Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

overwrite

Съвет за избрана конфигурация

Препоръчан отговор

Направих тази конфигурация.

BB код:
CM K350 W/600W PSU
AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX
4GB DDR3 1333 KINGSTON BULK
500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M
24 LG 24EA53VQ-P
ASROCK FM2A75M-DGS BULK FM2

Обща стойност - 857.98 лв. с ДДС

Дали има по-добра за тези пари ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмиране, гледане на филми и чат - пат за някоя слаба игрица, за която ще ми стигне вграденото видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията ми е с монитор ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK FM2A55M-DGS BULK FM2

4G DDR3 1600 SILICON POWER

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

CM CMP-350 /500W /USB3

Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms

Обща стойност - 859.93лв. - От монитор не трябва да се реже,а този е може би най-качественият за парите си,струва си всяка една стотинка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета е малък, и едва ли би имало кой знае колко по-добро. :)

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта е кофти и не е налична. Дъното няма HDMI изход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта е кофти и не е налична. Дъното няма HDMI изход.

Бюджета не позволява друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говоря за хубав кит а че може да се вземе и на 1600MHz за тия пари. 

Колкото до бюджета ако му трябва HDMI изход ще събере още 18 лв. или ще вземе нещо с A55 чипсет.

Естествено ако няма да гледа филмите на телевизора и няма да ползва колонките на монитора и така става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говоря за хубав кит а че може да се вземе и на 1600MHz за тия пари. 

Колкото до бюджета ако му трябва HDMI изход ще събере още 10 лв. или няма да купува нищо.

Е да де, примерно A-DATA 1600 MHz идва на тези пари, и е по-добре за вграденото видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Междинна сума 716,74 лв.

ДДС (20%) 143,35 лв.

Крайна цена 860,08 лв.

Аз бих заложил в случая на интелска платформа! Поне има възможност за свестен ъпгрейд! Сложил съм перфектен рам кит и също монитор с безкомпромисно качество!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И отново смотана платка без съвременни изходи. Не знам какво разбираш под ъпгрейд но хем дъното е само с D-Sub хем захранването е трошляк та става само за вградено видео (забрави за видеокарта).

Като предлагате нещо с вградена графика обръщайте повече внимание на дънната платка дори човека да не е наясно за какво става дума. Утре ще иска да върже новия си ТВ и ще псува.

А и отново е избран монитор с колонки явно да му красят хола след като няма да ги ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико объркал си темата. Тук няма геймърски конфигурации нито бюджет за такива. Може би търсиш тази? http://www.kaldata.com/forums/topic/216406-гейминг-монитор-350-лв-и-fps-въпрос/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико объркал си темата. Тук няма геймърски конфигурации нито бюджет за такива. Може би търсиш тази? http://www.kaldata.com/forums/topic/216406-гейминг-монитор-350-лв-и-fps-въпрос/

Точно. Стават грешки. Интересното е, че след рефреш на страницата, която се казваше "Гейминг монитор", се появи тая незнайно защо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка мисля да се спра на тази конфигурация.

BB код:
CM K350 W/600W PSU
4G DDR3 1600 SILICON POWER
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB
Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms
GB GA-F2A55M-HD2 A55 FM2

Обща стойност - 890.55 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код: CM K350 W/600W PSU AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX 4G DDR3 1600 SILICON POWER 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms GB GA-F2A55M-HD2 A55 FM2 Обща стойност - 890.55 лв. с ДДС

Добре си е конфигурацията. Само си помисли, дали няма да ползваш и USB 3.0, както и дали няма да ти потрябва някой SATA III порт, ако решиш скоро да сложиш и бързо SSD,  че така като ти гледам изискванията, може и да се наложи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си е конфигурацията. Само си помисли, дали няма да ползваш и USB 3.0, както и дали няма да ти потрябва някой SATA III порт, ако решиш скоро да сложиш и бързо SSD,  че така като ти гледам изискванията, може и да се наложи. 

Като се замислих, платката която е с А55 чипсет не ми е необходима и щя си остана с тази, като към нея предполагам ще мога да вържа монитора (доста глупав въптос, но все пак) ?

Ако искам да гледам филмчета hd на телевизора винаги мога да си ги сложа на флашката или да си направя медиен сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо от мен. Имаш всичко необходимо (HDMI вход, два USB 3.0 портове, 4 слота за RAM).

Добавил съм Core i3 с вградено видео и поради тази причина съм сложил 2х2ГБ РАМ, зщащото те ще дадът един хубав бууст на системата, а имаш и достатъчно място след време да вземеш още плочки. Дъното поддържа всички нови гъзорийки, така, че след време може да му се сложи и един нов Core i5 или Core i7 процесор. Няма да се притесняваш за бъдещ ъпгрейд.

Публикувано изображение

Линк към количката: !!!ТУК!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо от мен. Имаш всичко необходимо (HDMI вход, два USB 3.0 портове, 4 слота за RAM).

Добавил съм Core i3 с вградено видео и поради тази причина съм сложил 2х2ГБ РАМ, зщащото те ще дадът един хубав бууст на системата, а имаш и достатъчно място след време да вземеш още плочки. Дъното поддържа всички нови гъзорийки, така, че след време може да му се сложи и един нов Core i5 или Core i7 процесор. Няма да се притесняваш за бъдещ ъпгрейд.

Публикувано изображение

Линк към количката: !!!ТУК!!!

Не виждам кутия и захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам кутия и захранване.

Упс... извинявам се. В такъв случаи, отиваме на Pentium процесор, който въпреки това е с ядро от Haswell, Което е новото поколение. А дъното е същото, така, че след време можеш да си сложиш Intel Core i3, i5, i7 и т.н :D Кутията тук е сравнително по-добра.

Публикувано изображение

Линк към количката !!!ТУК!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код: CM K350 W/600W PSU AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX 4G DDR3 1600 SILICON POWER 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms ASROCK FM2A75M-DGS BULK FM2 Обща стойност - 890.55 лв. с ДДС

Това ще бъде конфигурацията, която ще взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако скоро време не смяташ да купуваш още рам, по-добре купи 2x2GB заради вграденото видео. Иначе конфигурацията ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако скоро време не смяташ да купуваш още рам, по-добре купи 2x2GB заради вграденото видео. Иначе конфигурацията ми харесва.

Ама дъното има само 2 слота за РАМ и ако вземе 2x2 и после иска 8ГБ РАМ, трябва да хвърли и двете плочки и да купи 2 новию (2x4)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.