Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,пиша , защото от скоро имам проблем с температурата на Gpu-то ми тоест на процесора и видео картата ! В момента използвам само браузера и антивирусната си и температурата на Gpu-то ми е 75 градуса.Това според мен не е нормално . Ако вляза в някоя играя става повече от 80 градуса и забива. Забива нито аудиото работи , нито мишка забива цялото pc . Видеокартата ми е Nvidia Geforce 7600gs , а процесора ми е Amd Athlon Xp 3200+ 2.20 GHz. Използвам windows 7 32-bit версия . Преди 1 седмица го занесох на ремонт да го прегледат и да го преинсталират поспря да прави така но от вчера започна пак да дига температура. Живея в Троян и нямам възможност да го пратя в София,Варна,Бургас и т.н. . Мисля че трябва да го сменям но сега точно нямам възможност . Махнал сам единия панел и е отворен и през 2 дена си го почиствам от прах . Не съм смазвал процесора от доста време . Но надали е от това. Някой помощ ?  :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор ( котлон) и видеокарта с пасивно охлаждане. Какво очакваш да се случи.

Компютъра трябва да се продуха с компресор и да се смени термопстата на процесора. Ако имаш възможност може да му смениш целия охладител. За видеокартата трябва да имаш допълнителен вентилатор в кутията или да си монтираш такъв на нея както за правя в подобни случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор ( котлон) и видеокарта с пасивно охлаждане. Какво очакваш да се случи.

Компютъра трябва да се продуха с компресор и да се смени термопстата на процесора. Ако имаш възможност може да му смениш целия охладител. За видеокартата трябва да имаш допълнителен вентилатор в кутията или да си монтираш такъв на нея както за правя в подобни случаи.

Трудно ми е да си инсталирам вентилатор на видео картата , защото е доста трудно ,  а засмазване съм чувал че е само като слагаш процесора за първи път

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да си инсталирам вентилатор на видео картата , защото е доста трудно ,  а засмазване съм чувал че е само като слагаш процесора за първи път

Може да се монтира. Хващаш го или с болтчета ( ако радиатора позволява) или със свински опашки. Целта му е да разкарва въздуха от радиатора. Температурата на картата ще падне поне 20-30 градуса. Правил съм го доста пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се монтира. Хващаш го или с болтчета ( ако радиатора позволява) или със свински опашки. Целта му е да разкарва въздуха от радиатора. Температурата на картата ще падне поне 20-30 градуса. Правил съм го доста пъти.

Благодаря за помоща но точно днес няма да е защото никой магазин не работи утре ще зема 20-30 лева и ще накупя вентилатори за всякъде и се надявам да се управи :)  :questions:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща но точно днес няма да е защото никой магазин не работи утре ще зема 20-30 лева и ще накупя вентилатори за всякъде и се надявам да се управи :)  :questions:

Друг вариант няма. Ако се налага ще изчакаш днес и ще си използваш компютъра утре. Ако го прегрееш ще го повредиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо реши, че видеокартата е с пасивно охлаждане? Има много модели 7600GS с вентилатор и може просто вентилатора да е спрял и за това да вдига такива температури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца сменях охладителя на 9800GT тя си имаше вентилатор на охладителя, но той въртеше толкова бавно, че се виждаше с просто око. Подържаше постоянни 70-80градуса. Единствения начин е да смениш охладителя особено ако си с пасивно охлаждане. Аз го смених със Spire(12лв) sp201s2silverblade-p-1060.html беше универсален за почти всички по-стари карти на Nvidia и температурите паднаха на 40-45градуса. До сега бачка перфектно. Препоръчвам ти да не се занимаваш с излишни работи смени охладителя на видеото и смени пастата на процесора и всички ще си дойде на мястото. Успех!

