Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Мой колега ще работи във фирма (няма да я споменавам), на която се правят сериозни 3d графика и обработка на 3D видеа и все такива сложни неща. Те там си имат компютър в офиса, който му предоставят, но му трябвало да има един за вкъщи препоръчително.

Тук ако може, тези които не са запознати много каква машина трябва да се сглоби да не пишат, защото да не се окаже мешеница накрая. Понеже не разбирам точно от каква видео карта се нуждае такава машина, ще е добре да искам съвет от по-запознатите в тази област.

В конфигурацията се включват:

DVD устройство, SSD, Монитор (отделно от този бюджет за него са отделени 600лв подарък от фирмата като ваучер от Техно**лис), минимум 16ГБ РАМ (ако може да е повече от 1600Mhz), Видеокарта и останалите неща. Без останалата периферия.

Не съм сигурен какъв процесор е подходящ за тази работа, но там използуват Intel Core i7.

Редактирано от Phenom98 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да претендирам за изчерпателност, конфигурация от този тип и за такава работа ще се възползва най-добре от QUADRO/FIREPRO, останалите компоненти са повече свободен избор освен може би процесора, и 8350 и i7 ще се справят, колегите ще дадат предполагам предложения и на 2011, от мен едно на 1150 без изхвърляне и смятам ще си върши чудесно работата:

ASUS H87-PLUS /H87/LGA1150 I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 2X8G DDR3 1866 GEIL EVO LEGGERA 2T SG SATA 6G/7200 64M 3Y WARR Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s WS095AA NVIDIA QUADRO 4000 LG GH24NS95 RW SATA BLK RETAIL FD ARC MIDI R2 ATX BLACK NOPSU PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD Обща стойност - 3 370.45 лв. с ДДС

Количка

Магазинът също е примерен. Колкото до монитора, щом ще е от Техно-мехно, най-доброто в бюджета, което виждам е това: DELL U2412M IPS

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На с.2011 всеки момент трябва да излезнат новото поколение процесори та определено не е добра идея да се купува в момента.

Не вярвам нормална видеокарта за 1 500 лв. да се представи по-зле от професионалната освен като консумация/топлина.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да претендирам за изчерпателност, конфигурация от този тип и за такава работа ще се възползва най-добре от QUADRO/FIREPRO, останалите компоненти са повече свободен избор освен може би процесора, и 8350 и i7 ще се справят, колегите ще дадат предполагам предложения и на 2011, от мен едно на 1150 без изхвърляне и смятам ще си върши чудесно работата:

ASUS H87-PLUS /H87/LGA1150 I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 2X8G DDR3 1866 GEIL EVO LEGGERA 2T SG SATA 6G/7200 64M 3Y WARR Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s WS095AA NVIDIA QUADRO 4000 LG GH24NS95 RW SATA BLK RETAIL FD ARC MIDI R2 ATX BLACK NOPSU PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD Обща стойност - 3 370.45 лв. с ДДС

Количка

Магазинът също е примерен. Колкото до монитора, щом ще е от Техно-мехно, най-доброто в бюджета, което виждам е това: DELL U2412M IPS

На това дъно не виждам да се поддържа повече от 1600Mhz РАМ. A е предложена 1866Mhz?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На това дъно не виждам да се поддържа повече от 1600Mhz РАМ. A е предложена 1866Mhz?!?

Ще тръгне на 1600...принципно дъното не е проблемно в случая, контролерът на оперативната памет вече и при двата основни производителя на любителски процесори, се разполага върху силициевата подложка на централният процесор.

Обаче съм на мнение, че и процесорът е добре да е професионален (Xeon) поради факта, че в любителският вариант на тези процесори i3-5-7XXXX. Част от набора инструкции, които са имплементирани физически в дизайна на процесорите, са изключени фабрично от употреба.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Това е машината за приятеля Ви. :)

Успешен ден ви желая !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно е общо зададен малко въпросът, понеже 3D софтуер има много и още повече различни неща се правят с тях, а това е от немалко значение, щом ще се ползва за професионална употреба. Сумата не е никак малка и в интерес на истината има много качествени професионални работни станции на HP, Fujitsu, DELL, оптимизирани за такъв тип работа, които са в пъти по-качествени от събраните конфигурации, не е лошо да се помисли и в тази посока.

