Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте , 

имам  инсталиран  WINDOWS  7 .

От  настройките  "Network and Sharing Center"

си  избирам ,  "HOME network"  и  всичко с  интернет  връзката е  ОК  . 

Проблемът е ,  че  в  доста  от  случайте ,  компа  автоматично  ми  избира 

"PUBLIC network " и  нямам  достъп  до  мрежата . Под  "PUBLIC network " 

линка е  неактивен  ,  за  разлика  от  линка  под  Home .

Как  мога  да  настроя  , да  ми  излиза  като  мрежа  по подразбиране     само  "HOME network"

Благодаря  предварително  за отговорите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах за какъв линк става на въпрос, но не е нормално и под "public network" да нямаш достъп. Провери си защитни стени, антивирусни, както и мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах за какъв линк става на въпрос, но не е нормално и под "public network" да нямаш достъп. Провери си защитни стени, антивирусни, както и мрежата.

Нямам  достъп  под "public network" .  Достъп  имам  единствено  под  "Home  network". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам  достъп  под "public network" .  Достъп  имам  единствено  под  "Home  network". 

Добре де разбрахме. Направи ли нещо за да установиш къде е проблема, или чакаш ние да сервираме "на порцион" и да гадаеме ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Компа" не може да ти избира автоматично мрежата. Това го прави Windows-а и не го прави автоматично, освен ако не си направил да го задава така. Нормално като му дадеш на public network да ти блокира повечето страници с цел сигурност.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Компа" не може да ти избира автоматично мрежата. Това го прави Windows-а и не го прави автоматично, освен ако не си направил да го задава така. Нормално като му дадеш на public network да ти блокира повечето страници с цел сигурност.

Току-що пробвах със смяна на домашна група с публична такава, е проблем с достъп нямам. Проблема е някъде из дебрите на машината на автора...

ПС: Темата не е за този раздел.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз  не  му  задавам  PUBLIC напротив, правя  всички  настройки ,за да е HOME network  ,  но

в  някои  случаи ,компютърът  сам  си  отива на  Public

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз  не  му  задавам  PUBLIC напротив, правя  всички  настройки ,за да е HOME network  ,  но

в  някои  случаи ,компютърът  сам  си  отива на  Public

Върни всичко по Default настройки и рестартирай компютъра и провери дали отново ще имаш същия проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върни всичко по Default настройки и рестартирай компютъра и провери дали отново ще имаш същия проблем.

За  съжаление ,няма промяна  . как  да  му  направя  по  подразбиране ,  да е  само  на  HOME  network това  ми е  проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За  съжаление ,няма промяна  . как  да  му  направя  по  подразбиране ,  да е  само  на  HOME  network това  ми е  проблема

Да не е инсталирано някакво допълнително приложение за управление на мрежата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е инсталирано някакво допълнително приложение за управление на мрежата?

не  знам  къде  да  го  търся  тва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не  знам  къде  да  го  търся  тва

Исках да кажа, когато са инсталирани драйверите да не си инсталирал някакъв Tool за управление на мрежата. Иначе всички инсталирани програми са в Control Pannel->Programs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.