Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

miazmatik

Проблем с чисто нова флашка

Препоръчан отговор

Здравейте,имам следния проблем днес на нова флашка 4 ГБ. записах memtest86,защото исках да тесвам паметта на компа си, всичко протече добре,но сега ми дава че флашката е с капацитет 48,7 MB??! Тъй като изтрих мемтеста и се надявах че флашката ми е празна и мога да си я ползвам.Имате ли идея може ли да се оправи този проблем и да се върне действителният капацитет, форматирах я няколко пъти с инструмента на Windows- файда няма. Модел на флашката Cruzer Edge 4GB.На снимката флашката е в FATфайлова система, пробвах и в NTFS, няма резултат.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давай с тоя инструмент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем го закъсахме, след стартирането  на инструмента даде някаква грешка която не записах и сега флашката кято я сложа не се вижда избщо в Твърди дискови устройства(Windows 8) където са дяловете на твърдия диск, запсващото устройство и т.н. Все едно че не слагам флашка. В устройства и принтери я има обаче. Май е за хвърляне, на два дена е затова ме е яд :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще я хвърляш - нова е , върни я ако трябва

ПП. Пробвай влаша на друг порт , друг комп - без разни удължители а директно и то в заден порт .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интеренното е че в управление на дискове се вижда флаша и си е с нормалния размер.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интеренното е че в управление на дискове се вижда флаша и си е с нормалния размер.

Публикувано изображение

Би трябвало да може с десен клик да се създаде нов дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се прави нищо от там даже пробвах да я форматирам от там дава ми- Системата не може да намери указания файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с USBDiview да я деинсталираш /потърси упътване за работа с програмата/ и после с предложеното от колегата "jonov".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това реши проблема, флашката вече е напълно използваема,дано е полезно и на някой друг!

http://www.softportal.com/software-4831-hdd-low-level-format-tool.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.