Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко дни ми изгоря захранването на пц-то, отворих го и захранването наистина бе изгърмяло имаше изгорели резистор и някакви кондензатори. Купих си ново захранване но след пускането на пц-то всички вентилатори си въртят но не изкарва никаква картина, нито някакви сигнали за грешки. Дъното е 

Motherboard - M2A481-OG имате ли идея какво може да се е случило и дали е възможно най-кофтито 
да е заминало дъното ? Пробвах го и с друго захранване пак същото. Дъното има Debug port на който 
преди се сменяваха някакви цифри а сега стои постоянно FF и не се променят :( можете ли да ми 
помогнете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди няколко дни ми изгоря захранването на пц-то, отворих го и захранването наистина бе изгърмяло имаше изгорели резистор и някакви кондензатори. Купих си ново захранване но след пускането на пц-то всички вентилатори си въртят но не изкарва никаква картина, нито някакви сигнали за грешки. Дъното е 

Motherboard - M2A481-OG имате ли идея какво може да се е случило и дали е възможно най-кофтито 

да е заминало дъното ? Пробвах го и с друго захранване пак същото. Дъното има Debug port на който 

преди се сменяваха някакви цифри а сега стои постоянно FF и не се променят :( можете ли да ми 

помогнете ?

Ако имате пищялка махнете рам, видео,  и хард и вижте дали ще започне да пищи. Ако не започне да пищи има 2 възможности:

-Изгоряло дъно

-Изгорял процесор

Като шанса да е изгърмяло дъното е висок. Същото обаче може да се е случило и на останалите компоненти (хард, видео, рам)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами почвай само с процесор и пищялка , може захранването да е отнело доста работи :(

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирише на отнесени компоненти и по дъното, но нека автора първо тества това което колегите са му предложили.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами почвай само с процесор и пищялка , може захранването да е отнело доста работи :(

Махнах видеото, рам-та, HDD-то, процесора и резултата си е същият отново си ги показва тези FF на debug porta и нито звук, най вероятно е заминало дъното :( ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах видеото, рам-та, HDD-то, процесора и резултата си е същият отново си ги показва тези FF на debug porta и нито звук, най вероятно е заминало дъното :( ?

...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е остави процесора де - без него и здраво дъно няма да писне :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз имам един процесор, ако дъното е изгърмяло и сложа другият процесор няма да има някакъв проблем на процесора нали така, да не си остана и без другият процесор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре не рискувай , имах в предвид че трябва да направите пробата с поставен процесор .

Оставете дъното да работи и след малко опипайте с пръстомера дали има някой чип да пече яко .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

............... -Изгоряло дъно -Изгорял процесор .........

Изгоряло дъно - има вероятност и то голяма

Изгорял процесор малко вероятно но не е невъзможно 

Има и трети вариант зависнал биос.

Ресетнете биоса с махана на бетерията или с джъмпера, ако ситуацията не се промени махнете охладителя на процесори и си сложете пръста върху него и така запалете РСто ако процесора не се загрее определено отива на проблем с дъното ако се загрее значи се разпознава и работи до някаква степен. Можете да опитате и с другия процесор така ще изключите варианта за проблем с него, но винаги има шанс дъното да убие и другия процесор въпреки че според мен точно този вариант е извънредно малко вероятен но все пак ......

Пропуснах да кажа когато процесора е без охладител и сте с пръст на него другата ръка да е в готовност да извади кабела на захранването или да цъкне ключа му ако има таков за да не опукате процесора ако се окаже здрав и започне да се стопля. Това няма да стане за 1-2 секунди но за десетина без охлаждане може и да прегрее.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.