Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Теодора Добрева

Неработещи USB потове

Препоръчан отговор

Здравейте, регистрирах се специално, за да получа информация и да разбера дали в възможно след като ми отказаха и трите USB порт-а на лаптопа да продължи нормалното му съществуване с някой преходник. Поразрових се и намерих възможности - 3.5 jack за USB и подобни, но не съм наясно дали е възможно да си включва мишката в такъв преходник и тя да работи, след като е предназначено за слушалки... Ако сте ме разбрали очаквам да ме насочите към друг вид преходници, защото в противен случай трябва да се разделя с него :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, регистрирах се специално, за да получа информация и да разбера дали в възможно след като ми отказаха и трите USB порт-а на лаптопа да продължи нормалното му съществуване с някой преходник. Поразрових се и намерих възможности - 3.5 jack за USB и подобни, но не съм наясно дали е възможно да си включва мишката в такъв преходник и тя да работи, след като е предназначено за слушалки... Ако сте ме разбрали очаквам да ме насочите към друг вид преходници, защото в противен случай трябва да се разделя с него :(

Занесете по-добре машината на сервиз. Иначе трябва да си купувате специализиран PC Card USB контролер. Примерно като този: http://www.amazon.com/TRENDnet-2-Port-USB-Card-TU2-H2PC/dp/B000FI77VC

Но имайте предвид че тези конторлери не са много евтини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След първото спряло USB бях в сервиза, лаптопът ми беше в гаранция, но ми отговориха, че е бил заливан с вода и част от дънната ми платка е засегната, а USB-тата и са част от нея. Според мен от много мятане на лаптопа с мишка от стая в стая се разхлабваха малко по-малко, не съм примерен стопанин, а пък и той е на 2 години.. Но така или иначе ми отказаха ремонт, ако реша трябва да си сменям цялата платка, което на фона на многото по-хубави лаптопи от моя в момента не искам да инвестирам в него.. освен този вариант с някакъв вид преходник.. А този предложения.. едва ли.. Явно плаче за нов.. Благодаря все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След първото спряло USB бях в сервиза, лаптопът ми беше в гаранция, но ми отговориха, че е бил заливан с вода и част от дънната ми платка е засегната, а USB-тата и са част от нея. Според мен от много мятане на лаптопа с мишка от стая в стая се разхлабваха малко по-малко, не съм примерен стопанин, а пък и той е на 2 години.. Но така или иначе ми отказаха ремонт, ако реша трябва да си сменям цялата платка, което на фона на многото по-хубави лаптопи от моя в момента не искам да инвестирам в него.. освен този вариант с някакъв вид преходник.. А този предложения.. едва ли.. Явно плаче за нов.. Благодаря все пак.

Няма такъв преходник, има специализирани контролери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се заяждам или да ви обиждам, но бъдете с ТЕХНИКАТА по-добър стопанин. Ако и с новия лаптоп се държите така пак ще стане същото. Иначе може да си вземеш един USB суич и да си закачиш необходимите неща на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо , доколкото разбрах автора няма нито един порт здрав и няма къде да го ръгне тоя USB суич :)

Варианта на капитана или сервиз , ако има късмет да е изгорил само предпазител на порта - ако въобще има по лаптопа , на компютрите има .

Как отказаха , едновременно ли или всичките заедно . Възможно е да имащ мишка с окъсяващ кабел или охладителна подложка .

Ще сложиш същите боклуци и на новия и него ще съсипеш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не момчета... преди година спря единият порт... отидох в сервиза, казаха ми че е част от дънната платка, не може да ми сменят само usb-to.. след време ми се счупи самото щифче, с което се свързат usb-tata.(не съм много на "ти" с терминологията) и сега и последният се счупи.. според мен е от многото ползване.. горкият е пропътувал хиляди километри и не е излязал от дамската ми чанта. Аз точно за това си взех малък лаптоп, който да е винаги с мен.,. (Може донякъде да разберете  "лошото стопанисване")  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не момчета... преди година спря единият порт... отидох в сервиза, казаха ми че е част от дънната платка, не може да ми сменят само usb-to.. след време ми се счупи самото щифче, с което се свързат usb-tata.(не съм много на "ти" с терминологията) и сега и последният се счупи.. според мен е от многото ползване.. горкият е пропътувал хиляди километри и не е излязал от дамската ми чанта. Аз точно за това си взех малък лаптоп, който да е винаги с мен.,. (Може донякъде да разберете  "лошото стопанисване")

Отидите до един качествен сервиз, и попитайте за евентуална възмоност за замяна на портовете (евентуално разпояване на старите и замяната им с нови). Вече от там насетне ще прецените дали си заслужава да пръскате още средства по този, или направо да си закупите нов. Останалото е ала-бала...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не може да ми сменят само usb-to.. 

Излъгали са ви, ако сте ходили в официален сервиз е нормално да ви отговорят така те не ползват поялник а само заменят компоненти.

Кажете от кой град сте и някой колега ще ви предложи читав сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излъгали са ви, ако сте ходили в официален сервиз е нормално да ви отговорят така те не ползват поялник а само заменят компоненти.

Колежката очаква предложение за читав сервиз в Бургас ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колежката очаква предложение за читав сервиз в Бургас ;)

Е там съм пас. Бургазлии да помагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това беше нещото, което ми реши проблема. Благодаря.  Позаинтересувах се и открих сервиз, който ще ми разпоят старите и ще ми запоят новите. Благодаря отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.