Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

tinker

Нов лаптоп до 1600 лева :).

Препоръчан отговор

Здравейте :)! Дойде и моето време да сменя десктопа с лаптоп. След седмица заминавам да уча в чужбина и няма как да взема верния си десктоп в Германия (а и на лекции трудно ще го нося ). Лаптопа ще се използва за общи неща (музика, интернет и ще се носи на лекции (за това не искам огромен 100-инчов лаптоп :P). Също така ще играя и някоя друга игра( знам, че лаптоп за игри за тези пари няма, но аз няма да играя тежки игри) игрите са League of Legends и може би още нещо не много по-тежко от LoL :P. Може би повече от седмица разглеждам преносими компютри из сайтовете, но има толкова много, че имам огромен проблем с избора :(. Благодаря ви предварително за помощта :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :)! Дойде и моето време да сменя десктопа с лаптоп. След седмица заминавам да уча в чужбина и няма как да взема верния си десктоп в Германия (а и на лекции трудно ще го нося ). Лаптопа ще се използва за общи неща (музика, интернет и ще се носи на лекции (за това не искам огромен 100-инчов лаптоп :P). Също така ще играя и някоя друга игра( знам, че лаптоп за игри за тези пари няма, но аз няма да играя тежки игри) игрите са League of Legends и може би още нещо не много по-тежко от LoL :P. Може би повече от седмица разглеждам преносими компютри из сайтовете, но има толкова много, че имам огромен проблем с избора :(. Благодаря ви предварително за помощта :).

За тези неща не е нужно да се ръсите толкова, а и една настолна конфигурация за този бюджет ще е много по-производителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение.:  ASUS N56VZ-S3376   За по-малко пари, които ще върши работа, за нещата които ще ползваш на него.:    Acer Aspire E1-571G

За тези неща не е нужно да се ръсите толкова, а и една настолна конфигурация за този бюджет ще е много по-производителна.

Братле, постващия да няма да ходи с настолния на лекции.? Виж, че е писал, че предимно ще го ползва в университет/а. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Братле, постващия да няма да ходи с настолния на лекции.? Виж, че е писал, че предимно ще го ползва в университет/а. :)

:D

Аз лично бих взел едно по-малко ноутбукче че да ми се "побира" в чантата, пък игри не играя тъй че... Сейм уей... Хем батерията ще издържа по-дълго, хем ще ми е по-удобно, но пък кофтито е малкия екран и малките клавиши, но какво да се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D

Аз лично бих взел едно по-малко ноутбукче че да ми се "побира" в чантата, пък игри не играя тъй че... Сейм уей... Хем батерията ще издържа по-дълго, хем ще ми е по-удобно, но пък кофтито е малкия екран и малките клавиши, но какво да се прави.

Аз лично съм носил, 15 инч лаптоп в раницата си с учебници, малко натежава, но когато нямаш друг избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм носил, 15 инч лаптоп в раницата си с учебници, малко натежава, но когато нямаш друг избор.

Кофти нали, ма какво да се прави. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето този е много добър. 1 ТБ хард диск и 8 ГБ ДДР3 1600 MHz. Процесор i7 и видео карта 730М, която е доста добра и има 4ГБ собствена памет. Диспелй-а е Full HD. Макар да е 15.6' тежи само 2.2 кг! Батерията издържа 4 часа. Удобна клавиатура и 2 години гаранция. Единственото, което лично на мен не ми харесва, е че има само два порта за usb 2.0 (но има едно за usb 3.0). Ако държиш на повече портове вземи това. Препоръчвам ти да купиш лаптопа от магазина, който ти дадох, защото е със 120 лева по- евтино от ардес.бг .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето този е много добър. 1 ТБ хард диск и 8 ГБ ДДР3 1600 MHz. Процесор i7 и видео карта 730М, която е доста добра и има 4ГБ собствена памет. Диспелй-а е Full HD. Макар да е 15.6' тежи само 2.2 кг! Батерията издържа 4 часа. Удобна клавиатура и 2 години гаранция. Единственото, което лично на мен не ми харесва, е че има само два порта за usb 2.0 (но има едно за usb 3.0). Ако държиш на повече портове вземи това. Препоръчвам ти да купиш лаптопа от магазина, който ти дадох, защото е със 120 лева по- евтино от ардес.бг .

Как ше го охлажда тоя и7 ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ше го охлажда тоя и7 ??

А въобще трябва ли му такъв питам аз ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

побира се в бюджета и е най- доброто, което видях и тежи 2,2 кг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Acer Aspire V3-571G Сега е в промоция! Ако имаш нужда го поръчай с оптично устройство или с повече RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... в Германия...

Ако ще ползваш Windows задължително с лицензиран такъв, че германците не си поплюват в това отношение. Aз препоръчвам един от следните два лаптопа:

Toshiba Tecra R950-1JE

Dell Vostro 3560

Ако е лично за мен бих взел Востро-то. Иначе и двата са бизнес модели доказали се с надеждност и качествена изработка и отлично гаранционно обслужване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел: HP ProBook 450 H6P53EA също е едно много добро решение и като му се добави едно ОС ( лицензирано разбира се ) отново си в цената на горните модели, но пък имаш още по-добри параметри :)

Добрата батерия, конструкция и матов екран са ти само плюсове :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Dell Vostro 3560

Ако е лично за мен бих взел Востро-то. Иначе и двата са бизнес модели доказали се с надеждност и качествена изработка и отлично гаранционно обслужване.

