Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам флашка Kingston Hyper 256 GB слагам си на нея фими музика и няма проблем компютър я чете  без проблем,само че си купих нов ТВ LG 42 инча 3Д,смарт тв,сложих няколко филма вътре и с бутнах  във входа на Тв-то.Единственото което ми изписа е USB памета не може да се чете:повреден файл или директория.Като я сложа отново към компа няма проблем но на телевизора ми излиза този надпис.Някъква идея защо се получава така,ако флашката е прецакана би трябвало и на компа да не става.А какво може да е от телевизора незнам,Със сигурност не е проблем на тв-то големината на флаша щото предварително си пише че може да не се разпознаят USB дискове над 2 ТБ,така че едва ли тези 256 ГВ са му проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам флашка Kingston Hyper 256 GB слагам си на нея фими музика и няма проблем компютър я чете  без проблем,само че си купих нов ТВ LG 42 инча 3Д,смарт тв,сложих няколко филма вътре и с бутнах  във входа на Тв-то.Единственото което ми изписа е USB памета не може да се чете:повреден файл или директория.Като я сложа отново към компа няма проблем но на телевизора ми излиза този надпис.Някъква идея защо се получава така,ако флашката е прецакана би трябвало и на компа да не става.А какво може да е от телевизора незнам,Със сигурност не е проблем на тв-то големината на флаша щото предварително си пише че може да не се разпознаят USB дискове над 2 ТБ,така че едва ли тези 256 ГВ са му проблем.

А каква е файловата система на флашката?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете в упътването на телевизора каква файлова система чете.

Поздрави !

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Teлевизора работи с флажки,които са форматирани на него.Затова после се получава,че компютъра или не ги чете или не отваря файловете от флажката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете в упътването на телевизора каква файлова система чете.

Поздрави !

А каква е файловата система на флашката?

exFAT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

exFAT

Както ви казаха по-горе: проверете какви файлови системи поддържа телевизора

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора не подържа exFAT затова се опитах да сменя файловата система на NTFS.само че друг проблем,някъде към края на форматирането ми излиза прозорец windows was unable to complete the format.Ясно че проблема с exFAT е че телевизора не я подържа,но защо не мога да я сменя с NTFS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора не подържа exFAT затова се опитах да сменя файловата система на NTFS.само че друг проблем,някъде към края на форматирането ми излиза прозорец windows was unable to complete the format.Ясно че проблема с exFAT е че телевизора не я подържа,но защо не мога да я сменя с NTFS?

Опитайте да я форматирате с http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool.shtml

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност стана на FAT32,но пък не ми върши работа щото не мога да сложа файлове по-големи от 4ГБ,а NTFS не става изписва ми Failed to format the device :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да проумея,че цената на тази флажка е 379,99 долара,а създава проблем.За тази сума можеше да си купиш много добър USB  външен хард диск,който ще изкара по дълго време и ще е без проблем.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да проумея,че цената на тази флажка е 379,99 долара,а създава проблем.

Верно ли :shock11: хората за телевизор не биха дали толкова :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да проумея,че цената на тази флажка е 379,99 долара,а създава проблем.За тази сума можеше да си купиш много добър USB  външен хард диск,който ще изкара по дълго време и ще е без проблем.

Поне едно 2 ТБ диск че ако не и повече.... ОМФГ.... :)

Верно ли :shock11: хората за телевизор не биха дали толкова :)

Мда, не биха...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тия пари за флашка никога не бих ги дал :),взел съм я от заложна къща за 40 лв и на компа няма проблем с файлова система exFAT,но аз я взех за да гледам 3д филми на телевизора и затова се мъча да я оправя.Ама май трудно ще стане и или ще си я наблъкам с филми и музика и ще си освободя харда на компа или ще я продавам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тия пари за флашка никога не бих ги дал :),взел съм я от заложна къща за 40 лв и на компа няма проблем с файлова система exFAT,но аз я взех за да гледам 3д филми на телевизора и затова се мъча да я оправя.Ама май трудно ще стане и или ще си я наблъкам с филми и музика и ще си освободя харда на компа или ще я продавам.

Продай я - несъмнено ще изкараш за нов твърд диск, който ще си вържеш към ТВ-то... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не я пробваш на друг компютър за всеки случай :( или другия вариант да заредиш жива ОС и да пробваш .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Продай я - несъмнено ще изкараш за нов твърд диск, който ще си вържеш към ТВ-то... ;)

Хубаво, но не можеш  я продаде и да и вземеш цена, която струва един външен твърд диск. А защо, сам ще си отговориш, след като опиташ. Както си казал, си я купил от оказион /40 лева/ До тук направи първата си грешка., че и сподели цената. И второ. Защо последната се намира в оказион за продаване? А и защо в самият оказион са и сложили цена  - само 40 лева? Оказионерите имат печалба задължително от нея поне 200%. Та за колко са я купили от притежателя и? С тези си думи не искам да те разочаровам, но явно не си забелязал, че флашки с подобен обем не ги продават като носните кърпи. Независимо от това, Ви пожелавам успех при продажбата. Може би някой друг след Вас ще пише по същият проблем, докато срещне вашият пост .

"techmaniac" - постът ми не се отнася за Вас драги.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво, но не можеш  я продаде и да и вземеш цена, която струва един външен твърд диск. А защо, сам ще си отговориш, след като опиташ. Както си казал, си я купил от оказион /40 лева/ До тук направи първата си грешка., че и сподели цената. И второ. Защо последната се намира в оказион за продаване? А и защо в самият оказион са и сложили цена  - само 40 лева? Оказионерите имат печалба задължително от нея поне 200%. Та за колко са я купили от притежателя и? С тези си думи не искам да те разочаровам, но явно не си забелязал, че флашки с подобен обем не ги продават като носните кърпи. Независимо от това, Ви пожелавам успех при продажбата. Може би някой друг след Вас ще пише по същият проблем, докато срещне вашият пост .

