Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте интересува ме дали тази памет

http://www.kingston.com/us/memory/search/?partid=kvr16n11k2/16

ще работи на това дъно:

http://content.it4profit.com/itshop/itemcard_cs.jsp?ITEM=120430125320438040&THEME=asbis-new&LANG=en&SUPPLIER=714

Като гледам дъното поддържа 1333 mhz максимум и най-вероятно това ще е проблем. Освен това виждам че дъното има ECC а памета е non-ECC. В правилна посока ли съм, че тези памети вече веднъж не паснаха на едно дъно и не искам да се опаря пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теоретично трябва да работят, дъното ще ги направи на 1333MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теоретично нещо не ме устройва. Май ще се избира ново дъно, че не са ми приятни теоретичните неща. А и все пак е добре да се използва на 1600mhz паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че е 1600 МHz не е проблем - ще си работи на 1333 MHz,  

Проблем е че не е ECC, така че си търси DDR3 модули памет ECC

Колкото до това да търсиш сървърно дъно с не-ECC памет - май няма такива.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво трябва да следя при избор на дъно поддържащо тези памети?

трябва да съдържа тези характеристики - 

16GB Kit* (2x8GB) - DDR3 1600MHz

Part Number: KVR16N11K2/16

Specs: DDR3, 1600MHz, Non-ECC, CL11, 1.5V, Unbuffered, DIMM,

???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво трябва да следя при избор на дъно поддържащо тези памети?

трябва да съдържа тези характеристики - 

16GB Kit* (2x8GB) - DDR3 1600MHz

Part Number: KVR16N11K2/16

Specs: DDR3, 1600MHz, Non-ECC, CL11, 1.5V, Unbuffered, DIMM,

???

Какъв е процесора т.е. какъв сокет на дъно търсите ? Ако става на въпрос за с.1155, то почти всяко дъно за него поддържа тези памети - честоти и латенции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е процесора т.е. какъв сокет на дъно търсите ? Ако става на въпрос за с.1155, то почти всяко дъно за него поддържа тези памети - честоти и латенции.

сега ще правя някаква конфигурация. За сокет 1150 ще  пасват ли? Бихте ли предложили 8ядрен процесор с дъно които да паснат за тези памети. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега ще правя някаква конфигурация. За сокет 1150 ще  пасват ли? Бихте ли предложили 8ядрен процесор с дъно които да паснат за тези памети. 

Добре първо търсиш 1155 сега 1150... Последно ? Кажи си бюджет за да предложим конкретно. Целта на конфигурацията също не знаем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде търся 1155? Темата е стара и тези памети ги имаме в наличност във офиса, понеже не успяхме да ги използваме за един сървър. Сега идеята е да се направи конфигурация в която да ги използваме. По принцип ми казаха само че ще е за тестове конфигурацията, но какви тестове все още не знам. Знам само че трябва да е интелска конфигурация с 8 ядрен процесор и дъно поддържащо въпросните памети. Би било добре ако има и вграден райд контролер в дъното. С SSD диск 240ГБ. И някаква кутия с доп. вентилатор. 

Бюджет няма, но нека да е нещо средно. Не се хвърляйте на най-скъпите части. Добре ще е и ако частите не са сървърни а за декстоп машина

Съжалявам че нямам цялата информация, но просто питах за нещо примерно около което да мисля. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.