Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

от 2-3 седмица имам проблем при включване на лаптопа (MSi CX600). Когато го включа екрана светва, излизат натписите и преди екрана "Добре дошли" екрана става черен. Лампичките светят, вентилатора работи, всичко работи освен екрана. Не мога да го изключа, освен чрез изваждане на батерията, което съм чувал, че вреди, но няма как да го изключа иначе.

Проблема се появи малко след като дадох лаптопа на сервиз, за да ми го почистят и се чудя дали там не са го повредили. До сега съм нямал никакви проблеми с лаптопа, а е на около 2 години.

Знам, че е глупаво да питам в интернет, след като мога да го дам на сервиз, но тъй като е възможно точно там да са ми го повредили, вече им нямам доверие.

Проблема започна да се появява все по-често и днес като го включих се наложи 2 пъти да вадя батерията докато тръгне нормално.

Благодаря предварително. Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема си е пак за сервиз. Трябвало е веднага да направиш рекламация още след като си го взел. Не е трябвало да чакаш. Така или иначе сам няма да можеш да оправиш проблема. Или отиваш в същия сервиз и показваш за какво става на въпрос или отиваш в друг.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема си е пак за сервиз. Трябвало е веднага да направиш рекламация още след като си го взел. Не е трябвало да чакаш. Така или иначе сам няма да можеш да оправиш проблема. Или отиваш в същия сервиз и показваш за какво става на въпрос или отиваш в друг.

Какво по-точно означава "Рекламация"?

Редактирано от nippo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да върнеш продутка, който в случая е услуга. Отиваш в сервиза и посочваш проблема си като настояваш за отремонтиране. Ако пък се тревожиш да не ти довършат машинката си търсиш по-добри специалисти.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рекламация = Възражение, оплакване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори! Ще посетя сервиза отново. :)

А да попитам. Пречи ли, че почти постоянно лаптопа ми е с включено зарядно при напълно заредена батерия? И ако да, какво да направя, че пак да си го ползвам при постоянно включено зарядно и в същото време да не вредя на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори! Ще посетя сервиза отново. :)

А да попитам. Пречи ли, че почти постоянно лаптопа ми е с включено зарядно при напълно заредена батерия? И ако да, какво да направя, че пак да си го ползвам при постоянно включено зарядно и в същото време да не вредя на лаптопа?

По принцип не е много хубаво,защото така батерията умира по-бързо.Ами лесно вадиш батерията и готово :D лаптопа може да си работи и без батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си го ползвате у дома,може да бъде и без батерията.Не му пречи.Самата батерия има определен брой цикли заряд-разряд.След това почва да не държи (заминава си)  образно казано.Така че,дръжте го без батерия.От време на време я слагайте,ползвайте до пълно разреждане. Разбира се,ако ще го ползвате по време на път,тогава няма как,с батерията трябва да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..........защото така батерията умира по-бързо......................

В сравнение с ........?

Това твърдение не е особено вярно. Проблем има ако го откачите от мрежата батерията падне с 10% и го включите отново да се зарежда. Тогава се ядат от циклите на батерията. 

Във варианта в който го ползвате е желателно да речем веднъж месечно да я разреждате и отново да я зареждате. Същото е в сила и ако батерията е свалена и седи в шкафа. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.