Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aumi

Ключът към баланс и вътрешен мир

Препоръчан отговор

нямам никакви намерения да ги чета, по заглавията само, се вижда колко е объркан тоя

МАНИФЕСТ ЗА ЕДНО НОВО ЧОВЕЧЕСТВО

от ОШО

Животът ни е стигнал до една точка, където няма много пътища.

Останали са само два пътя, две възможности.

Изборът е простичък:

Човечеството ще избере да се самоубие или ще избере да медитира.

Да бъде в тишина и мир, да бъдем човечни, да бъдем обичащи.

Всички диктатори на света са създадени от нас.

Защото искаме някой да ни казва, какво да правим.

Когато някой ти казва какво трябва да правиш, не носиш отговорност за това

дали е правилно или не. Хора, като Хитлер, Сталин или Рейгън,

са заемали властните си позиции, защото милиони са искали да

им казват какво трябва да правят. Малко хора са склонни да се разделят

от психологията на масите и колективният ум. Колективният ум дава несъмнено

усещане за фалшива сигурност. Естествено няма смисъл да търсиш истината самостоятелно. Много по-лесно е да си християнин, индиец, мохамеданин, комунист.

Нациите са необходими за войните. Защо се създават тези глупави ограничения на световната карта?

Светът е един.

Правителствата би трябвало да са функционални. Слуги на народа.

Носители на светлината стават учители на човечеството.

А умствено изостаналите, когато заемат високи постове унищожават всичко деликатно, всичко прекрасно и велико.

Всички политици страдат от комплекс за малоценност.

Защото тази малоценност е много болезнена, искат да покажат на света, че не са нисши.

Аз съм Президент.Аз съм Премиер.

Денят, в който човечеството разбере само себе си, политиците ще изчезнат.

Една автентична духовност не се нуждае от пророци спасители, свещени книги, църкви, папи, свещеници.

Защото духовността е разцъфтяването на твоето сърце.

Едно нещо е истина, старото човечество ще загине.

Ако можем да разберем целият свят, тогава една нова категория

от хора ще може да оцелее. Това ще бъдат Гражданите на Света.

Без нации, ще бъдат духовни, но без религии, ще бъдат учени, но не унищожители, цялата наука ще бъде посветена на съзидателността. Нашата работа тук е да покажем на хората да бъдат съзнателни, за бъдат по-бдителни, по-обичливи, по-толерантни, с празници и танци да обгърнат земята.

Съществува възможност в бъдещето за един Нов Човек.

За един По-Добър Човек. Човек, който е по- естествен,по-здрав, по-духовен. Един свят без войни,

без нации, без религии. Един свят на мира и любовта.

Свят, който търси истини, щастие и екстаз.

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да си дойдем на думата, пардон на Ошомошо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не знаеш английски, кажи си! Ще ти преведа негови неща набърже, че дано разбереш, колко объркан е тоя мангал-кришна. И да меша Нитцше с Зен и БОГ, си е няква... и аз не знам каква манджа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което цитирах от Ошо, е истината за света в който живеем.

Там се крие и причината поради която той е преследван от властите и поради която е отровен.

Идеите на един човек могат да бъдат много голяма заплаха за тези които управляват и манипулират масите. Но все пак вярвам, че има съзнателни хора, които ще разберат какво казва той и какво исках да кажа аз с темите, които поставях.

:)  :cupid:  :weather3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Репликата ми за "циничния" стил на Вал беше шега, разбира се.

Предполагам, че си наясно, че някои сме много наясно :D

А и цинизмът( като философия) съвсем не е лъжица за всяка устица. Бих го нарекла "висш пилотаж", премерената вулгарност също. И питая дълбоко уважение към хората, които успяват да удържат тънката нишка между градивния и разрушителния цинизъм и вулгарност(по народному-простотия).

Даже съм и по темата за баланса. :clown:

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че си наясно, че някои сме много наясно :D

А и цинизмът( като философия) съвсем не е лъжица за всяка устица. Бих го нарекла "висш пилотаж", премерената вулгарност също. И питая дълбоко уважение към хората, които успяват да удържат тънката нишка между градивния и разрушителния цинизъм и вулгарност(по народному-простотия).

Даже съм и по темата за баланса. :clown:

Всъщност исках да кажа "вулгарност", а не "цинизъм". Баси, започнах да прихващам от някой хора.

Отивам да пия кафе без захар, щото от някои постове отгоре тя прелива в такива количества, че почва да ми се повдига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеите на един човек могат да бъдат много голяма заплаха за тези които управляват и манипулират масите.  

това е все едно да виждаш някого мислейки си,че е манипулиран,но не се осъзнаваш,че всъщност си застанала пред едно огледало.

Но все пак вярвам, че има съзнателни хора, които ще разберат какво казва той и какво исках да кажа аз с темите, които поставях.

всички знаем защо пускаш темите,Звездичке и никой не се съмнява в добрата ти природа.

