Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

абонат съм на net-surf и съм сключил договор за 2 години интернет + кабелна. Сега, обаче, ставам студент и искам да прекратя договора си. Искам да попитам, ако някой може да ми помогне с примерно заявление за отказ, защото без него могат да ме осъдят. Причината за отказа ми е, че се местя в друг град и никой няма да живее в апартамента. Ще съм ви много благодарен, ако помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заявлението за отказ можеш да намериш при доставчика ти. Само го изчети внимателно. Ако обаче си подписал договор за определен срок и искаш да го прекратиш по-рано, ами sorry, дължиш неустойки и доставчика ти е в правото си! Поздрави!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той за това е договора а не , дай си ми кукличките , на си ти количките :) Да , наистина неприятен момент , но нали пък гледаме да спестим някой лев от промоция . Първо виж дали нетсърф  има покритие на новото ти местонахождение и извършват ли услугата преместване - не вярвам да не я поддържат . Другия вариант е ако намериш много твой човек и успееш да му прехвърлиш договора .

Третия - плащаш като поп :( иначе се почват едни разправии , съд , фирми по задължения и накрая плащаш цялата сума , без преференции и неустойки по договора . Имам такива разправии със любимия ми близу :)

Току що бех 2 часа без нет .

ПП. между другото - бетон е доставчика - родих се на село със него .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той за това е договора а не , дай си ми кукличките , на си ти количките :) Да , наистина неприятен момент , но нали пък гледаме да спестим някой лев от промоция . Първо виж дали нетсърф  има покритие на новото ти местонахождение и извършват ли услугата преместване - не вярвам да не я поддържат . Другия вариант е ако намериш много твой човек и успееш да му прехвърлиш договора .

Третия - плащаш като поп :( иначе се почват едни разправии , съд , фирми по задължения и накрая плащаш цялата сума , без преференции и неустойки по договора . Имам такива разправии със любимия ми близу :)

Току що бех 2 часа без нет .

ПП. между другото - бетон е доставчика - родих се на село със него .

хей, здравейте...обръщам се към jonov, понеже прочетох че и той си има проблеми със същия оператор. Исках да попитам..как точно си реши проблема..Моят е следният: бях студентка на квартира с още 4ма човека, и септември миналата година сключихме договор с въпросната компания за доставка на интернет и кабелна за 18 месеца. Плащахме си редовно по 25лв, дори и да ни няма в квартирата. Но след 5 месеца се изнесохме и всеки по пътя си...Тъй като моето име е на договора - аз се оправях с него..Преместих го временно в друга квартира, като го плащах до юни тази година..след това се преместих в друг град.Другите ползватели по договора меко казано не се интересуват как се оправям с това, просто казаха "спри го"..Доколкото ми е известно..за да прекратя договора, трябва да изплатя неустойки в размер на оставащите такси, които дължа по договора..Тъй като финансовото ми положение не го позволява..исках да попитам няма ли някаква вратичка..нещо, каквото и да е, което да ми спести около 300лв такси, които нямам. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е защо 300 лева ? нали все пак сте го ползвали известно време , а иначе най лесния начин е като си платите оставащите месеци иначе стигне ли се до фирма за събиране на задълженията се натрупват и допълнително пари като веднага те карат да си плащаш по цени които са на свободен абонамент .

Накратко как процедирах аз

Първо се правих на ударен и ги карах те да ми звънят поне 7/8 месеца :) така де , нека и те малко берат ядове като мен .

Тъй като договора беше на сина ми и звъняха на неговия тел. накрая се договорих и прехвърлих към моя договор на друг адрес оставащите ми 6 месеца . След това отново ми звъняха от фирмата за събиране на задълженията , теглих им една и им казах да се оправят с близу - от тогава не са ми звънели .

И така моя договор в града го преподписах с още 6 месеца - беше ми за 12 месеца и го преподписах на 18 .

При теб не зная как да процедираш - подай преместване на адрес в който близу нямат достъп - макар че няма да мине номера :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.