arctic-cooling-accelero-l2-plus-vga-cooler-pID=19308/ Този става за 7600gs, но е 32лв.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Поля Георгиева
      Здравейте! Имам Honda Civic 2006, мотор 2.2. Пиша ви с молба да окажете съдействие за причината, поради която колата започна рязко да загрява. Първоначално загряването беше само на стръмни участъци, впоследствие започна много рязко и на равни терени. Температурата от средата на циферблата достигна до 120 градуса, като единствената причина заради колата още не е прегряла е защитната система, при задействането на която колата спира да се движи. Термостатът на колата е сменен, а техническата неизправност не се отстранява. В момента се шлайфа главата. След посещение при майстор се оказа, че при главата и гарнитурата няма никакви проблеми.  Предстои смяна на гарнитурата. Моля да споделите мнение каква би могла да бъде причината за загряването на колата.  
    • от frozt
      Здравейте, от почти 2 години и половина имам смартфона -без никакви забележки и оплаквания, до сега   Та и преди ми е показвал високи температури (65+ при игри ), но се охлажда и продължавам. Последно време , обаче почна да дава и съобщения за прегрявания и при камерата и става неизползваем докато се охлади. Тъч скрийна започна да не отчита адекватно докосванията и му купих нов протектор (мислех че е от това). Не се оправи и го рестартирах по няколко начина- пак без резултат. Накрая върнах фабрични със софтуера на сони  (xperia companion). Сега тъч-а отчита някои неща и става за скролване и по-големи иконки , но за клавиатура никакъв шанс - пише си каквото иска . Писах на сони- предложиха ми сервиза в София- Булграм. Аз говорих с едно момче, което се занимава с това отделно-каза че трябва да се смени цял комплект и ми дават цени за процедурата около 120 лв . Та мисълта ми е- нужно ли е да сменя целия комплект като телефонът е в отлично състояние (никога не е удрян,изпускан и т.н) Не става ли само тъч да ми сменят и така да е и по-евтинко ?
      Гледам как може да мина най-тънко и да не ме прецакат нещо, защото не съм много наясно с тази процедура за цял комплект.  

• от |VIP|d3v1L
      Здравейте. Използвам Sony Xperia Z3 Plus. Имам голям проблем с прегряването на телефона. Без да го използвам няколко часа държи температура на процесора около 38-40 градуса. Когато го използвам започва да грее като печка. Вдига температура от 45-50 градуса при сърфиране в браузъра, социалните мрежи и т.н. 55-65 градуса при по - голямо натоварване например от игри независимо каква е играта и колко е тежка. Камерата в този случай е неизползваема. Излиза съобщение което уведомява, че устройството е с повишена температура и тя ще се изключи автоматично, за да се охлади. Това се случва при заснемане на видео, 4К видео и по - рядко при снимки. Търсих много из нета, но нищо конкретно не намерих. Пишеше в един сайт че от Sony са пуснали някакъв пач за този модел, който оправял проблема с прегряването, но не можах да го открия. Моля ако някой е имал подобен проблем и го е разрешил  по някакъв начин да сподели. Благодаря предварително! 

• от Александър Банов
      Здравейте! Реших че е време за подобрение на старата ми конфигурация компонентите са:
      Процесор- АМД А8-5500 3.2 
      Видео е вграденото- Radeon™ HD 7560D 
      Дъното- ASRock  FM2A75 Pro4
      Рама- ADATA 4GB DDR3 1600MHz
      Захранване- Thermal Master ATX12V 500W 
      Харда- Seagate BarraCuda 7200.10 250 GB.
      Както вече видяхте карам с вградената въпреки че дъното поддържа и crossfire X . Досега играех само на League of Legends, но ми писна и искам нещо друго но видеото ми не става. Търсих в ОЛХ някаква видеокарта но проблема ми е че процесора много нагрява и както съм в игра и просто спира звука картината замръзва и след около 5 сек всичко се размазва но компа продължава да върви но нищо не мога да направя единствения начин ми е да го рестартирам. И понеже копчето за рестарт ми се е счупило го правя от дъното и усещам много топлина после влизам в настройките на биоса и там гледам едни големи градуси. И всеки път като стане и като го водя на човека дето го оправя той сменя термо пастата нали ама ми излиза много скъпо да го правя това всеки 6 ти месец и се чудя няма ли някакъв друг начин? Няма ли как да купя друг вентилатор понеже тоя е който идва с  процесора и освен това кутията ми няма други вентилатори. Притеснява ме това че дори да си купя нова видео ката процесора ако прави така то е все едно. Или то може да е от самата видео карта която вградена в процесора се нагрява и за това?Не съм много наясно и зареди това се обръщам към вас.Благодаря.

• от Ignatoff
      Здравейте!Имам един проблем,който искам да споделя.Преди няколко месеца компютъра ми беше в критично състояние,адски много прегряваше само като отворя Google Chrome и пусна клип за около 3-4 мин ми се изключваше компютъра.Гледах от Aida 64 как се покачват температурите и останових,че е от това.Та занесох го за поправка и смениха термопаста (не знам дали точно така се пише,но мисля,че ми хващате мисълта) и също така добавиха още един вентилатор.Доволен си тръгнах от офиса,но след около 2 седмици ми направи същия проблем (при игране на игра).Но само 1 път.Сега,ако пусна google chrome и дадена игра за около 10 мин компютъра ми се изключва.Може ли да ми дадете съвет как да оправя този проблем? П.С компютъра ми е достатъчно бърз и няма затруднения при подкарването на игри,които аз играя.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.