Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам дали има някой който използва Омега-нет. До нас видях една реклама (безжичен интернет. Без договор и така на татък) В сайта пишеше, че е 12 Mbps. В момента съм със свивакон и не съм много доволен. Максималната скорост която трасето поддържа е около 7Mbps (в най-добрия случай, тъй като живея в "гората" :D ) А като почне да прекъсва чак се забравя... За 3мин 5 пъти.

А това "временен достъп от лаптоп" не мога да разбера какво имат предвид. 

Редактирано от ostavime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто още един прекупвач на трафик. Откъде мислиш го вземат. Нямаше нужда да ни цитираш цялата им реклама.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A за да прекарат свиваком  ново трасе трябва ли аз да платя ? (1000+ метра от бул. 3-ти март (Варна)) 

Редактирано от m0nss7erKill (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A за да прекарат свиваком  ново трасе трябва ли аз да платя ? (1000+ метра от бул. 3-ти март (Варна)) 

Момче за тези пари по-големите доставчици дават къде по-големи скорости... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момче за тези пари по-големите доставчици дават къде по-големи скорости... :)

Кои доставчици ? Малко ме съмнява някой да има покритие при нас...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои доставчици ? Малко ме съмнява някой да има покритие при нас...

Я се метни на Гугъл карти да ни покажеш от кое село си. БТК-то принципно къде ли няма покритие....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Искам да попитам дали има някой който използва Омега-нет. До нас видях една реклама (безжичен интернет. Без договор и така на татък) В сайта пишеше, че е 12 Mbps. В момента съм със свивакон и не съм много доволен. Максималната скорост която трасето поддържа е около 7Mbps (в най-добрия случай, тъй като живея в "гората" :D ) А като почне да прекъсва чак се забравя... За 3мин 5 пъти.

А това "временен достъп от лаптоп" не мога да разбера какво имат предвид. 

Приятел! Твърде неразумна цена за този "бърз" и неограничен интернет! Както каза "sliderum"" и ""techmaniac" Може би колеги от Варна ще Ви дадат по-добро решение на въпроса, та макар и да се намирате в"гората"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я се метни на Гугъл карти да ни покажеш от кое село си. БТК-то принципно къде ли няма покритие....

Къде съм казал, че съм от село 

(1000+ метра от бул. 3-ти март (Варна)) 

И къде съм казал, че свиваком нямат покритие 

В момента съм със свивакон и не съм много доволен. Максималната скорост която трасето поддържа е около 7Mbps

http://goo.gl/maps/WIi4N Ето, отдалечи малко и виж къде е бул. 3-ти март 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това ми е интересни.  Човека живее във Варна...Голям град, една от морските столици..Туристическа дестинация, най-добрият град за живеене в страната за две илядо и ичинаесе или некое друго лето...Живее на  километър от булевард?!? Сигурно улицата му се няма име, а само номер, или пък той не го знае...Та поисках да разбера кое село, е на въпросното разстояние от варненски булевард. Че да няма покритие освен от Бибекома и на поне още един безжичен, доставчик на интернет и поне  3 броя мрежови оператори(LAN-ки)

Понеже съм писал заедно с колегата автор на темата:

...хм, явно ме е чел по диагонал. Това си е негов проблем. По въздушна линия разстоянието е доста по-малко от въпросният километър. Абсолютна глупост е да се занимаваш с фирма, която няма покритие и да чакаш и да се охарчваш, за да бъде направено това покритие. Цената ще е огромна, щото ше те принудят да наемеш линията, ако е само заради теб прекарването. Въобще ми мяза, че по-скоро се опитваш да направиш реклама на въпросната фирма, вместо да търсиш решение на проблема си, при положение че имаш наистина проблем.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагат се такива услуги - масово по селата , щото по добър нема да намериш :) и у наше село има , където няма навалица за кабел им слагат тп линк флашка  в компа и да се чудиш как да го споделиш за друго устройство . Наложи се да правя на един човек и го шервам по ланката , от там в Access Point :no-no:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да. Улиците нямат нито име нито номер. Само парцелите имат номера. Пътищата са по-зле и от тези в (може би 90% от селата)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да. Улиците нямат нито име нито номер. Само парцелите имат номера. Пътищата са по-зле и от тези в (може би 90% от селата)

Не ти завиждам в случая. :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек , щом си отдалечен и няма друг  - взимай но да знаеш че е за един компютър сигурно , външна антена и пряк изглед към доставчика .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек , щом си отдалечен и няма друг  - взимай но да знаеш че е за един компютър сигурно , външна антена и пряк изглед към доставчика .