Иначе за XEON се съгласявам, макар и прирастът да няма да е фрапантен ;)

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре изглежда в последният вариант( този на AlkatrazBG ), надявам се да няма проблеми двата кита да тръгнат в четири канален режим, което при специфични дейности е сериозно предимство. За съжаление въпросните китове, не са подбирани  специално и тествани за такава съвместимост и няма гаранция, че това ще стане.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно е общо зададен малко въпросът, понеже 3D софтуер има много и още повече различни неща се правят с тях, а това е от немалко значение, щом ще се ползва за професионална употреба. Сумата не е никак малка и в интерес на истината има много качествени професионални работни станции на HP, Fujitsu, DELL, оптимизирани за такъв тип работа, които са в пъти по-качествени от събраните конфигурации, не е лошо да се помисли и в тази посока.

Напълно сте прав колега, но подобна маркова машина е доста по-скъпа, а и като хардуер едва ли ще се различава толкова от една "къстъм мейд" конфигурация.

Поздрави !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата не е само в хардуера, а в оптимизацията му и сглобката:

Публикувано изображение

И не е задължително да е много по-скъпа. Сумата, както казах не е малка и позволява да се погледнат и маркови машини.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е фрапантен при сравняване на професионална и любителска сглобка върху сокет 2011, но ако се сравнява професионална сглобка върху 2011, срещу полупрофесионална, събрана върху сокет1150, не е точно така. Две ядра и четири нишки в повече..А ако ставаше въпроса за по-сериозна сума, съответно 4 ядра и 8 нишки над това, което може да се постави върху 1150. Доста по-обемен процесорен кеш също....и два канала по-широка шина и почти два пъти по-скоростна комуникация с оперативната памет

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм напълно. Точно затова в същия пост съм споменал, че има много голямо значение, какъв е софтуера, който ще се ползва. А ако не може да се възползва от повече ядра ? Тогава аргумента с ядрата не е много валиден.. нека да каже автора, ако има информация за софтуера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да то е ясно че има разлика между професионална и непрофесионално машина, но нека и автора да изкаже какви изисквания има - какъв софтуер ще се ползва и т.н. иначе само си хабим пръстите... дано и темата не е фейк...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно дъно на SM  с два Ксеона  професионално видео  и 2 харда в райд  са още по хубаво  предложение ама не знам  човека до колко иска да е баш  профи  конфигурацията. Марковото си е марково и там издънки не може да има  ,най малкото могат да попитат в  други фирми  занимаваща се с тази дейност какво ползват хората там и как се представя техниката .  Това са много пари и не  е  да се правят експерименти ей така за спорта. Спокойно в тоя бюджет влизат 2 Дела  по 24"

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на която се правят сериозни 3d графика и обработка на 3D видеа и все такива сложни неща.

Така като чета няма да лисват варианти, както изискващи повече процесорна мощ, което при този вид дейност от достатъчно много време значи не толкова висока честота, а брой ядра/нишки и,  такива с по-сериозни изисквания към видео подсистемата. Не препоръчвам твърде мощна и скъпа такава, единствено поради факта, че основната работа ще се върши на машината в офиса, докато на домашната вероятно,  ще се започва или довършва това, за което по някаква причина човека не е успял да свърши в офиса, а се налага да не отлага поради спешност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(w010) Tower,8 HDD 3.5 Hotswap,Single PSU,Intel Romley

Публикувано изображение

Стойност

2977.00

ASUS XONAR_D1 1 бр.

Supermicro SNK-P0048PS, 2U Passive s.2011 2 бр.      

nVIDIA Quadro 2000 1 бр.      

Hitachi 1000GB Ultrastar SATA II 32MB 2 бр.      

Памет 16GB Server 1600MHz DDR3 Reg. ECC 1 бр.      

