Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Daylight Dancer

Дали антидепресант сложен в протейн действа?!

Препоръчан отговор

Изпих една кофа от протеин, в което пише, че има фенилаланин. Един познат ми каза, че имало антидепресантен ефект това вещество. Дали е плацебо или наистина действа? Пих както пишеше на опаковката - в тренировъчни дни по 2 дози, а в почивни по 1. Дали пиенето на този протеин + ходенето 3 пъти в седмицата на фитнес може да е някакво въздействие на психичното състояние? аз лично усещам малко помръдване в нещата. От какво се оплаквам едва ли ще седна да се обяснявам в някакъв форум, но като, че ли вече депресията не доминира.

Редактирано от kydesibevesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам анти-депресант сложен в алкохол определено действа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпих една кофа от протеин, в което пише, че има фенилаланин. Един познат ми каза, че имало антидепресантен ефект това вещество. Дали е плацебо или наистина действа? Пих както пишеше на опаковката - в тренировъчни дни по 2 дози, а в почивни по 1. Дали пиенето на този протеин + ходенето 3 пъти в седмицата на фитнес може да е някакво въздействие на психичното състояние? аз лично усещам малко помръдване в нещата. От какво се оплаквам едва ли ще седна да се обяснявам в някакъв форум, но като, че ли вече депресията не доминира.

Нищо ти няма.Преди да тръгнете да се правите на мъже поне малко се образовайте за продуктите, които купувате.Тоя казал това, ония казал онова, че нашия човек и 'помръдване' в нещата усещал :D  :D Абе вие момичета за еб@.е нямате ли си, та се занимавате само с глупости из форумите!?

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от количеството на фенилаланина. Страничният му ефект може да прояви само ако е в голяма доза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
KiriL Cox отговорът ти не е по темата. luckyboy правенето на секс с неприятни създания не е сред любимите ми. предпочитам сериозните връзки.

Valara е щом в Гугъл пишат, че комбинират с МАО-та може да доведе до страшни неща значи има поне малко истина според мене

Въпросът в темата е : дали количеството фенилаланин в протеин(нарочно не дадох линк към протеина!) може наистина да има антидепресивен ефект или са го сложили за украса и камо ли не хранителната добавка помага за всякакви човешки болежки

поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фенилаланинът е аминокиселина, която е градивна част във белтъците, част от всеки човек.

Антидепресантното му действие е нещо съвсем различно-просто е въпрос на биохимичен градеж на белтъците ( някои от тях са допамин и норадреналин, които са невромедиатори) .

Фенилаланинът  НЕ Е антидепресант сам по себе си и никой не се лекува с него от депресия ! 

Престанете да четете глупости и да се шашкате ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KiriL Cox отговорът ти не е по темата.

До колкото прочетох имаш проблем с депресиите,и не мисля че писането "в някакъв форум" ще ти помогне повече от консултация със специалист.

Сега разбра ли защо си спмя в теми като тази ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да се сложи антидепресант в хранителни добавки. Това което вземаш, вероятно, е на принципа на аминокиселините от типа на 5 - HTP, която се препоръчва за подобряване на настроението или Л - Глутамина, който се препоръчва за намаляване на стреса. 

И в двата случая, обаче, това е голяма заблуда.

Обясняват го като превръщането им в серотонин, хормана, който е ключов за "доброто настроение". Взимането на подобна химия точно в тази сфера няма как да повлияе. Единствено може да доведе до "мързел" на организма и действително да се понижат произвежданите естествено дози и тогава вече, наистина ще има проблем.

Относно наблюдението по подобрение на настроението: Самия спорт е първото нещо, което се препоръчва при депресивни и тревожни състояния. Насищането на кръвта с кислород, промяната на дихателния режим сами по себе си са естествени антидепресанти. Вероятно този режим и малко плацебо е това което е довело до промяна.

Депресивните и тревожни състояния се  повлияват при работа с промяна на мисловните модели, всичко останало е помощно средство и е недостатъчно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.