Ами явно ще си стоя на свиваком и ще се моля да стане чудо... Все пак ще отида до някой офис на свиваком и ще ги попитам за трасето.  Благодаря на всички за отговорите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами явно ще си стоя на свиваком и ще се моля да стане чудо... Все пак ще отида до някой офис на свиваком и ще ги попитам за трасето.  Благодаря на всички за отговорите :)

Намали скоростта на адсл на 5 мегабита за да не прекъсва и си търси по цивилизовано място тогава :) не се надявай на виваком или който и да е друг да прекарва оптични трасета в безлюден район :no-no: Аз от кога чакам оптика във Комощица :) там поне има 200/250 абоната :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намали скоростта на адсл на 5 мегабита за да не прекъсва и си търси по цивилизовано място тогава :) не се надявай на виваком или който и да е друг да прекарва оптични трасета в безлюден район :no-no: Аз от кога чакам оптика във Комощица :) там поне има 200/250 абоната :D

Ами идва техник, намали и я намали на 7. А колкото до мястото живота си давам за него. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички които четат този форум ! Аз съм един от разочарованите клиенти на въпросния интернет доставчик (Омега нет) , с две думи не става ....първия ден горе долу биваше след това стана много бавен , засичаше и положението се изнерви . Пуснах тест и резултата много зле , тия 12 мбс бяха едва 1-2 мбс имаше и загоби . Не се подлъгвайте на безплатното включване и това ,че е без договор . С две думи разбрах ,че всичко ефтино и безжично не става , влияе се от атмосферните условия . Дано моето мнение ви бъде полезно ...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост късно попаднах на темата и вече бях им се обадил да ме свържат. Та какво се случи.. Тези момчета са изключително не квалифицирани. Стояха цял ден след което с божията помощ интернета тръгна, след няколко дни стана ужасен и  както каза по-горе г-н  Атанасов "положението се изнерви". Започна се голямото звънене но резултата не беше налице. След което се разделихме и както се казва който от където.... Освен това са си монтирали клетките незаконно на едни стълбове за ток и хората се оплакват че ги облъчват. От енергото отрекоха за това. За мен omega BG net e една много не коректна фирма.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.11.2015 г. at 11:12, d.kamenov1956 написа:

За жалост късно попаднах на темата и вече бях им се обадил да ме свържат. Та какво се случи.. Тези момчета са изключително не квалифицирани. Стояха цял ден след което с божията помощ интернета тръгна, след няколко дни стана ужасен и  както каза по-горе г-н  Атанасов "положението се изнерви". Започна се голямото звънене но резултата не беше налице. След което се разделихме и както се казва който от където.... Освен това са си монтирали клетките незаконно на едни стълбове за ток и хората се оплакват че ги облъчват. От енергото отрекоха за това. За мен omega BG net e една много не коректна фирма.

До колкото разбрах, въпросната "интернет услуга" е на ония варненски бакшиши. (От бакшиш какъв интернет да очакваш) Както и да е, смених си интернет доставчика преди месец/два и съм кажи-речи доволен. Интернета не ми спира, доста по-бърз е от свиваком и по-надежден според мен. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на September 21, 2015 at 5:24, Христо Атанасов написа:

Здравейте на всички които четат този форум ! Аз съм един от разочарованите клиенти на въпросния интернет доставчик (Омега нет) , с две думи не става ....първия ден горе долу биваше след това стана много бавен , засичаше и положението се изнерви . Пуснах тест и резултата много зле , тия 12 мбс бяха едва 1-2 мбс имаше и загоби . Не се подлъгвайте на безплатното включване и това ,че е без договор . С две думи разбрах ,че всичко ефтино и безжично не става , влияе се от атмосферните условия . Дано моето мнение ви бъде полезно ...

