го свалите от Nvidia.

Разбира се, не последна версия, предвид старата карта, Някой WHQL, ще свърши работа.

Да изтегля този http://www.nvidia.co.uk/object/winxp-307.83-whql-driver-uk.html

иили от тук по хардуерен идетификатор http://driverlookup.com/driverfilelist.php?type=0&value=PCIVEN_10DE%26DEV_00F2

Благодаря на всички, които се включиха и ми помогнаха! Всичко е 6 .  Хубава вечер! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах в предвид този, защото не е толкова нов от 2013.

Но, щом всичко е  вече наред. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:wors::beer: Тия стари антики са голямо предизвикателсто. Наскоро бях попаднал на един, със сменени почти всички части - нова лан, нова звукова и видеокарта, нов хард.. Търсиш по Дънна платка, резултатите не отговарят и ме подвеждат.. :rolleyes:  Както и да е..

Благодаря ви отново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.