Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

domball

дъно Asus PQ5 SE s.775 стартира, но не дава картина

Препоръчан отговор

Здравейте, значи проблема ми  е следния: захранване 20 пиново, процесор(поддържа се от дънотоР4 НТ 630), охлаждане,2гб рам ддр2 667, видеокарта, хард 2 на брой сата и ата (поотделно включвани) са от друго дъно подобно и си работят без проблем на него. Значи проблема е в дъното всички кондензатори са полимерни измерени имат нормални покаатели, единствено има опити за запояване на явно прекъснати пътечки, свети зелено лампичката иначе завърта видео и процесорния охладител, първо тръгва и след 5-6 секунди спира и се рестартира и вече си работи но без картина, не издава звук там където е buzzer на дъното няма запоено нищ в смисъл звуков сигнализатор, но предполагам че трябва да издава звук като няма рам сложена примерно. Може ли да се възстановят пътечките които са миниатюрни и са запоявани с нещо бяло(забравих му името :)) не е мед не ми е за друго дъното е хубаво като възможности иначе да съм го хвърлил, възможно ли е да е друг проблема, града ни е малък така и не намерих някого да се опита да го ремонтира ако може, по скоро на никого по сервизите не им се занимава или може би не са сигурни дали ще могат да го поправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяй дъното. Дори и да може да се направи нещо по проблема, не се знае колко ще издържи или каква друга беля може да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяй дъното. Дори и да може да се направи нещо по проблема, не се знае колко ще издържи или каква друга беля може да стане.

тя стана една взех го от продавалник,  уж работеше на приказки и греда, сега не мога да се свържа с тоя, то и няма как да ми върне парите ако сам не реши - трябваше да ида с цялата кутия до еконта и да го тествам, викам си какво ще правя цигании и 4*10 заминаха на вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тя стана една взех го от продавалник,  уж работеше на приказки и греда, сега не мога да се свържа с тоя, то и няма как да ми върне парите ако сам не реши - трябваше да ида с цялата кутия до еконта и да го тествам, викам си какво ще правя цигании и 4*10 заминаха на вятъра.

Е за друг път да знаеш. Съжалявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното си го взел без процесор предполагам , твоя процесор дали се поддържа от версията на биос която вие не знаете ? ако се поддържа от всички версии продължаваме на татък :) огледайте внимателно сокета на процесора , да не е при транспорта да се е изкривила някой пин :( ако трябва под лупа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното си го взел без процесор предполагам , твоя процесор дали се поддържа от версията на биос която вие не знаете ? ако се поддържа от всички версии продължаваме на татък :) огледайте внимателно сокета на процесора , да не е при транспорта да се е изкривила някой пин :( ако трябва под лупа :D

Дъното си го взел без процесор предполагам , твоя процесор дали се поддържа от версията на биос която вие не знаете ? ако се поддържа от всички версии продължаваме на татък :) огледайте внимателно сокета на процесора , да не е при транспорта да се е изкривила някой пин :( ако трябва под лупа

да, поддържа се от основния биос на дъното процесора, в смисъл с този с който излиза от завода първоначалния биос за дъното(неправилно се изразявам но предполагам ме разбра, малко ми е беден речника :)), рових се поддържа Р4 630 НТ, за при транспортиране поне при мен пристигна доста прилично опакован с 4-5 намотки найлон такъв на мембрани където е с въздух :) , и в кашон, няма как освен ако някой не е седнал върху него, майтапа настрана имаше доста разкривени пинчета по скоро от обратната страна стърчащите крачета на кондензаторите, слответе за рам, видео и т.н изправих ги , но основния проблем е че има прекъснати пътечки предполагам има няколко на брой одрасквания където е изтърган защитния слой и се виждат ясно пътеките медните на места, а на едно от тях малко встрани от процесора има опити за запояване явно неуспешни или проблема е по "дълбок" да не би да има прекъсвания в по долните слоеве някъде само гадая вече и накрач ще го хакна някъде и юе му прибера само кондензаторите иначе полимерни около 40 на брой и там мостовите охлаждания, все ще ми свършат някаква работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, поддържа се от основния биос на дъното процесора, в смисъл с този с който излиза от завода първоначалния биос за дъното(неправилно се изразявам но предполагам ме разбра, малко ми е беден речника :)), рових се поддържа Р4 630 НТ, за при транспортиране поне при мен пристигна доста прилично опакован с 4-5 намотки найлон такъв на мембрани където е с въздух :) , и в кашон, няма как освен ако някой не е седнал върху него, майтапа настрана имаше доста разкривени пинчета по скоро от обратната страна стърчащите крачета на кондензаторите, слответе за рам, видео и т.н изправих ги , но основния проблем е че има прекъснати пътечки предполагам има няколко на брой одрасквания където е изтърган защитния слой и се виждат ясно пътеките медните на места, а на едно от тях малко встрани от процесора има опити за запояване явно неуспешни или проблема е по "дълбок" да не би да има прекъсвания в по долните слоеве някъде само гадая вече и накрач ще го хакна някъде и юе му прибера само кондензаторите иначе полимерни около 40 на брой и там мостовите охлаждания, все ще ми свършат някаква работа.