Intel® Xeon Six-Core E5-2620 2.00 GHz 2 бр.      

Supermicro X9DAi 1 бр.      

Supermicro CSE-743TQ-1200B-SQ 1 бр.      

Една такава машина ще изкърти зъбите на който и да  i7 в десктоп сегмента.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Maya 3D, 3D Max, Adobe After Effects, за други нямам информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избирайте от тук - http://www.persy.com/bg/c/13-rabotni-stancii.html

Последната машина, е събрана с компоненти именно от там. Готовите сглобки нещо не ме кефят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(w010) Tower,8 HDD 3.5 Hotswap,Single PSU,Intel Romley

Публикувано изображение

Стойност

2977.00

ASUS XONAR_D1 1 бр.

Supermicro SNK-P0048PS, 2U Passive s.2011 2 бр.      

nVIDIA Quadro 2000 1 бр.      

Hitachi 1000GB Ultrastar SATA II 32MB 2 бр.      

Памет 16GB Server 1600MHz DDR3 Reg. ECC 1 бр.      

Intel® Xeon Six-Core E5-2620 2.00 GHz 2 бр.      

Supermicro X9DAi 1 бр.      

Supermicro CSE-743TQ-1200B-SQ 1 бр.      

Една такава машина ще изкърти зъбите на който и да  i7 в десктоп сегмента.

Цената в какво си я дал? От линка на мен ми излиза 3048 долара без ДДС, а това е почти 2 пъти повече от бюджета. 

Според мен, задължително i7,  качествено ССД (Самсунг Про), много рам, голям диск за съхранение на готови проекти, тиха кутия и охлаждане, качествено захранване и вече в зависимост от програмите, RAID или професионална карта. Не достигат парите и за двете. Иначе имам приятел дизайнер, който твърди, че професионалната карта е много по-бърза от която и да е геймърска. Наскоро му правих конфигурация за подобен бюджет. Доколкото разбрах, направил е РАМ диск и програмите го ползват за кеш. РАИД не пожела да правим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам в Емаг са заредили от новите процесори за разлика от Никем и Скай.     i7-4930K - 1 054 лв. Noctua NH-U14S - 127 лв. MSI 770 Lightning - 810 лв. | Quadro 2000 - 766 лв. Asus P9X79 DELUXE - 585 лв. CORSAIR 4x4GB 1600Mhz 1.5V Low Profile - 288 лв. Cooler Master 690 II - 140 лв. Cooler Master Silent Pro M2, 620W - 148 лв. Samsung 840 EVO, 120GB - 179 лв. Seagate 2TB - 162 лв.   Общо: 3 496 лв. с MSI 770 Lightning или 3 452 лв. с Quadro 2000. Оставил съм 200 лв. ако трябва да се взима по-голямо SSD или повече рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто да те питам за какво му е на човека  охладител за 130 лева ?  Другите компоненти добре ма тоя охладител е за клокъри мойто момче не е за  хора дето ще работят сериозна работа на машините си и  е излишен разход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От клока на процесора има по-голям смисъл когато става дума за видеообработка от колкото при игричките но съм далеч от мисълта да те образовам. За това само ще ти кажа че процесора идва без охладител а не върви да му се сложи нещо тип заводско (TDP130W). И да не клоква машината поне ще е изкл. тиха. А и конфигурацията която съм дал е доста по-евтина от искането та не виждам нужда да режа точно охлаждането.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От клока на процесора има по-голям смисъл когато става дума за видеообработка от колкото при игричките но съм далеч от мисълта да те образовам. За това само ще ти кажа че процесора идва без охладител а не върви да му се сложи нещо тип заводско (TDP130W). И да не клоква машината поне ще е изкл. тиха. А и конфигурацията която съм дал е доста по-евтина от искането та не виждам нужда да режа точно охлаждането.

Всъщност смисъл в клокването няма, а и никой работещ с компютър не би го направил.

Идеи няма да давам, защото се съмнявам, че на питащия му е скучно и пита, колкото да си запълва времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.