И аз ще се оплача от въпросния интернет доставчик , изключително не куректни ,нахални и интернета им не струва . Както казва г.Атанасов ( всичко ефтино и безжично не става) . Малко да завали , вятър да задуха и започва да прекъсва . Добре ,че се отказах на време и главоболието ми мина . Не бях доволна 

Редактирано от M.Hristova (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/8/2016 at 23:44, M.Hristova написа:

И аз ще се оплача от въпросния интернет доставчик , изключително не куректни ,нахални и интернета им не струва . Както казва г.Атанасов ( всичко ефтино и безжично не става) . Малко да завали , вятър да задуха и започва да прекъсва . Добре ,че се отказах на време и главоболието ми мина . Не бях доволна 

Аз съм с безжичен интернет на друг доставчик и съм доста доволен. Плащам 20лв на месец и скороста ми на теглене в speedtest е 10/12Mbps а на upload е около 5 Mbps. А през битторент най-много съм теглил с 2 MB/s или малко над 2

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на January 20, 2016 at 12:09, m0nss7erKill написа:

Аз съм с безжичен интернет на друг доставчик и съм доста доволен. Плащам 20лв на месец и скороста ми на теглене в speedtest е 10/12Mbps а на upload е около 5 Mbps. А през битторент най-много съм теглил с 2 MB/s или малко над 2

Приятел без да се заяждам но тия скорости които са ти пуснали са смешни пред това да имаш скорост  40 , 70 ,100, мбс . Да не говорим ,че на GPON пускат и 1000 мбс. Аз също ползвах безжичен нет но се убедих на 100% че нестава ,не могат да се постигнат постоянни и добри скорости а за качество да не говрим, това е компромисен варянт за трудно достъпни места където няма изградена оптична мрежа. Пробвал веднъж оптичната връзка никога не бих се върнал на безжичния нет. Нищо лично просто споделям мнението си. Но от твоя пост разбирам,че нямаш друг избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Христо Атанасов написа:

Приятел без да се заяждам но тия скорости които са ти пуснали са смешни пред това да имаш скорост  40 , 70 ,100, мбс . Да не говорим ,че на GPON пускат и 1000 мбс. Аз също ползвах безжичен нет но се убедих на 100% че нестава ,не могат да се постигнат постоянни и добри скорости а за качество да не говрим, това е компромисен варянт за трудно достъпни места където няма изградена оптична мрежа. Пробвал веднъж оптичната връзка никога не бих се върнал на безжичния нет. Нищо лично просто споделям мнението си. Но от твоя пост разбирам,че нямаш друг избор.

Ясно ми е, че за тези пари мога да имам много по-добър нет но нямам такава възможност. Доставчикът ми каза, че ако можеше нямаше да се занимава с безжичен нет ами е щял да прекарва оптика. Но понеже в България не става ако нямаш връзки и прочие, за това безжичен. Бил казал че интернета ми е с добра скорост и не спира като тъпия свиваком

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на January 25, 2016 at 0:56, m0nss7erKill написа:

Ясно ми е, че за тези пари мога да имам много по-добър нет но нямам такава възможност. Доставчикът ми каза, че ако можеше нямаше да се занимава с безжичен нет ами е щял да прекарва оптика. Но понеже в България не става ако нямаш връзки и прочие, за това безжичен. Бил казал че интернета ми е с добра скорост и не спира като тъпия свиваком

От както си пуснахме оптичен нет много съм доволна , няма прекъсване всичко работи безотказно . Няма нищо общо с интернета на Омега нет , освен да се изнервяхме и да се молехме да не се разваля времето друго не правихме. Мъжът ми всеки път се ядосваше и псуваше, дори го наричаше селски интернет. Приятел моли се твоя да работи добре , да имаш постоянна връзка иначе става непоносимо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, M.Hristova написа:

От както си пуснахме оптичен нет много съм доволна , няма прекъсване всичко работи безотказно . Няма нищо общо с интернета на Омега нет , освен да се изнервяхме и да се молехме да не се разваля времето друго не правихме. Мъжът ми всеки път се ядосваше и псуваше, дори го наричаше селски интернет. Приятел моли се твоя да работи добре , да имаш постоянна връзка иначе става непоносимо. 

Ами доволен съм. Дори при лошо време не съм имал проблеми с интернета. Също така и си получавам скоростта за ккоято плащам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.