Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dinque

Помощ, Windows на нов лаптоп с Linux

Препоръчан отговор

Здрасти колеги , купих си нов лаптоп Acer с ОС Linux . Искам да си инсталирам Windows7. Направил съм си настройките в Биоса да стартира от  флашката ми с уиндоуса ,и т.н. (пробвах и с CD , става същото)

Проблема: Няколко секунди след стартирането на компютъра  ми изкарва син прозорец с пингвина на линукс и ме пита да избеара 1 от 2 опции : Линпус Linux (3.6.0) или Create a bootable disk USB.

На заден фон ми изкарва надписа който искам : Press key to continue , но не ми дава възможност да цъкна там.

Моля ви дайте съвети как да подходя , тъй като никога не съм инсталирал Windows на нов лаптоп и не съм се сблъсквал с тези простотии на лимукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във форума има едно решение(поне мисля,че е решение) от polaana тук.Не съм експерементирал,просто го видях.Ако може някой колега от Linux да си каже мнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема няма нищо общо с линукс. Всеки лаптоп си има опция - клавиш ф9, ф10 или нещо друго в зависимост от марка и модел, с който съвсем в началото може да се зададе зареждане от флашката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.