Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Помня едно време още в училище даскалицата по информатика ни казваше да не ползваме телефоните си както седим на компютрите защото (конфигурациите) можело да се развалят. Това мит ли е или наистина трябва да се спазва. аз постоянно държа някой от телефоните си на половин ръка разстояние, с този комп съм от 7 години засега уж нищо не му е станало?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) пречи ми само на безжичния плъх :) когато го държа да приемника .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече от това да внесе смущения в работата - няма да стане. Не случайно е забранено използването на мобилни телефони на борда на самолетите и в интензивните отделения на болниците. "Апокалипсис" обаче не очаквайте.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По онова време мощността на телефоните бе по-голяма. И работеха приблизително на сходни честоти с процесорите. Причината да държите телефона далече от машината е да няма паразитни индукции.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече от това да внесе смущения в работата - няма да стане. Не случайно е забранено използването на мобилни телефони на борда на самолетите и в интензивните отделения на болниците. "Апокалипсис" обаче не очаквайте.

Това за болниците и самолетите е по скоро превантивна мярка отколкото в резултат на реално възникнал проблем. Ако не се лъжа Разбивачите на митове го пробваха.

Едва ли не върху един лаптоп денонощно седят два телефона и проблем няма. Че при звънене се създават смущения лесно можеш да о пробваш остави телефона върху китескопен телевизор или монитор от по старите без екранировка на корпуса и го набери. Ще видиш как картината приема странни цветове и форми. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те май и яйца вареха :) Както казах съм го забелязал че ми пречи на мишока и слагам винаги  телефона от другата страна на лаптопа , също така ще пречи на аудиотехниката  ако разговаряш , не случайно в студията им казват да изгасят телефоните и пак някой бастун му е спрял само звука :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и пуканки даже пукат, ама само със половината чарколяци от микровълнова фурна под масата, иначе не става. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.