Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

искам да направя OC на видеокартата ми, която е Palit GTS 450 1GB GDDR5 128bit и процесора ми, който е Intel Dual Core E5700 2x3.0Ghz.....останалите части са ми: Дъно - GA EP41-UD3L, Рам - 2х2GB DDR2 Kits, Захранване 550W 120mm.....в интернет видях, че този процесор държи на клок....за видеото не знам но ако е възможно с това дъно ми кажете дали ще стане за видеото и процесора...и ако не какво дъно ми трябва за да мога да клоквам.....какво да има в него ли какво да съдържа ли ддз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=hIzzN_nZC3E

Тук има видео за клок настройките на твоето дъно. Процесора е друг но принципно това са стъпките. Сам ще прецениш колко да го клокваш, разбира се нормалния метод е постепенно и до момента, до който е стабилна системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=hIzzN_nZC3E

Тук има видео за клок настройките на твоето дъно. Процесора е друг но принципно това са стъпките. Сам ще прецениш колко да го клокваш, разбира се нормалния метод е постепенно и до момента, до който е стабилна системата.

а как да разбера дали е стабилна ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а как да разбера дали е стабилна ??

Ами като за начало си отделете “малко“ време, което ще ви е нужно, за да тествате системата (процесора/видеокартата/паметта и т.н) за стабилност. 

За целта със стабилността на процесора, ще ви е нужен инструментът Prime95/ или Linx, Intelburnertest, по желание/, който товари процесорът на “максимум“ така, че да покаже син екран, ако системата не е стабилна. Докато не спре да показва сините екрани, ще Ви е нужно търпение и време. Както и ще трябва да следите температурите на самият процесор, когато тествате със Prime или друга програма за това над процесорът. Може да ползвате Aida64, която ще показва температурите на ядрата му. Като цяло си е доста работа.

А за видеокартата, ще ползвате MSI Afterburner или пожелание, което искате. Приложението притежава опция за overclock, както и мониторинг за температурите на видеокартата. За натовареност може да използвате някой Heaven benchmark или Furmark, която ще товари много ядрото на видеокартата, както и нейната памет. Така, че ако ще ползвате Furmark, наблюдавайте температурите много добре, а тя си има вграден показател за температурата на видеокартата. 

Внимавайте като променяте волтажите, било то на видеокартата или процесора. 

Ето и подробна тема за: Инструменти за тестване на хардуера за грешки! 

Успех в начинанието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от mehorax
      Здравейте,имам ASRock G31M-S R2.0 дъно и процесор intel xeon x5460.
      Ще работили всичко.
      Благодаря предварително.
    • от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от Rouhox
      Здравейте,хорица за пръв път пиша тук,един приятел ми каза за сайта Значи искам компютър за да кажем 2000 лева,но ако се налага или не достигат някакви пари мога и да дам 2150-2200,за да се получи перфектно,искам да подкарвам най-новите игри на макс графики ако е възможно с този бюджет?Та сега да кажа с какво разполагам,значи имам хард диск на стария компютър но е само 500 гигабайта,абе като цяло имам стар компютър там с 2 рам,които са ужасни тъп процесор и нямам видео карта,за нищо не става,имам и този монитор,който съм прикачил долу,та въпроса ми е мога ли да го използвам и според вас хубав ли е ,в смисъл на 10 години мисля че е модела е Acer-AL1916W 19 инча.Ще съм много благодарен,ако някой ми помогне!Искам и да кажа,че не искам втора ръка неща и ако се може частите да са от възможно най-евтиния сайт! Също така,някой може ли да ми каже,кой уиндоус е най-добър и от къде мога си го сложа след като си взема компютъра,защото по сайтовете гледам,че искат по 250 лева.Това е от мен,благодаря предварително!  
      'EDIT';Нещо не искаше да прикачи снимката,та ето я https://ibb.co/cxAGA7
    • от Ndishev
      Здравейте имам проблем свързан с един старичък лаптоп MSI MegaBook ER710 (MS-171B) 17”
      Лаптопа работеше нормално и не беше пускан от доста врвме. Пуснах го за 10 мин и видях, че доста бучи от охлаждането. Следователно го отворих,  почистих охлаждането и всички останали компоненти. Смених пастата на процесора и го затворих. Но след опита ми да го включа той просто не тръгна. Като е на зарядно свети индикатора за батерия и това е. Не реагира по никакъв начин. 
      Някой има ли си идея къде да търся проблема? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.