Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
eminem_vr

CPU E5400 на кое от тези дъна?

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумници. Имам въпросния процесор от заглавието и сега му търся дъно. Огледал съм няколко в продавалник, но в cpu списъка не излиза този модел процесор. Въпроса ми е на кое от тях ако изобщо на някое ще тръгне процесора? Поддържат много от E серията, но точно 5400 не присъства с списъка и затова се колебая. Също така ако знаете за някоя обява на дъно втора употреба s775 и DDR3 ще съм благдарен за линк :) 

Ето ги и обявите : 

GA-945GCM-S2C

MSI MS - 7366

Бюджета е строго ограничен - 50-55лв  (включително доставката) 

Благодаря предварително за помощта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой са тия списъци със поддръжката на процесорите? 

Аз виждам друго. За Gigabyte дънната платка:
Публикувано изображение

А тази тази графа за MSI:
Публикувано изображение

Аз лично бих предпочел GB, но на кой каквото му харесва. Може да се наложи "ъпдейт" на Bios.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така ако знаете за някоя обява на дъно втора употреба s775 и DDR3 ще съм благдарен за линк :)

http://www.asus.com/Motherboards/P5G41TM_LX/#specifications При това поддържа и съответния E5400. Но не мога да намеря втора употреба...

П.П. Виж тази тема http://www.kaldata.com/forums/topic/215015-%D0%B2-%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D1%8A%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%B5%D1%82-775/

Редактирано от Chrome FAN (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P35, G33, X38, X48, P43, P45, G41, G43, G45, Q43, Q45 са чипсетите, които поддържат 45-нанометрови процесори (какъвто е Pentium E5400) и DDR3 памет, но DDR3 паметта опира до това дали производителя ще е направил дъното да работи с такава - повечето дъна са с DDR2.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички дето помогнаха. Най-вероятно ще взимам гигабайта. Ще го поръчвам утре, до тогава темата остава отворена за линкове и препоръки ако някой има желание :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.