Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kazanovadv

Проблем с дънна платка

Препоръчан отговор

Здравейте колеги! Срещнах следния проблем: бях оставил компютъра ми да работи и той е изгаснал и не може да се включи.Разглобих го и тествах всички компоненти:рам, видео карта, хард, захранване ,копчета и всичко е ок. Дъното не включва изобщо-нито перки нито звук...нищо.Въпроса е как мога да тествам дъното и да разбера къде е проблема? Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Срещнах следния проблем: бях оставил компютъра ми да работи и той е изгаснал и не може да се включи.Разглобих го и тествах всички компоненти:рам, видео карта, хард, захранване ,копчета и всичко е ок. Дъното не включва изобщо-нито перки нито звук...нищо.Въпроса е как мога да тествам дъното и да разбера къде е проблема? Публикувано изображениеПубликувано изображение

Разкачи всичко, видео карта, рам, хдд, оптични у-тва, абе буквално всичко и остави само процесора, охлаждането му, захранването и спийкъра. Пускаш го и ако има бийп код, значи дъното е живо и слагаш отново частите, ако ли пък няма бийп дъното е за кофата. Ресетни и биоса. А докато е работил компютъра дали е имало някакви грамотевици или е спирал тока? Възможно е също така да се е угасил от прегряване на процесора/видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкачи всичко, видео карта, рам, хдд, оптични у-тва, абе буквално всичко и остави само процесора, охлаждането му, захранването и спийкъра. Пускаш го и ако има бийп код, значи дъното е живо и слагаш отново частите, ако ли пък няма бийп дъното е за кофата.

Нека автора направи това, и да сподели резултата.

Възможно е също така да се е угасил от прегряване на процесора/видео картата.

Няма начин в айдъл да стане нещо подобно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светват ли лампичките на компютъра като го включваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкачи всичко, видео карта, рам, хдд, оптични у-тва, абе буквално всичко и остави само процесора, охлаждането му, захранването и спийкъра. Пускаш го и ако има бийп код, значи дъното е живо и слагаш отново частите, ако ли пък няма бийп дъното е за кофата...

Може и процесорът да е заминал.

...Няма начин в айдъл да стане нещо подобно. :)

Абе ако се е накачулил с една торба вируси, дето му държат процесора на 100% в айдъл :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм всичко което казахте, но няма никакъв призив на живот.Нямаше гръмотевици когато е работил,а колкото до прегряване и това не е защото постоянно следя температурите и те са нормални.Дъното е и чисто няма натлачвания с прах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под всичко , какво имаш в предвид ? Захранването пробвано ли е ? о то самостоятелно без да е включено в дъното - зелена и черна на късо на 20/24 пиновия конектор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и дали не ти се е прецакал бутона. Просто с една отвер(т)ка дай накъсо пинчетата на дъното, където се включва бутона на кутията. Виж и дали изобщо имаш ток в разклонителя, където включваш компютъра :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах не е и от копчето! :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела на захранването , захранването ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах не е и от копчето! :huh:

Най-веротно ти е заминало захранването след като абсолютно нищо не ти се включва или не светва нищо.Пробвай със смяна на захранване с малко по-голяма мощност.

Колеги а аз имам следния проблем с едно дъно на GIGABITE всичко си е включено както си му е редът,но тука идва голямото НО,пускам го всичко си тръгва добре с изключение на монитора който не иска да запали изобщо,което ме навява на мисълта дали не му е заминала видеокартата която е вградена и дали ще се наложи да търся допълнителна такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-веротно ти е заминало захранването след като абсолютно нищо не ти се включва или не светва нищо.Пробвай със смяна на захранване с малко по-голяма мощност.

Колеги а аз имам следния проблем с едно дъно на GIGABITE всичко си е включено както си му е редът,но тука идва голямото НО,пускам го всичко си тръгва добре с изключение на монитора който не иска да запали изобщо,което ме навява на мисълта дали не му е заминала видеокартата която е вградена и дали ще се наложи да търся допълнителна такава.

Ами ако знаеш, че кабела е наред/монитора функционира (пробвал си ги другаде, примерно) най-лесно ще е да установиш дали вграденото видео е умряло добавяйки външно видео (може да заемеш от приятел, ако знаеш какъв слот точно ти трябва), ако там монитора "запали" (което може и да не се случи веднага, изчакай все едно чакаш да ти зареди windows-a) значи въпросното вградено видео е заминало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако знаеш, че кабела е наред/монитора функционира (пробвал си ги другаде, примерно) най-лесно ще е да установиш дали вграденото видео е умряло добавяйки външно видео (може да заемеш от приятел, ако знаеш какъв слот точно ти трябва), ако там монитора "запали" (което може и да не се случи веднага, изчакай все едно чакаш да ти зареди windows-a) значи въпросното вградено видео е заминало.

Значи монитора си е наред тъй като в момента пиша чрез него,а слота е PCI,може да е умряло вграденото видео,в което и аз се съмнявах.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.