Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Vidic

Проблем с бутона за изключване на лаптопа

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги! Имам странен проблем. Преди месец си преинсталирах уиндоуса на лаптопа ми Dell Inspiron 1520. Пак си сложих Уиндоус 7. По стечение на обстоятелствата не съм го използвал през това време. Тези дни забелязах, че копчето за изключване на лаптопа не работи. По принцип го използвам, когато искам лаптопа да заспи. В същото време ако компютърът е заспал или и изключен и го натисна, то работи и pc-то се включва. Първо помислих, че е нещо от драйвърите, защото този път уиндоуса си ги намери сам и не съм иснталирал тези с диска на лаптопа. Затова реших да сложа оригиналните драйвъри. Нямаше обаче никакъв ефект и копчето продължава да не работи. Знам, че не е болка за умиране, но от 3-4 години съм свикнал да го ползвам така и сега всеки път, когато искам да заспи, трябва  да правя няколко кликвания повече :). Ако някой е имал подобен проблем или знае разрешението, моля да пише. Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не се ли замисли, че проблема може да е хардуерен и копчето да се е повредило. Занеси лаптопа на сервиз, за да го сменят с ново и да си решиш проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не се ли замисли, че проблема може да е хардуерен и копчето да се е повредило. Занеси лаптопа на сервиз, за да го сменят с ново и да си решиш проблема

Според мен е софтуерен, защото когато включвам комппютъра копчето работи. Ако го задържа дълго при включен компютър, компа се рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е софтуерен, защото когато включвам комппютъра копчето работи. Ако го задържа дълго при включен компютър, компа се рестартира.

Ако е инсталирано всичко коректно от страна на драйверите може да е бъг от страна на Windows.Не мога да кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете си настройките на Пауър бутона, най-вероятно са оставени по подразбиране, т.е. след като се натисне, да не се случва нищо.

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките са направени, но пак не работи. Колегата вероятно е прав, че е от уиндоуса. Ако има развитие, ще пиша. Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките са направени, но пак не работи. Колегата вероятно е прав, че е от уиндоуса. Ако има развитие, ще пиша. Поздрави! 

А защо не ползвате клавишните комбинации? Затова са измислени! И по възможност използвайте лицензиран софтуер за  да нямате проблеми занапред!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От цялата работа не разбрах какво общо има преводът с този проблем :eek: ?!? Както и да е, промени настройките за бутона на някакои други, рестартирай и виж да ли ще ги изпълни. После върни обратно тези които искаш и рестартирай отново. Някой път този подход помага в Windows. Защо е така не знам, но върши работа. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.