Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички. Много ще съм благодарен на всеки който може да ми помогне. Проблемът е, че уиндоусът ми не се стартира или по - точно стартира се, но екранът си остава черен. Във сейф мод обаче се пуска. Пробвах чрез command prompt, изписа ми че има повредени файлове които ще бъдат оправени след рестарт. Рестартирах но пак не стана. Отново през сейф мод пуснах "/scannow" , но този път ми изписа,че повредените файлове не могат да бъдат поправени. Пробвах и с инсталационния диск да пусна рипеър, там ми излезна съобщение че е открит проблем със стартирането на уиндоуса, отново трябваше след reboot на системата да се оправи, но все същото. Още по странно ми е, че не знам от какво се получи. Уиндоуса го сложих преди около 2 месеца. Сега просто оставих включен компютъра и ми се наложи да изляза за малко, когато се върнах той беше заспал опитах се да го пусна но той остана с черен екран и след това изобщо не пожела да се включи. 

Става въпрос за лаптоп- HP G62.

едит: също така забравих да спомена,че след рипеър-а от диска ми излезна съобщение да избера коя операционна система да пусна пробвах и 2те които ми излизат ( Windows 7  и Windows 7 ultimate (recovered))

Редактирано от klavdimundi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте уточнили какво е копието на ОС - легално или теглено от пиратски сайт. Ако е второто, то тогава проблема може би е в това, че доста копия които се качват там са пипани от разни "ентусисасти".

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте уточнили какво е копието на ОС - легално или теглено от пиратски сайт. Ако е второто, то тогава проблема може би е в това, че доста копия които се качват там са пипани от разни "ентусисасти".

не е легално, но съм го инсталирал на няколко места само тук ми дава проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е легално, но съм го инсталирал на няколко места само тук ми дава проблем.

Ще трябва пак да преинсталираш всичко отново,защото се е бъгнал този уиндоус!Използвай сейф мод,за да си запазиш архивите ,които са ти е необходими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Менюто, от което се избира SafeMode(с F8), да избере "Last known good configuration".  В повечето случаи, върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак с инсталационния диск пробвайте да върнете системата назад със System Restore:

http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/system-restore-from-windows-vista-recovery-environment/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играл съм си със System restore-a. В повечето случаи дава грешка след приключването на операцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играл съм си със System restore-a. В повечето случаи дава грешка след приключването на операцията.

Нека да опита,едва ли ще загуби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека да опита,едва ли ще загуби.

Да бе, няма проблем, просто казвам, че шанса е малък. Не разбрах дали автора е пробвал Last known good configuration?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм останал с обратното впечатление. SR добре си върши работата по-възстановяването на registry hives.

Last Good Know Config понякога помага (макар и рядко) особено ако са извършени повече от 1 рестарт на системата.

Друга опция е ако автора на темата успее да подкара FRST под Recovery Environment - ето как.

Оттам можем да се опитаме да оправим нещата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер на всички. Благодаря на отзовалите се, пробвах всичко и в крайна сметка реших да преинсталирам, но за жалост това не помогна. Проблемът си остана. Стартира се всичко, нали ок, чува се сигнала светят всички лампички, но екранът си седи черен. Пробвах да свържа монитор към лаптопа, не става. Наистина не мога да си обясня какво може да е станало, помислих си да не е някакъв хардуерен проблем, но екранът си работи във сейф мод се пуска, не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вие какъв мислите че е проблема - видеото е заминало - във сейф режим не зе зарежда драйвера за видеото и затова бачка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вие какъв мислите че е проблема - видеото е заминало - във сейф режим не зе зарежда драйвера за видеото и затова бачка .

Не ви разбрах. Попринцип лаптопа е с 2 видео карти. Възможно ли е и 2те да са заминали? Пък и след преинсталацията компютърът си се пусна, даже му сложих network driver и още някакви други и чак след ребоот се повториха нещата и само в сейф мод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карай го на сервиз, или ако е гаранционен.

PS: Ти форматира ли диска, преди да инсталираш наново или го плясна върху стария джам?

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съвсем случайно да попитам дали пробвахте след F8 да изберете Enable  low resolution video?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карай го на сервиз, или ако е гаранционен.

PS: Ти форматира ли диска, преди да инсталираш наново или го плясна върху стария джам?

Форматирах го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

става въпрос отпрах? Попринцип го почиствам със компресиран въздух.

не е отварян, така ли да разбирам? Аз не харесвам духането, щото се набива из целия лаптоп прахоляка. Други може да са на друго мнение. А по принцип, кога го духнахте последно? Пробвайте и без да е включена батерията да пуснете лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок хора, проработи. Изключих вграденото видео, и пуснах radeon-а. Но проблемът сега е, че преди всяко включване трябва да влизам в сейф мод и да забраня вградената карта. Как да я спра, изобщо да не се пуска. В BIOS няма такава опция,а от divise manager трябва всеки път както казах. Другото което е сложих всякакви драйвъри на Radeon-а, но не стават. ТЕглих и от hp и от amd, но не става. И нищо не мога да регулирам, седи разтеглено защото е с размер неподходящ за екрана, не мога да регулирам яркоста и седи много ярко и е ужасно.

Може би трябваше да кажа, че лаптопа точният модел е HP G-62 a50sq, a картата е ATi Radeon HD 5470.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.