Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

В Win 7 Ultimate x64. Проблемът е че не мога да настроя листа на Paint да бъде с размерите на екрана - ползвам го единствено за да запаметявам шотове и се получава ето това: 

http://prikachi.com/images/676/6567676k.jpg

http://prikachi.com/images/677/6567677V.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предварително смалете платното (преди Paste на картинката) - би трябвало да стане със завлачване на долния десен ъгъл.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си със седмица, използвай Snipping Tool, много по-лесно става с него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преоразмеряването на "платното" може да стане във всеки момент, даже и при съществуваща картинка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преоразмеряването на "платното" може да стане във всеки момент, даже и при съществуваща картинка

Идеята ми е, че ако платното по начало е по-малко от картинката, която след това ще се пейстне, то ще се уголеми съобразно картинката и няма да има бели полета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми е, че ако платното по начало е по-малко от картинката, която след това ще се пейстне, то ще се уголеми съобразно картинката и няма да има бели полета.

Да, и това е вярно. И ,много удобно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси. иначе за snipping tool знам обаче има някои менюта които няма как да ги хвана с него - най-прост пример - десен бутон върху езика за писане в трея - менюто с наколкото опции което изскача как ще го хванеш с обрязващия инструмент?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси. иначе за snipping tool знам обаче има някои менюта които няма как да ги хвана с него - най-прост пример - десен бутон върху езика за писане в трея - менюто с наколкото опции което изскача как ще го хванеш с обрязващия инструмент?

отваряте това меню, PrintScreen и след това в пейнт кропвате това, което ви трябва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, разбрах. *в пейнт не кропвам, а пействам ;) 

а нещо друго също - по подразбиране ми предлага да ги съхранявам във формат png който ги прави доста по обемни. въпреки че неведнъж съм го променял на jpg при конкретно запаметяване, така и не ще да се научи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, разбрах. *в пейнт не кропвам, а пействам ;)

а нещо друго също - по подразбиране ми предлага да ги съхранявам във формат png който ги прави доста по обемни. въпреки че неведнъж съм го променял на jpg при конкретно запаметяване, така и не ще да се научи

png е ОК, този формат е удобен с това че можете да зададете от нулева до висока компресия, така че разгледайте опциите, когато записвате

П.П. И в пейнт освен пейст имате начин и да кропвате само част от изображението :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.