Премини към съдържанието
KovachX

Моля за съвет: Хардуер/Софтуер

Препоръчан отговор

Добър ден на всички. Искам да се добера до опита на по-големи и опитни хора в тази сфера - Софтуер и Хардуер. На 15 съм и уча в Правец. Миналата година, когато кандидатствах ми казаха, че ако не ме приемат това, което желая /Системно програмиране/ мога в последствие да подам някакво запитване за преместване в друга паралелка. Няма значение, в момента се чудя дали да го направя. Мисля си, че ще е по-добре Хардуер, защото имаме практика, докато в Системното нямаме. Разликата е и 1-2 специални предмета. За мен Хардуер са платките, Софтуер програмите. /Имам предвид, че толкова условно разделям двете специалности/ Моля няколко човека да ми кажат "Плюсовете" и "Минусите" на двете специалности. Нормално е всеки, които практикува Хардуер и поддръжка /Например/ на компютри да ми препоръча това, но все пак искам да ми дадете мнение. Ще ми се с няколко изречения да ми кажете в какво се състой едното и какво другото. С какво главно ще се занимавам при едната специалност и с какво с другата. Аз лично предпочитам Системно, но пък се замислям, че Хардуера ще ми е по-полезен и в живота /Не само в работата/. 

Благодаря предварително. Лек ден! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз практикувам ахрдуер и поддръжка и спокойно мога да кажа, че е по-добре да сенасочиш към системното програмиране. В хардуера НЯМА пари, докато при програмирането има.

Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз практикувам ахрдуер и поддръжка и спокойно мога да кажа, че е по-добре да сенасочиш към системното програмиране. В хардуера НЯМА пари, докато при програмирането има.

Според мен и при двете има пари. Много зависи в каква фирма работиш. Има значение и какво разбираш под това "няма пари". Ти например може да имаш семейство, да пушиш и да обичаш да пийваш една чашка ракия /например/ вечер. Аз, като не пуша, не пия и тн. не мисля, че ще имам проблеми. Освен това има прекалено много хора занимаващи се със СП. И шанса да си намеря работа е по-малка. Пък и със СП няма да мога да си оправя кабела на мишката /например/, ако ми се скъса, докато с КТТ ще мога /ще запояваме и др/. Та да си довърша предната мисъл, за теб "Има пари" може да означава да взимаш 3 000 - 4 000 лева заплата. За друг 1 000 и тн. Това е много относително. И тук вече се отклонявам от темата. Мен не ме интересува къде има пари и къде няма :) За мен е важно да практикувам, а преди това да уча това, което ми харесва. И, тъй като и двете специалности са хубави реших да попитам друг :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ти си на 15 и учиш в Правец, аз съм на 30 и за последните 8 години съм сменил три работни места в София и съм ходил поне на 30 интервюта. Нормално да съм по-запознат с пазара на труда. Като ти казвам, че в хардуера няма пари, значи наистина няма. В каквато и фирма да работиш, какъвто и стаж да имаш, на повече от 1200-1400 лева не се надявай. Горе долу колкото стартовата заплата на един нормален програмист. И между другото, не пия, пуша супер малко, почти не излизам, но плащам наем и сметки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ти си на 15 и учиш в Правец, аз съм на 30 и за последните 8 години съм сменил три работни места в София и съм ходил поне на 30 интервюта. Нормално да съм по-запознат с пазара на труда. Като ти казвам, че в хардуера няма пари, значи наистина няма. В каквато и фирма да работиш, какъвто и стаж да имаш, на повече от 1200-1400 лева не се надявай. Горе долу колкото стартовата заплата на един нормален програмист. И между другото, не пия, пуша супер малко, почти не излизам, но плащам наем и сметки.

Уважавам мнението ти и разбирам гледната ти точка. Нормално е за теб това да са малко пари в днешно време. И друго, мен ме интересува ти дали пушиш, пиеш и така нататък. Не ти изкарвам аз заплатата, за да кажа днес няма да пушиш, а утре няма и да пиеш. Просто исках да ми дадеш съвет /и не само ти/ от гледна точка на практика и тн /без заплата/. За теб кое е по-интересно, като специалност и прочие. Пък и съм обеден на 100%, че има още много хора колебаещи се между едното и другото и търсят съвет от някого. 

Лека вечер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
    • от canko99
      Здравейте! Почнах да правя дървен модел на една лодка от дърво, няма да я пускам във вода само ще си я гледам. Та мисълта ми е бихте ли ми предложили материал, от който да го направя? Мисля сърцевината на кабината да я направя от фибран, да ви попитам има ли пяна по-твърда от фибрана, или тя е най-твърдата. После фибрана ще го покрия с епоксидна или полиестерна смола, коя от тези смоли е по - здрава и надеждна, т.е. няма да се напука и моделът ще издържи вовек и веков.  другият ми вариант е да облепя фибрановата кабина с глина и да я грундирам и после боядисам и   лакирам ще ползвам такава глина, ще се напука ли  кой от посочените начини е по-удачен с глината или с смолата? Благодаря ви предварително!

• от fanatika.hr.at
      Здравейте разполагам с лаптоп ASUS K550vx вече почнах да си задавам въпроса дали при играене (а лаптопа се води бюджетен гейминг) е нормално да вдига 95градуса. Като всичко е на макс и клокнато.
      Пастата е сменена почистен е и всичко трябва да е наред. 
      Давайте съвети.

• от canko99
      Добър ден! Сложил съм си в мазата, уж, за да майсторя разни работи фасунга с два контакта от практикера, но не стават за шуко, искам да питам ако си взема такъв разклонител за контакт, ще стане ли, че много искам да ползвам мазата като ателие. Има ли такива разклонители във вашите градове, че на нашите железарии-няма, а из интернет, ги има по разни сайтове, направих поръчка, и от 1 месец не са ми я пратили! Мерси предварително!

• от 8bit
      Здравейте, накратко аз съм студент и пътувам доста (летя), до сега винаги съм ползвал тапи, за жалост евтини. Казаха ми, че на apple били доста добри, взех си ги но за жалост не са моят размер и пластмасата кара ушите ми да болят повече от търпимото (прекалено големи). Средно нося слушалки за не по-малко от 3 часа, понякога стигайки се до 6+. Може ли да ми препоръчате слушалки или тапи (не съм сигурен дали със слушалки ще ми е удобно да пътувам или евентуално да не ги прецакам без да искам въпреки, че си пазя техниката доста) до едно 100 лева (максимум 25 отгоре), като просто искам да са удобни за продължителна употреба (досега единствените, които са ми били неудобни са тези на apple, предполагам всички други са ми наред) и да имат бас (обичам си го, не мога без него) и качество на звука до колкото позволява този ценови клас. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.