Аз имам Vostro 1015 и надмина всякакви очаквания по издържливост. От три години не е изключван а само рестартиран.Многократно падал от леглото. Преди година имаше някакъв шум с вентилаторите но стърга стърга и спря и сега са безшумни и работят на Ок. Прегряван многократно като го забравя на леглото и не е обърнат с дъното нагоре и още бичи без проблем. Смятах да го заменям за нещо по ново но преди няколко дена му поръчах външна безжична карта N standart и май ще го задържа още. Но ако ще го сменям пак ще е Vostro. С две ръце за Vostro-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет: Влизаш например в сайта на ардес или някой друг с добра търсачка и я използваш като си зададеш параметрите - максимална цена, диагонал на екрана, тип на екрана - матов, гланцов,дали има IPS технология, full hd или hd и всичко за каквото се сетиш или само основните неща. Като си харесаш 2-3 модела (желателно е от различни марки) почваш да четеш мнения за тях (за конкретен модел а не за марка е желателно), след това почваш да гониш цена.

Аз си търсих лаптоп до 1100 лв, и този като производителност (видео карта и процесор) беше добър за парите си. От линка който съм ти дал можеш да прегледаш примерно първите три за начало, а после и цялата първа страница. След това когато си вече сигурен, че искаш даден модел виж за цената в другите сайтове и си го взимаш от друга фирма или от тази след като се пазариш малко за цената(имат го като реклама това, както и още 2 от по-големите сайта доколкото си спомням).

Иначе аз ако сега си избирах лаптоп до 1600 лв за себе си бих разгледал това леново - видеокартата е доста яка за да не те спъва при игрите и да ти се налага да намаляш настройките,матов дисплей, не е full hd, но така или иначе не би видял кой знае каква разлика на 15 инча, а за i7 процесор няма смисъл да се наливат пари според мен в лаптоп.Но с резерви, защото доста е писано за един от моделите на тази марка който страда от прегряване - мисля че G580 беше. Потърси и някакви алтернативи на леновото със същите или подобни характеристики - матов дисплей, добро видео и i5 процесор и т.н.

Виж и този Acer от по-новата серия е - 572G и имаш 128 GB SSD.

Asus също добро предложение според мен и ми звучи по-сериозно от Lenovo и Acer (нищо че аз имам такъв сега).

Надявам се да съм бил полезен и да споделиш после какъв лаптоп си взел и дали си доволен от него.

P.s. Не се сещам кой точно, но беше някой от този форум, даваше линкове към немски сайт с доста добри машини, които са направени за игра (добро охлаждане + добра видео карта и т,н.), които бият всиките ни предложения по съотношение цена/производителност/качество. Дано да се обади, че не ми се рови из темите за да намеря сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:О Благодаря ви за бързите отговори и всички предложения. Видях, че повечето са Acer или Asus. Брат ми имаше Acer преди и имаше големи ядове ( може би просто е попаднал на кофти лаптоп ?). Чел съм, че Acer е по-некачествена марка, но предлага привлекателни характеристики за ниски цени, вярно ли е това или съм чел простотии :D ? Също така един приятел много хвали Fujitsu и твърди, че били най-издръжливи, някакви мнения :P ? Имам въпрос и за http://www.mysn.de/start.asp?userid=0724F2A440DA423CAD3089A7E63A3CD3&KategorienOrder=010;010& - някой поръчвал ли е от там и качествена ли е марката Xirios и XMG :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шаситата са Clevo и са много качествени, и са проектирани да издържат на натоварване. Всъщност XMG идва от eXtreme Mobile Gaming. За сметка на това са тежички и големи, и нормално батерията не издържа толкова много като на бизнес и мултимедийните модели: http://www.notebookcheck.net/fileadmin/_processed_/csm_xmgp501_untenoffen_03_4ea40d4260.jpg Рядко се вижда в лаптоп охлаждането на процесора и видеокартата да е отделно и при това доста голямо.

Продължавам да поддържам мнението, че бизнес моделите, които предложих по-горе(Текрата и Вострото) ще са много по-удачни за нуждите ти. Освен, че се славят с качество и здравина, имат дълга гаранция и като хардуерни възможности са на доста високо ниво, особено Вострото. Едно е да носиш на лекции 2,5кг. бизнес модел, друго 3,5кг. геймърски със 180W зарядно тежащо и то почти 1кг. Тия Аспайъри, Айдиапади и други мултимедийни пластмасарници не могат да стъпят на малкия пръст на бизнес моделите на Делл, Тошиба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам Acer 5738Z от 4 години и мн съм го загрявал носил съм го и съм го чистил вкъщи само 1 път. Подкарвам Farcry3 на оптимал и загрява след 1 и половина :Д Казвам ти Acer са добри! И клавиатурата им е много удобна също!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като пипнеш Vostro и Tecra тогава казвай какво е добро. Изказването ти в момента звучи така:

Карам Дачия Логан от 4 години и мн съм я натискал и карал и съм сменявал масло вкъщи само 1 път. Вдига 140 на магистралата без проблем  и загрява след 200 километра :Д Казвам ти Дачия са добри! И седалката е много удобна също!!!

Ама никога не си карал друга марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.