Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, регистрирах се специално, за да получа информация и да разбера дали в възможно след като ми отказаха и трите USB порт-а на лаптопа да продължи нормалното му съществуване с някой преходник. Поразрових се и намерих възможности - 3.5 jack за USB и подобни, но не съм наясно дали е възможно да си включва мишката в такъв преходник и тя да работи, след като е предназначено за слушалки... Ако сте ме разбрали очаквам да ме насочите към друг вид преходници, защото в противен случай трябва да се разделя с него :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, регистрирах се специално, за да получа информация и да разбера дали в възможно след като ми отказаха и трите USB порт-а на лаптопа да продължи нормалното му съществуване с някой преходник. Поразрових се и намерих възможности - 3.5 jack за USB и подобни, но не съм наясно дали е възможно да си включва мишката в такъв преходник и тя да работи, след като е предназначено за слушалки... Ако сте ме разбрали очаквам да ме насочите към друг вид преходници, защото в противен случай трябва да се разделя с него :(

Занесете по-добре машината на сервиз. Иначе трябва да си купувате специализиран PC Card USB контролер. Примерно като този: http://www.amazon.com/TRENDnet-2-Port-USB-Card-TU2-H2PC/dp/B000FI77VC

Но имайте предвид че тези конторлери не са много евтини

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След първото спряло USB бях в сервиза, лаптопът ми беше в гаранция, но ми отговориха, че е бил заливан с вода и част от дънната ми платка е засегната, а USB-тата и са част от нея. Според мен от много мятане на лаптопа с мишка от стая в стая се разхлабваха малко по-малко, не съм примерен стопанин, а пък и той е на 2 години.. Но така или иначе ми отказаха ремонт, ако реша трябва да си сменям цялата платка, което на фона на многото по-хубави лаптопи от моя в момента не искам да инвестирам в него.. освен този вариант с някакъв вид преходник.. А този предложения.. едва ли.. Явно плаче за нов.. Благодаря все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След първото спряло USB бях в сервиза, лаптопът ми беше в гаранция, но ми отговориха, че е бил заливан с вода и част от дънната ми платка е засегната, а USB-тата и са част от нея. Според мен от много мятане на лаптопа с мишка от стая в стая се разхлабваха малко по-малко, не съм примерен стопанин, а пък и той е на 2 години.. Но така или иначе ми отказаха ремонт, ако реша трябва да си сменям цялата платка, което на фона на многото по-хубави лаптопи от моя в момента не искам да инвестирам в него.. освен този вариант с някакъв вид преходник.. А този предложения.. едва ли.. Явно плаче за нов.. Благодаря все пак.

Няма такъв преходник, има специализирани контролери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се заяждам или да ви обиждам, но бъдете с ТЕХНИКАТА по-добър стопанин. Ако и с новия лаптоп се държите така пак ще стане същото. Иначе може да си вземеш един USB суич и да си закачиш необходимите неща на него.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо , доколкото разбрах автора няма нито един порт здрав и няма къде да го ръгне тоя USB суич :)

Варианта на капитана или сервиз , ако има късмет да е изгорил само предпазител на порта - ако въобще има по лаптопа , на компютрите има .

Как отказаха , едновременно ли или всичките заедно . Възможно е да имащ мишка с окъсяващ кабел или охладителна подложка .

Ще сложиш същите боклуци и на новия и него ще съсипеш .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не момчета... преди година спря единият порт... отидох в сервиза, казаха ми че е част от дънната платка, не може да ми сменят само usb-to.. след време ми се счупи самото щифче, с което се свързат usb-tata.(не съм много на "ти" с терминологията) и сега и последният се счупи.. според мен е от многото ползване.. горкият е пропътувал хиляди километри и не е излязал от дамската ми чанта. Аз точно за това си взех малък лаптоп, който да е винаги с мен.,. (Може донякъде да разберете  "лошото стопанисване")  

Редактирано от Теодора Добрева (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не момчета... преди година спря единият порт... отидох в сервиза, казаха ми че е част от дънната платка, не може да ми сменят само usb-to.. след време ми се счупи самото щифче, с което се свързат usb-tata.(не съм много на "ти" с терминологията) и сега и последният се счупи.. според мен е от многото ползване.. горкият е пропътувал хиляди километри и не е излязал от дамската ми чанта. Аз точно за това си взех малък лаптоп, който да е винаги с мен.,. (Може донякъде да разберете  "лошото стопанисване")

Отидите до един качествен сервиз, и попитайте за евентуална възмоност за замяна на портовете (евентуално разпояване на старите и замяната им с нови). Вече от там насетне ще прецените дали си заслужава да пръскате още средства по този, или направо да си закупите нов. Останалото е ала-бала...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не може да ми сменят само usb-to.. 

Излъгали са ви, ако сте ходили в официален сервиз е нормално да ви отговорят така те не ползват поялник а само заменят компоненти.

Кажете от кой град сте и някой колега ще ви предложи читав сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излъгали са ви, ако сте ходили в официален сервиз е нормално да ви отговорят така те не ползват поялник а само заменят компоненти.

Колежката очаква предложение за читав сервиз в Бургас ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колежката очаква предложение за читав сервиз в Бургас ;)

Е там съм пас. Бургазлии да помагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това беше нещото, което ми реши проблема. Благодаря.  Позаинтересувах се и открих сервиз, който ще ми разпоят старите и ще ми запоят новите. Благодаря отново.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.