Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Кристиан Ангелчев

Съвет!Кой лаптоп смятате за по-добър?

Препоръчан отговор

Мисля да си взема лаптоп ще го ползвам повече за игри например Aion,Dota 2 и се чудех кой да избера от тези два модела 

1. Asus X501A-XX389 - http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-x501a-xx389.html
2. ACER E1-522-45004G50MNKK - http://www.technomarket.bg/products/09130281/acer-e1-522-45004g50mnkk  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите не са за игри, най-малко в този ценови диапазон.!!! Колко е крайния бюджет.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето този е с 39 лв. над бюджета, но сега е с 31% отстъпка (намален е от 1079 лв.) и щеше да е грехота да не го предложа!

Samsung Ativ Book 2

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асуса е малко по-бързият от двата. Но е и мой ред да ви предупредя, че това едва ли ще стигне далеч. Много вероятно е да скапете лаптопа скоропостижно. И двата лаптопа стават само за браузване и филми. Проверих изискванията на тези две игри и според мен са доста високи, за това което предлагат двата лаптопа. Много е вероятно след 2-3 месеца да се окажете със 700лв назад. Най-общо казано за да може да си позволи човек лек гейминг на лаптоп трябва да се раздели с 1400лв, за нормален гейминг вече от 2000лв нагоре. Предполагам не можете да се разделите с по-голяма сума, така че ще си позволя да препоръчам да се играе на абсолютно минимални настройки, да следите много внимателно температурите със съответни програми и най-вече да прочетете материали за това как да си поддържате лаптопа. Поздрави. Едит: Самсунга също е добър вариант за бюджета. Даже оптимален. Излиянията ми малко по-нагоре все още важат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори и препоръки.Мисля,че се насочих повечко към самсунга,за минималните настройки съм ок не съм много наясно само с мобилните видеокарти, а от там идва проблема с лаптопа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито един от трите лаптопа няма видеокарта. Всичките са с вградени. Както и да е, вградените на Самсунга не са лоши. Вероятно ще свършат работа за минимални настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охлажданията и на 3 -те лаптопа са  кошмарни за игри . Това са лаптопи за хора които ползват офис приложения  и  изобщо ама изобщо не стават за игра различна от солитаре,тетрис и тн.Абсолютно никакво значение тука няма марката и модела на лаптопа  а по скоро  таргет групата за която е предназначен. Под 1500 лева  изобщо не си помисляйте за игри  а и видео картите са  с 50% по бавни от аналозите си за десктоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито един от трите лаптопа няма видеокарта. Всичките са с вградени. Както и да е, вградените на Самсунга не са лоши. Вероятно ще свършат работа за минимални настройки.

"Вградените на Самсунга" са като всички други, колега - Intel, освен на Acer-а, но той и без това е гаден...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Вградените на Самсунга" са като всички други, колега - Intel, освен на Acer-а, но той и без това е гаден...

Мисълта ми беше, че така и така за тоя бюджет и тази промоция, Самсунга е най-добрият избор, съответно говорех най-вече за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти още едно интересно предложение от Acer: Acer Aspire E1-531 NX.M51EX.037

Малко или много поне разполага с видео със собствена памет, което както и да го въртиш ( в случая ) е по-добре от вграденото такова и би ди дало по-добра производителност при игрите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асуса е малко по-бързият от двата. Но е и мой ред да ви предупредя, че това едва ли ще стигне далеч. Много вероятно е да скапете лаптопа скоропостижно. И двата лаптопа стават само за браузване и филми. Проверих изискванията на тези две игри и според мен са доста високи, за това което предлагат двата лаптопа. Много е вероятно след 2-3 месеца да се окажете със 700лв назад. Най-общо казано за да може да си позволи човек лек гейминг на лаптоп трябва да се раздели с 1400лв, за нормален гейминг вече от 2000лв нагоре. Предполагам не можете да се разделите с по-голяма сума, така че ще си позволя да препоръчам да се играе на абсолютно минимални настройки, да следите много внимателно температурите със съответни програми и най-вече да прочетете материали за това как да си поддържате лаптопа. Поздрави. Едит: Самсунга също е добър вариант за бюджета. Даже оптимален. Излиянията ми малко по-нагоре все още важат.

И каква е логиката да се играе на минимални настройки? Това е вариант единствено, ако има над 60 fps  и включи вертикалната синхронизация. Тогава и видеокарта и процесор ще се товарят по-малко и ще греят по-малко. Иначе все едно преливаш от един съд в друг - намаляваш настройките на картината, но пък почва да се товари процесор. И понеже процесорната част е достатъчно бърза спрямо видеокартата, то ефекта е нулев. Видеокартата пак си се товари максимално, а процесора дори малко повече. Ей затова е и тая ВС, заедно с другата нейна полезна функция - изобразяване на всички кадри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dota 2 може спокойно да се играе на Intel HD 4000. Няма да е на оптимални настройки но ще става за игра.

На всички в тоя форум им е ясно, че (повечето от) лаптопите не стават за игри. 

Никой лаптоп не е умрял от умерен гейминг по 1-3 часа на ден. "Умират" от лоша поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.