"techmaniac" - постът ми не се отнася за Вас драги.

Да по принцип и аз като я видях на тази цена с тази памет бях сигурен че има някакъв проблем.Но я пробвах на място и работеше,на 3 компа съм я слагал и си работи,проблема е че не мога да и сменя файловата система за да я подкарам на телевизора.Иначе с exFAT и FAT32 си бачка,само НТFS не става.Все пак може да се ползва почти  за всичко,

Без за телевизаора ми :),а всщност и на него стана като я смених на FAT32, но не ми вършат работа тия файлове до 4ГБ

Редактирано от juzni_vetar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да по принцип и аз като я видях на тази цена с тази памет бях сигурен че има някакъв проблем.Но я пробвах на място и работеше,на 3 компа съм я слагал и си работи,проблема е че не мога да и сменя файловата система за да я подкарам на телевизора.Иначе с exFAT и FAT32 си бачка,само НТFS не става.Все пак може да се ползва почти  за всичко,

Без за телевизаора ми :),а всщност и на него стана като я смених на FAT32, но не ми вършат работа тия файлове до 4ГБ

Телевизорът Ви ще може да си я ползва само при положение, че я ползвате единствено за него по подобие на външен диск  - без проблем. Той ще си я форматира в неговият формат, след което не бихте я ползвал към компютъра. Затова, това за мен не е проблем, защото последната /флашката/ кажи речи си е един добър диск за съхранение на мултимедийна информация от самият телевизор. Мисля, че прочетох, че телевизорът ви има нужните екстри за това. Аз бих я ползвал по този начин без проблем, но да дам 300 лева за флаш, мога, ако получавам само 3000$ месечна заплата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я потърси в другия форум , ако ти се занимава , има програми които разбиват филма на по малки файлове и можеш да си караш на FAT32 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Я потърси в другия форум , ако ти се занимава , има програми които разбиват филма на по малки файлове и можеш да си караш на FAT32 .

"jonov"" съгласен съм с теб, но защо да не си я ползва така, както аз съм му написал. Единственото, което ме притеснява е "класа" на флашката и нейното адекватно  "четене" и "писане' от телевизора. Второто, което беше важно е да бе споменал точният модел на телевизора и модела на флашката. И още нещо. При този случай , консумацията на флашката от USB входа на телевизора ще е значително по малка отколкото при външен диск, което е добре дошло за самият порт на телевизионният приемник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стефане , доколкото разбрах автора иска да си сваля 3д филми , да ги прехвърли на флаша и да гледа . Ти му предлагаш ТВ да я форматира и да записва от  ТВ - че то има ли такива програми ?  То не знам с тия бавни флашки колко върви и 3д :(  но тук нека каже някой компетентен който притежава такъв ТВ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      На тазгодишното изложение Kingston представи новите Data Traveler с обеми от... 1TB и 2TB.

http://www.zdnet.com/article/ces-2017-kingston-unveils-worlds-highest-capacity-usb-flash-drive/?loc=newsletter_large_thumb_featured&ftag=TRE17cfd61&bhid=21612512668834438687959483812463
    • от jrec
      Здравейте. Закупих си Solid State Drive (SSD) Kingston SSDNow UV400, 240GB, 2.5", SATA III с цел резервна памет. Вкарах го във кутия за външен хард диск 2.5'' с USB - 3. След това го включих през USB към компютъра си, но на експлоръра диска не се вижда. Иначе в "Устройства и принтери" се вижда, инсталирах помощен софтуер на Kingston - "Kingston manager", той също го вижда като втори диск. Какво трябва да направя за да се покаже на експлоръра и да започна да го използвам за резервна външна памет? OS ми е Windows 10 pro.
      Благодаря предварително за евентуална помощ.
      Намерих сам работещо решение: https://www.kingston.com/us/support/technical/products?model=suv400s3
      Сега проблемът ми е как да повиша скоростта на трансфер. В Гугъл намерих препоръка за промяна на BIOS от режим IDE в режим AHCI. Лошото е, че не намирам вариант като влезна в BIOS как да стане. Дъното ми е Gigabyte GA-MA69VM-S2.
    • от Йоан Арабов
      От вчера имам следния проблем ,когато си пусна някоя игра например NFS Most Wanted 2012 кадрите не минават повече от 10 това е при всички игри който имам и се получи днес не знам на какво се дължи като вчера си я играх спокойно с 30 кадъра постоянни ! Компютъра е този от подписа помагайте !
      П,П : Колкото и да намалям графиката или да я увеличавам не се вдигат или спадат !!!
    • от Йоан Арабов
      Здравейте имам въпрос относно един бартер рам паметта която ми е от подписа бартер за а-дата 8gb 1333 mhz плюс доплащане от моя страна но тук не питам за цената а за това дали тези плочки 2x4 а-дата са по добри или равни на моята 4гб 1600mhz аз така или иначе не ползвам тези mhz които има моята защото дъното ми ги ограничава до 1333 мхз .Това което искам да ви обясня е дали тази моята срещу една от тези а-дата ще са равни
      аз търся да добавя още 4 гб за да ми станат 8 гб а човека ми предложи да му дам моята да му доплатя и той да ми да де 2х4гб те ще работят и в dual chanel мисля щото са кит .Дано сте ме разбрали .
    • от Georgi Dinkov
      Здравейте! Купих си флашка 32GB марка KingSton и решиш да си сложа в нея един филм 11GB, но ми изписва, че филма е прекалено голям... В флашката няма абсолютно нищо закупена е преди 2 часа пише, че има 28GB свободни.. Моля за помощ
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.