Гледам че се опитвате да си разрешите проблема "някак си", но и аз като колегите преди мен ще Ви посъветвам да не пазарите от подобни сайтове, а от "легитимни" (съвестни) продавачи, и да - дъното на ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се мъчих да помогна нещо но , с това описание и ако е продадено за работещо :no-no: продавача си е боклук , навсякъде ги има , и аз съм попадал на такива и подобни но това обикновено е когато търсим най евтиното - продавача е нов потребител  :) После не вдига , прави нова регистрация и тн. Явно това дъно е газено , хвърляно и накрая е рекъл - що да му не взема някой лев . М/у другото съм купувал и неработещо сок775 за 5 лева , което се оказа че си бачка без проблем  :) Друго съм купувал с описание че не всеки път пали , два пъти питах продавача какво точно означава - понякога не пали или пали по някога - отговора му беше че понякога не пали а като го взех от 100 пъти - 1 пали .

Автора да се отказва от дъното  и да пише до сайта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се мъчих да помогна нещо но , с това описание и ако е продадено за работещо :no-no: продавача си е боклук , навсякъде ги има , и аз съм попадал на такива и подобни но това обикновено е когато търсим най евтиното - продавача е нов потребител  :) После не вдига , прави нова регистрация и тн. Явно това дъно е газено , хвърляно и накрая е рекъл - що да му не взема някой лев . М/у другото съм купувал и неработещо сок775 за 5 лева , което се оказа че си бачка без проблем  :) Друго съм купувал с описание че не всеки път пали , два пъти питах продавача какво точно означава - понякога не пали или пали по някога - отговора му беше че понякога не пали а като го взех от 100 пъти - 1 пали .

Автора да се отказва от дъното  и да пише до сайта .

Ами точно така е газено явно или някой начинаещ си е правил експерименти някакви нямам си на идея, а за евтино 40 не са малко, поне за този сокет според мен, сега си поръчах по скромно дъно, но пак с ддр2 800 и фсб 1333,поддържа и куад-коре, ограничено е единствено в рам поддръжката - но 4гб поне за мен са предостатъчни , макар че има много други работи които не ги знам освен изброените да речем пропускателна способност или нещо от сорта и т.н. Вече си поръчвам с 3 дена за тест - ако му има нещо го връщам, ако е съгласен продавача, ако ли не или намирисва работата :) или просто се страхува може би да не се подмени нещо или изцяло примерно да имам същото неработещо да речем, много е лошо когато са некоректи, защото обикновенно такива части се купуват от хора които цепят стотинката на две в смисъл с по ограничен бюджет са и точно тях да лъжеш е гадно, не че по принцип е хубаво който и да е , но човек се учи няма на доверие да я карам вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пешеходецът
      Привет на всички ! Не разбирам от настройки на PC дъна, и за това моля за съвет. Искам да настроя това дъно: Asus ROG Strix Z270F Gaming, първо да буутва от USB (през флашка). Не знам къде да отида, защото като отворя BIOS, UEFI,  все едно съм пред пулт на АЕЦ.    Ето малко снимки. Извинявам се за качеството, но са правени със смартфон.
      uplode photo

Ако може коректна и по-подробна информация, че там е опасно да се пипа! Благодаря предварително на всички отговорили.

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.