Премини към съдържанието
Frekverk

Проблем с Minecraft

Препоръчан отговор

Може ли да ми обясните на какво се дължи следния пробллем? Windows няма достъп до указаното устройство, път или файл. Може да нямате подходящите права за достъп до елемента. Използвам версия на играта 1.6.2. Java Runtime 1.6.0. Моля ви кажете какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не става... Други варианти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теория проблемът се дължи на това че JRE се опитва както да разчете, така и да пише във файла "minecraft.jar", който по принцип се намира в %appdata%. Ако нямаш пълни права към тази директория, може да се появи това съобщение. Но тъй като %appdata% реално се намира в потребителския ти профил, не знам как изобщо може да нямаш права към нея.. Пробвай да изключиш всякакви антивирусни. Особено AVG (ако имаш)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана като изключих антивирусната (Касперски). Мерси много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за да не се изключва антивирусната постоянно, просто трябва да добавиш Minecraft 'лаунчера' към листа с изключения в Kaspersky (може би и minecraft.jar файла) :

Редактирано от An0n (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак нищо... Първия път стана, на другия ден същата простотия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бях на твое място щях да направя следните неща : Тъй като говорим за Windows OS на домашна система, определени професионални протоколи просто не важат. То като цяло идеологията с потребителските права, групите под Win и UAC са си едно измиване на отговорност от Microsoft. Така че следващите редове ще са с цел присвояване на тотални права на твоя отговорност. 1. Убеди се, че имаш административен акаунт и административни права. Ако си обикновен потребител - ще ти покажа начин как да присвоиш администравитни, дори да не си бил ти администратора. 2. Разкарай Kaspersky - по един или друг начин. Ако не искаш да го махаш тотално - добави цялата ".minecraft" папка към изключения. Също провери целия пакет какво ти е инсталирал. Ако имаш KIS (Internet Security) - има един куп модули, които както предпазват, така и ограничават потребителя. И това тук е лично мое мнение. Знам, че веднага някой ще скочи да гласува "за" антивирусните. Аз просто гласувам повече за съзнателността на ЗКУ/ЗМУ и това, че трябва да знае какво прави. 3. Пусни един "Take Ownership" на целия дял "C:/". Не знам изобщо какво става с правата там в момента, но това е най-лесния и бързия начин.

Редактирано от An0n (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.