Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aumi

Ключът към баланс и вътрешен мир

Препоръчан отговор

"Не ме интересува как изкарваш прехраната си. Искам да знам за какво те боли и дръзваш ли да мечтаеш да претвориш копнежа на сърцето си.

Не ме интересува възрастта ти. Искам да знам ще рискуваш ли да те помислят за глупак заради любов, заради мечти и заради приключението да си жив. Искам да знам дали си стигнал до сърцевината на собствената си печал, дали си се отворил от ударите на съдбата или си се затворил в себе си поради страх от болка. Искам да знам дали би разочаровал другите, за да останеш верен на себе си; дали ще понесеш да бъдеш обвинен в предателство, за да не предадеш собствената си душа. Искам да знам умееш ли да виждаш красотата, дори и тя да не е красива всеки ден, и вдъхновява ли те Божието присъствие.

Не ме интересува къде живееш или колко пари имаш. Искам да знам умееш ли след тъжна нощ да станеш – изнемощал, една голяма болка, и за децата да се погрижиш.

Не ме интересува кой си и как си стигнал тук. Искам да знам дали ще се изправиш с мен в бушуващия огън без да побегнеш.

Не ме интересува къде, какво и с кого си учил. Искам да знам каква е вътрешната ти опора, когато всичко друго се разпада. Искам да знам умееш ли да бъдеш сам със себе си; наистина ли ти харесва компанията в самота.“

~ Орая Маунтин Дриймър (индиански мъдрец) ~

10982131_944734112235725_257474062511980

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Знаете ли, колкото повече живея, толкова повече разбирам, че големият номер в живота е да си достатъчно убеден какво точно искаш и да не се оставяш да те разколебаят разни хора, които си мислят, че знаят повече от теб."

~ П. Г. Удхаус ~

11796290_957857264256743_721663133068220

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам нужда от увереност и самочувствие, някъде го загубих. 

Повечето хора се чувстват нещастни. Те свързват своето щастие с външни неща.

Повечето хора обвиняват другите за проблемите в собствения си живот - държавата, правителството, обществото, роднините, партньорите и т. н.

Но ключът за всички решения на нашите проблеми, се крие вътре в нас.

Каква е тайната да бъдем по-щастливи и по-уверени в себе си и в своите възможности?

Как да станем по-балансирани и по-уравновесени? Как да живеем осъзнато? Как да живеем сред агресията на заобикалящият ни свят?

Това са въпроси, които вълнуват всички хора.

Но...как може да се постигне баланс и вътрешен мир? Каква е тайната?

Редактирано от Никола Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето един от ключовете за постигане на баланс и вътрешен мир - отстраняване на т.н. отровни хора от обкръжението си.

11987052_1200576139969535_58296377729976

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бъдеш щастлив не означава да имаш идеален живот.
Да бъдеш щастлив означава да си влюбен в живота, въпреки всички предизвикателства, загуби и разочарования.
Да бъдеш щастлив означава да не бъдеш жертва на проблемите си, а да се превърнеш в автор на житейската си история. 

Да бъдеш щастлив е завоевание, а не дело на случайността. 

Аугусто Кури

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следвайте щастието си и Вселената ще отвори врати пред вас там, където преди е имало стени.

Джоузеф Кембъл

Редактирано от cipollini (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.10.2015 г.,, Никола Петров написа:

Аз имам нужда от увереност и самочувствие, някъде го загубих. ...

Няма никакво значение какво , защо , как.... !

Вярвай Си ! 

Всичко друго писано тук и къде ли не , е подробности....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 13.11.2015 г.,, Мойра написа:

282517_365586283538112_143662846_n.jpg?o

Точно така,защото:

''ВЧЕРА'',няма да се върне........................,а ''УТРЕ'',може и да не дойде!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Не търси Щастието. Ако го търсите, няма да го намерите, защото търсенето е антитеза на щастието".
"Има ли разлика между щастие и вътрешен мир? Да. Щастието зависи от условия, възприети като положителни; вътрешния мир, не."

Екхарт Толе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бъдеш щастлив не означава да имаш идеален живот.

Да бъдеш щастлив означава да си влюбен в живота, въпреки всички предизвикателства, загуби и разочарования. 

Да бъдеш щастлив означава да не бъдеш жертва на проблемите си, а да се превърнеш в автор на житейската си история. 

