Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Кирил Григоров

въпрос за конфигурация на Intel и видео карта на AMD/ATi

Препоръчан отговор

Здравейте

значи от одавна се чудя какво става ,ситуацията е следната - инсталирам Windows без значение какъв ,инсталирам драйверите на видео картата в този случай - Sapphire Radeon X1300/X1550 256 mb. PCI-E всичко върви отлично докато не псна някое видео в HD качество ,ако го гледам в интернет си гледам картинки ако е на компютъра и е на 720p върви добре ако е на 1080p отново си гледам картинки . Моля дайте съвет какво да направя !!! :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам кекав процесор, а и х1300 няма хардуерно ускорение за възпроизвеждане на мр4 и н.264 видео да удари някое рамо да помогне на процесора при възпроизвеждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам кекав процесор, а и х1300 няма хардуерно ускорение за възпроизвеждане на мр4 и н.264 видео да удари някое рамо да помогне на процесора при възпроизвеждането.

пишеше че има проблема се появява и на AMD конфигурация с Sapphire Radeon HD 3450 512 mb

пишеше че има проблема се появява и на AMD конфигурация с Sapphire Radeon HD 3450 512 mb

а и за процесъра на компютъра ли говориш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно той се товари като гледаш филмите. Спасението е да се възползваш от хардуерното ускорение но за целта трябва да махнеш кодеците и да инсталираш подходящ плеар като MPC-HC.

С тия видеокарти обаче не знам какво ще постигнеш... Препоръчвам ти да събереш 60 лв. за една HD6450 а тия антики ги продай на някой по 5 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно той се товари като гледаш филмите. Спасението е да се възползваш от хардуерното ускорение но за целта трябва да махнеш кодеците и да инсталираш подходящ плеар като MPC-HC.

на мен предимно ми трябва в интернет като гледам видео да не цикли а иначе открих начи за филмите K-lite и WMP и съм готов, но за клипчетата в YouTube Vbox7 Facebook за там ми трябва съвет какво да правя .a процесъра е Intel Pentium 4 2.8 GHz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клипчетата дето ги гледаш онлайн товарят също процесора та там няма спасение освен ако не вземеш по-добър. 

Тая едноядрена антика отдавна е за пенсия. Дори телефона ти сигурно е с по-добър процесор. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клипчетата дето ги гледаш онлайн товарят също процесора та там няма спасение освен ако не вземеш по-добър. 

Тая едноядрена антика отдавна е за пенсия. Дори телефона ти сигурно е с по-добър процесор. ;)

да телефонът е с snapdragon 800 MHz а иначе интела пише че е 2 ядра 1вото на 2,80 2рото на 2,79 ГХц

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не моя има и 64bit и е 2 ядра според компютъра Everest systemrequirementslab.com и още нещо имаше още

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.