Въпроса е в това,че ти самата не осъзнаваш или не искаш,че реалния свят е много по сложен и всичко е следствие от предишно действие или се случва  поради някаква причина.Липсата ти на разбиране и уважение към избора на останалите колеги е това,което ги дразни.Валкирия ти прави предложение за нещо,а ти й говориш за войни и други абсурди,които нямат нищо общо с темата :speak:

Същото се получи и при мен-казах ти да не си толкова радикална,а ти ми пусна някаква снимка на малтретирани зайчета.

Обвиняваш Сеспсис за неговото его,но ако се замислиш именно твоето високо его не ти позволява да се отклониш поне за малко от пътя.

Ако наистина искаш да откриеш ключа към баланса и вътрешния мир,първо открий ключалката,защото ключа сам по себе си не струва и 5 пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МАНИФЕСТ ЗА ЕДНО НОВО ЧОВЕЧЕСТВО

от ОШО

Понеже съм един от тези , които според теб хал-хабер си нямат от живота , би ли се наела да ми обясниш каква е разликата сравнено с примерно Комунистическия Манифест , че той е от сравнително близко време "на терена" и има точна документация за това :

"...призрак броди из Европа - призракът на Комунизма...." - човекът , очевидно без сам да разбира нещата , той си го е казал преди повече от 100 години , че това е само един призрак....празнословието на Ошо - също.  :)

Друг е въпросът , че неговия призрак е на несравнимо много по-долнокачествено ниво ....че да не употребявам истинските названия...

Сигурно е , че има и множество други подобни от много по-древни времена...като започнем от самата Едем....

.....аз бих го обяснил .....и съм го правил по отношение на Ошо , свързано с други твои въпроси , което ти изобщо не си прочела , камо ли то да е стигнало до "изтънченото" ти съзнание....

Нищо ново под слънцето както по отношение на Ошо , така и по отношение на тези , които го вземат за "чиста монета".....било е , е и ще бъде ! Амин !

А основната причина за това е , че всеки човек се ражда като "чист лист" , и таман се понапълни , та вземе че умре ....и нов "чист лист"...

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече няма те дразня за Ошо! Безсмислено е! Навила си си, че той е твоя човек, нп, така да е!  

Редактирано от ssb558 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност исках да кажа "вулгарност", а не "цинизъм". Баси, започнах да прихващам от някой хора.

Абе като гледам и аз с малко неправилен словоред описах простотията  - Разрушителния цинизъм, гарниран с пошла вулгарност е простотия. Да не се бърка с простота. Моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе като гледам и аз с малко неправилен словоред описах простотията  - Разрушителния цинизъм, гарниран с пошла вулгарност е простотия. Да не се бърка с простота. Моля!

Както и да го формулирате - все става дума за едно и също, а именно - нагласи.

Борбата в случая е чии нагласи са по-.... А отговорът е прост - ничии. Ситуацията е lose - lose, крайно време е да се поосъзнае и с това да се предвижи към win -win. :D С което ще бъде постигнат колективно и отговора на въпроса от темата. :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние си мислим че обстоятелствата и хората около нас са причина да не се чувстваме добре, но всъщност истинската причина е нашата реакция.

Защото нашето вътрешно пространство е първичната реалност, а външното – вторичната.

...

“Ако намирате своето „тук и сега” за непоносимо и то ви прави нещастни, имате три възможности; да се махнете от ситуацията, да я промените или да я приемете напълно. Ако искате да поемете отговорност за живота си, трябва да изберете един от тези три варианта, и то веднага. След това приемете последствията. Без оправдания. Без негативизъм. Без психическо замърсяване. Поддържайте чисто вътрешното си пространство.”

http://sebepoznanie.com/psihologiq/samopomosht/harmoniq-sys-sebe-si-i-sveta/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господ къде е

:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
A Господ от свода, през гъстия дим, гледa на всичко тих, невъзмутим!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

майко мила

:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лесно, Хайди... Не е, ама хич.

Пишеш, а?! А за ушите помисли ли?! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:hush:  Изтървах се. Ще си го отнеса.

Тооо... така е то... Всяко изтърване - води до отнасяне. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:hush:  Изтървах се. Ще си го отнеса.

няма да си го отнесеш ами ще те балансира :whist:

и без ключ пак става много лесно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и без ключ пак става много лесно :)

особено, като няма брава.....Ама нека търсят дупката, не ми е жал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

особено, като няма брава.....Ама нека търсят дупката, не ми е жал :)

всъщност, ключът е в мен - глътнах го :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей ся, като ти праснат един Ошо, щи го извадят... :D

Как ли ще я чакат, да се изходи..... :ass:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

майтап си мислите ама това си е самата истина - ключът е вътре. Ай, да не посочвам точно чакри ....... :whist:

видях го аз тоз младеж Ошо на картинка.......  Бе, малко неумит ми се стори, не знам що :rolleyes:

Редактирано от emmi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...