Да бъдеш щастлив е завоевание, а не дело на случайността.

Аугусто Кури

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щастието в живота е съставено от онези малки скоро - забравени неща - очарованието на една целувка или една усмивка, един мил поглед, един сърдечен комплимент.

Самюел Коулридж

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джим Кери: Рискувайте, следвайте сърцето си и се наслаждавайте на пътешествието!

a0e38d3f19ab5c6d7770c77025949886_L.jpg

Джим Кери е един от най-популярните комици в киното, но тези негови думи ни карат да вярваме, че е и мъдър човек.

„Много ми се иска хората да могат да осъзнаят, че никога няма да намерят душевно равновесие в своите стремежи, богатство и слава. Всичко, което получаваме в живота, изгнива и се разпада на малки късчета. От нас остава само това, което е било в сърцето ни. Влиянието, което оказваме на другите, е най-ценната ни валута.

Какво можете да направите за света? Какво може да се направи, за да разкриете таланта си? Това е всичко, което е необходимо да разберете. Вие можете да се включите в играта, можете да се противопоставите на войната, но за да разберете света истински, трябва да свалите бронята от себе си.

Баща ми можеше да стане страхотен комик, но той никога не повярва в себе си и предпочете да стане счетоводител. Когато бях на 12 години, помня, че го уволниха и нашето семейство беше на ръба на оцеляването. Аз научих много от своя баща, но един от най-важните уроци беше – ако се занимаваш с нещо, което не харесваш, е много вероятно да се провалиш. Рискувай и избери занимание, което ти е по душа!

Искаме да влияем на света по позитивен начин, но повечето от нас изобщо не знаят как да го направят. Посвещаваме целия си живот на училището, после на работата... А впоследствие много от нас осъзнават, че напълно са забравили за сърцето си и за онези неща, които го карат да пърха от радост. Да не говорим, че през цялото това време някой ни казва какво трябва да правим, какви да станем и кое е „добро" за нас. И в резултат от това, ние винаги се страхуваме какво ще си помислят другите за нас.

Никой не ни е учил да следваме вътрешните си пориви и стремежи, да рискуваме. Нас винаги са ни учили, че трябва да играем по правилата. Потапяйки се в ежедневната рутина, ние напълно пренебрегваме душата си, интересите си, и в крайна сметка много от нас се намират в постоянна депресия.

Не трябва да се страхувате от нищо. Страхът присъства в живота, но само вие решавате доколко ще ви влияе. Можете да прекарате целия си живот, мислейки за това какво би могло да се случи и непрекъснато да преживявате бъдещето. Но важното е само това, което се случва тук и сега, важни са тези решения, които взимате точно в този момент.

Животът е твърде кратък, затова не трябва да се страхуваме да излезем извън рамките на приетите шаблони. Рискувайте. Не мислете за крайния резултат, следвайте сърцето си и се наслаждавайте на пътешествието.

Винаги можете да направите крачка по пътя към мечтата си. И не е важно дали тази стъпка е малка или голяма."

gnezdoto.net

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената на желанието

jelanie.jpg

На края на Вселената има един магазин. Табела той си няма. Отдавна я отнесе космически ураган, а сегашният собственик така и не постави нова. Не е и нужна - всички знаят, че тук се продават желания.

Асортиментът е огромен, може да се купи почти всичко. Огромни яхти, апартаменти, брак, високи постове, любима работа, футболни клубове, сила, успех, диаманти и много други. Не се продават само живот и смърт (с това се занимава Главното управление, което е в друга Галактика).

Всеки, който дойде в магазина (има и такива, които искат да дойдат, но си стоят в къщи), първо научава цената на своето желание. Цените са различни. Например любимата работа струва отказване от стабилност и предвидимост, готовност за самостоятелно планиране на своя живот, вяра в собствените сили.

Властта струва малко повече – трябва да се откажеш от своите убеждения, умение на всичко да намериш обяснение, да можеш да отказваш на другите, да си знаеш цената (и тя да е достатъчно висока), да казваш силно „Аз“, въпреки одобрението или неодобрението на останалите.

Някои от цените изглеждат странни. Брак може да получиш почти на безценица, а виж щастливият живот е скъп – персонална отговорност за собственото щастие, умение да получаваш удоволствие от дребните неща, познаване желанията на другия, ценене на това, което имаш, отказ от бонусите на „жертвата“, риск да загубиш някои приятели и познати.

