Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Iskren Petkov

Как да огранича Интернет-а по 1 час на ден.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да огранича интернет-а по един час на ден на компютър който получава интернет през рутер TL-WR1043ND. Идеята е да има 6 сесии по 10 мин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да огранича интернет-а по един час на ден на компютър който получава интернет през рутер TL-WR1043ND. Идеята е да има 6 сесии по 10 мин.

На контакта ,където е включен кабела на рутера слагаш един контакт с елекро механичен часовник.Настройваш си кога да е включен ,мисля за всеки час имаше по четири копчета ,натискаш трите и ще имаш 45 мин интенет,е сесията няма да е от 10мин.,а от 15 мин.,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво! Предложението е уникално, що не го патентоваш?

Това някаква мярка за родителски контрол ли е?

Да, идеята е когато му потрябва нет да може да ползва сесия от 10мин, а не примерно от 14ч до 15ч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в рутера си дали има такъв модул! Естествено ако е рутер за 40лв няма да има!!! Моят има опции дори и за определени дни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудна работа е тва със internet on-demand. Повечето parental  control софтуер предлагат time limit от-до еди колко си часа. Потърсих току що друг вид time limiting софтуер, ама нещо не открих каквото искаш. А и не знам как предлагаш да стане тая on-demand сесия? Примерно, когато на детето му трябва, ти да му даваш достъп посредством парола ли, що ли? Малко неясно си си задал въпроса, а не си дал и информация за домашната си мрежа (това в случай, че искаш от единия компютър да се контролира трафика на другия и тн.).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да се реализира, ако на рутера се ръгне едно DD-WRT. Малко ще е сложно да го обясня а и ще трябва да си поиграя да видя как точно да се реализира, но 100% може да се направи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво! Предложението е уникално, що не го патентоваш?

Всъщност идеята е добра, но само като замисъл, а не като изпълнение. Винаги детето може да махте таймера и да си пусне кабела директно в контакта и пак да има нет.

Ако разбираш от електроника може да наптавиш часовник с PIC контролер, който да следи дата и час и който да позволява 6 натискания на даден бутон на ден като при всяко натискане на започва да отчита време 10 минути и като свършат 6-те натискания да не се включва повече за текущия ден.

Малко е сложно но е изпълнимо. Може да се монтира и без да има възможност дете без познания да може да ги шунтира.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това излиза на служебния компютър когато искам да разгледам новините в някой сайт.

"To view sites in this category you must use quota time. You have 60 minute(s) of quota time remaining. Click the Use Quota Time button to start a 10 minute session for viewing this site and other sites in quota-limited categories."

Но това се постига с WebSence!

Да имам домашна мрежа, иначе защо ми е този рутер, искам да огранича само компютъра на детето, другите са с пароли.

Редактирано от Iskren Petkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Norton ConnectSafe дано има такава функция,не знам Английски,за патента не бях се сетил,Благодаря

П.П. има и безплатна подобна metacert.com

Виж и тази http://www.comodo.com/secure-dns/switch/

Редактирано от balki65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоята работа е на час по лъжичка... В един друг форум, където пита за същото, изобщо не стана ясно, че искаш тези 6 сесии по 10 м. не в определени времена, а тогава, когато си поискаш на момента и то само за определен компютър от мрежата.

Идеята е да има 6 сесии по 10 мин.

Да си уточнил някъде, че става въпрос не за фиксирани времена по 10 м. , а за 10 минутни достъпи, когато си пожелаеш? Когато се пита нещо, трябва да се формулира въпроса така, че да става ясно питането. Иначе може да си обиколиш всички форуми с едни и същи отговори. 

Редактирано от elleena (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някоя програма за интернет кафе ще ти свърши работа ! Даваш му 6 кода и всеки за по 10 минути !  Само че и останалата част от ОС ще е блокирана.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"

elleena

" не си прав/а...... 15 мин след твоя отговор написах разяснение и коригирах въпроса в първия пос

Цитирам въпроса ти, всеки може да прецени, доколко е ясен...

Здравейте, имам рутер TP-LINK TL-WR1043ND. Въпроса ми е как да огранича Интернет-а по 1 час на ден на компютъра на сина ми? идеята ми е да има достъп до Интернет примерно в 6 сесии по 10 минути, а не от 14ч. до 15ч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във менюто на рутера си има цяла секция за тия работи с ограниченията  като можете да зададете не само времето а дори и местата които може да посещава. Има си забрани за абсолютно всичко като  съответnо можете да  зададете и парола и да не може да ръчка детето в настройките

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попаднах на тази програма, виж дали има това, което ти трябва.

Удобный менеджер сети, позволяющий контролировать каждый компьютер по индивидуальным параметрам, как-то, время доступа к сети, лимит на загрузку и скачивание файлов, доступ к другим компьютерам, отключение от сети через определённый период простоя и множество других параметров. Для работы программы не требуется никакого дополнительного оборудования. Контролируйте время, использование канала, скорость скачки и выгрузки для проводных и беспроводных сетей, без установки клиентских программ. Компьютеры подключающиеся к сети могут быть ограничены на время использования или ограничены на человека использующего канал, также можно установить время доступа и установить выход из системы во время не активности. Программа позволяет контролировать и устанавливать счет, используя специальную портальную технологию и данная программа подходит для Интернет провайдеров, горячих точек доступа, аэропортов, отелей, Интернет и кибер кафе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.