Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

npavlinov

Трептене на монитора

Препоръчан отговор

Здравейте приятели, сглобих един компютър и имам следният проблем: http://prikachi.com/images/411/6576411V.png

Това се случва само при резолюция 1680х1050. Пробвах си късмета с чичо Гугъл ама язък - нищо. Идвам при вас с надежда. Сигурен съм, че не е монитора, защото при предишния това не се е случвало никога. 

Редакция: Това минава и почва доста често. Не е постоянно. 

Редакция 2: Сега видях, че снимката не помага. Накратко монитора трепти при резолюцията, която съм казал. Не е страшно, но е досадно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аналогов ли е интерфейсът и ако да, помага ли копченцето 'Auto' на монитора (възможно е да е и в менюто)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели, сглобих един компютър и имам следният проблем: http://prikachi.com/images/411/6576411V.png

Това се случва само при резолюция 1680х1050. Пробвах си късмета с чичо Гугъл ама язък - нищо. Идвам при вас с надежда. Сигурен съм, че не е монитора, защото при предишния това не се е случвало никога. 

Редакция: Това минава и почва доста често. Не е постоянно. 

Редакция 2: Сега видях, че снимката не помага. Накратко монитора трепти при резолюцията, която съм казал. Не е страшно, но е досадно. 

Трептенето не е от резолюцията,а от честотата на опреснявана картината.Проверете на колко херца е зададена тя.Ако е необходимо и възможно,вдигнете херците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Auto бутона работи, ама да го натискам винаги като се случи ли? Преди нямаше нужда от това. Относно опресняването - има 59 Hertz и 60. Сега е на 59, а като го сложа на 60 става по-зле. :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тоя монитор драйвер няма ли? Сигурно ли е, че тази резолюция е типичната за монитора (матрицата му)?

Точен модел на монитора може ли?

Драйверите за видеокартата инсталирани ли са коректно?

С какъв кабел (с какви накрайници) се свързват видеокартата и монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.