Не всеки, дошъл в магазина, е готов да плати за своето желание. Някои, виждайки цената, веднага се обръщали и излизали. Други дълго мислели, претегляли своята наличност и преценявали откъде могат да вземат още средства. Трети се оплаквали от високите цени и питали кога ще има разпродажба с намаление.

Имало и такива, които вадели от джоба своите спестявания и получавали заветното желание, загънато в красива опаковка. Тези щастливци били одумвани от останалите посетители и съпровождани от завистливи погледи.

На продавача често предлагали да понижи цените, за да увеличи броя на купувачите. Той отказвал с мотива, че това ще понижи качеството на желанието. Когато го питали дали няма да се разори така, той енергично клател глава и отговарял, че винаги ще има смелчаци, които са готови да рискуват всичко и да променят живота си, отказвайки се от навика и сигурността, способни да повярват в себе си. Имащи силата и средствата да платят за това, което силно искат.

П.п. На вратата на магазина виси малка табелка: „Ако желанието ти не се изпълнява, значи то още не е платено“.

http://svetlilo.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех - много позитивизъм, много прекрасни мисли, а въпреки това има и нещастни хора, но пък от отвъдното никой не се е оплакъл. Та ме избиват от време на време разни греховни, революционни мисли-съблазни за едно масово самоубийство и тогава който остане жив да му мисли.  Може би защото съм на предпоследното прераждане та всичко ми е толкова изтъркано, износено, всекидневно, преживяно за пореден път. Жадувам за края, когато вече ще съм изживял и последното прераждане. Времето се точи бавно, лениво, всекидневно. Зная, че ме чакат още много години живот - ще карам до сто и повече за разлика от повечето прочели това, но е толкова скучно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да имате успех в живота си, особено ако сте духовни аспиранти и желаете да постигнете напредък в духовния живот, необходимо е да развиете определени качества. Развиете ли тези качества, ще притежавате сила, мощ и основния ключ към вътрешния мир. Един човек, който притежава тези качества е винаги щастлив, изпълнен с блаженство и просперира в живота.

А ето и качествата, който е добре да култивирате и проявите в себе си и живота си:
Лъчезарност, Редовност, Липса на Суета, Искреност, Непринуденост, Правдивост,
Уравновесеност, Устойчивост, Нераздразнителност, Приспособимост, Смиреност, Упоритост,
Цялостност, Благородство, Великодушие, Милосърдие, Щедрост, Чистота
Практикувайте тези 18 качества и скоро ще постигнете безсмъртие.
Ще живеете във вечността и безкрайността, ще виждате единството в многообразието.

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да живееш, трябва да се промениш

1_1439729077.jpg

На 40 годишна възраст ноктите на орела стават прекалено гъвкави и дълги – и той не може да хваща с тях плячка.

Неговият клюн става твърде извит и дълъг - и не му позволява да се храни.

Перата на крилете и гърдите му стават прекалено тежки и гъсти - и му пречат да лети.

При това положение орелът е изправен пред избор: или смъртта, или дълъг и болезнен период на промени, продължаващи 150 дни.

Той долита до гнездото си, намиращо се на върха на планината, и там започва дълго да удря с клюна си в една скала, докато клюнът не се разбие. Тогава орелът чака, докато му израсне нов клюн, с който изкълвава ноктите си. Когато му израснат нови нокти, орелът изскубва с тях твърде тежкото оперение на крилете и гърдите.

И тогава, след 5 дълги месеца на болки и мъки, с нов клюн, нокти и пера, орелът отново се възражда и може да живее още 30 години спокойно.

Много често, за да продължим да живеем, трябва да се променяме. Понякога тази промяна се придружава от страхове, болка, съмнения.

Ние се избавяме от спомени, навици и остатъци от миналото. Само освобождаването от товара на миналото ще ни позволи да живеем и се наслаждаваме на настоящето и да се подготвим за бъдещето.

Източник: Svetlilo.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се стремете към щастие. Ако го търсите, няма да го намерите – стремежът е антитеза на щастието. Щастието винаги е нещо изплъзващо се, докато свободата от нещастието винаги е постижима и то постижима сега, в този момент – в момента, в който престанете да си създавате истории за вашето нещастие.

Екхарт Толе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...