Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aumi

Ключът към баланс и вътрешен мир

Препоръчан отговор

преди 37 минути, Търсещ истини написа:

Смущава ме, че "кефът" нарушава вътрешния мир, предизвиква емоции (положителни). Дали вътрешният мир не е трайни положителни емоции, каквито лекарите наричат Мания?

Заради това е необходимостта от непривързаност към действието и резултата. Подобна мотивация е трудно да си представим. Трябва да се отчете това, че постигналите я, както и изобщо постигналите траен баланс в живота си, не се стремят към щастие в смисъла влаган от повечето хора. Това е вероятно важна подробност - щастието такова, каквото си го представяме обикновено, не може да бъде поддържано дълго. Балансът изисква непрекъснат обмен. И в съчетание с липсата на привързаност, това означава да не участваме в този обмен заради това, което очакваме да получим. Реално нас трябва "да ни няма". Докато "нас ни има", докато желаем нещо за себе си, дори и ако желаем баланс за себе си, това е свързано с очакване, също с реакция от страна на обкръжението спрямо желанието ни, което ще доведе до дисбаланс. 

Казано най-кратко - истинският баланс е състояние на отдаденост, без привързаност, без очакване за лична изгода и без значение какво ще получиш в замяна. Това е трудно да се приеме, а какво остава да го осъществи някой. Но дали на този някой ще му харесат или не, няма значение - щом се търси баланс, тези условия си мисля, че са неизбежни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Shiniasu написа:

истинският баланс е състояние на отдаденост, без привързаност

На мен ми мяза на напълно разочарован и отчужден от взаимоотношенията човек, но се отнасям с уважение към мнението ви. Когато се достигне подобно разочарование, когато сърцето му е окончателно  разбито, човек е готов да приеме смъртта, но ако нещо го спре, примерно решението да проповядва учение, може да стане Буда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Търсещ истини написа:

На мен ми мяза на напълно разочарован и отчужден от взаимоотношенията човек, но се отнасям с уважение към мнението ви. Когато се достигне подобно разочарование, когато сърцето му е окончателно  разбито, човек е готов да приеме смъртта, но ако нещо го спре, примерно решението да проповядва учение, може да стане Буда.

Да, ок. За мен лично балансът е нещо което трябва да се търси, за да се постигне. С разочарование и бягство от действителността си мисля, че не се постига. А за Будата не забравяй, че е вярвал в прераждането. Това променя представата за баланса и светогледа изобщо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Shiniasu написа:

Да, ок. За мен лично балансът е нещо което трябва да се търси, за да се постигне. С разочарование и бягство от действителността си мисля, че не се постига. А за Будата не забравяй, че е вярвал в прераждането. Това променя представата за баланса и светогледа изобщо. 

Буда е смърт без прераждане. Така съм чел. Не съм гледал  дискусията в Религия.

Представата ми е, че е толкова омиротворен (или умиро-творен), че нищо не го свързва с живота. Всичко му е все едно (1= всичко; много богат израз- всяко едно нещо изразява всичкото, всичко е еднакво, едно да знаеш, знаеш всичко :) ). Не бяга от живота, върши си безстрастно ежедневното за задоволяване биологията, но  нищо не го влече. Равнодушие, вялост, занесеност.

Това е "вътрешен мир". На мен не ми допада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е твоя представа на базата на каквото си чел или чувал. Така, както си го описал, няма кой да му хареса. Но Будизмът е за друга тема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, haidukpikaso написа:

73133071_3212219622153818_30913369121205

Там вляво има ключ. Стига блъска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...