Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам принтер Canon MP550 от няколко години и досега проблеми нямах..естествено докато не му изтече гаранцията :) Снощи си го пуснах и какво ми изписва - някаква грешка - B200, която иска кабела да бъде отстранен и принтера да бъде занесен в сервиз.. Мнения как да си го оправя сама или трябва директно по сервизи да тичам? 

Редактирано от Gabriela Gesheva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам принтер Canon MP550 от няколко години и досега проблеми нямах..естествено докато не му изтече гаранцията :) Снощи си го пуснах и какво ми изписва - някаква грешка, която иска кабела да бъде отстранен и принтера да бъде занесен в сервиз.. Мнения как да си го оправя сама или трябва директно към сервизи да тичам? 

Някаква грешка- ОК, ама каква точно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на производителя:

Принтера е за сервиз, едва ли бихте се справили с поправянето му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според Google:

Грешка B200 се появява, когато една или повече глави са останали без мастило, продължили са да работят, и вследствие на това са прегрели. Препоръчва се да се прекъсне захранването на принтера поне за 5 минути. Ако това не отстрани грешката, значи главата е била увредена от температурата. Задължително е в такъв случай да се обърнете към сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви :) Ще прегледам главите и ще пробвам да го почистя отвътре ако стане стане ако не може и нов направо да си взема 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз поне си направих труда да го преразкажа на български :)

Постнахме го по едно и също време!

Мисля че всеки поназнайва ENG!!!

Не си го превел цялото :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Наскоро си купих цветен принтер  HP COLOR LASERJET CP1025. Не знам дали е проблем но когато започне да печата се получава следното:

- захваща страницата , мисли около 10-15 секунди (чува се страно тракане) и след това отпечатва страницата. Следващата страница е принтира малко по-бързо, а третата страница още малко по бързо. Занесах го в сервиз, там се зачудиха и след окол ден ми обясника че такъв е принципа на работа на самия принтер, нещо свързано с барабана и т.н. 

По - рових  в нета но не откривам нищо за това как работи самия принтер.

Моля за съвет защото това забавяне при печатането наистина ми се струва страно и изнервящо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Наскоро си купих цветен принтер  HP COLOR LASERJET CP1025. Не знам дали е проблем но когато започне да печата се получава следното:

- захваща страницата , мисли около 10-15 секунди (чува се страно тракане) и след това отпечатва страницата. Следващата страница е принтира малко по-бързо, а третата страница още малко по бързо. Занесах го в сервиз, там се зачудиха и след окол ден ми обясника че такъв е принципа на работа на самия принтер, нещо свързано с барабана и т.н. 

По - рових  в нета но не откривам нищо за това как работи самия принтер.

Моля за съвет защото това забавяне при печатането наистина ми се струва страно и изнервящо.

Принцип на работа на лазерния принтер

Manuals for HP LaserJet Pro CP1025 Color Printer series

Редактирано от pa-pa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете но не намирам информация такъв ли е принципа на работа на посочения принтер.

Драйварите са инсталирани от ориг. диск, печатам най-обикновени текстови файлови а и като го сравня с др. лазарен принтер от същия ценови клас моя принтер е направо охлюв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете но не намирам информация такъв ли е принципа на работа на посочения принтер.

Драйварите са инсталирани от ориг. диск, печатам най-обикновени текстови файлови а и като го сравня с др. лазарен принтер от същия ценови клас моя принтер е направо охлюв

Върху качеството на печат влияние оказват много фактори. :)

http://kaldata.com/article-12128.html#.UvALv_t0SSo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP CP 1025 e с барабанен модул и 4 отделни касети. Машината е четирипасова. Да, нормално е това - това притракване идва от развъртането на карусела с тонер касетите. Предполагам сте наясно че от най-евтиния ценови клас не може да се изисква особено бързодействие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP CP 1025 e с барабанен модул и 4 отделни касети. Машината е четирипасова. Да, нормално е това - това притракване идва от развъртането на карусела с тонер касетите. Предполагам сте наясно че от най-евтиния ценови клас не може да се изисква особено бързодействие.

Да наясно съм че е от най-евтините в този клас и разбира се че не искам бързодействие от принтера. Но не мога да разбера това задържане на хартията от около 10 секунди дали е нормално?

Редактирано от gabrio66 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всички лазерни принтери скоростта се определя за първата и за всички останали страници. За първата е около 15 секунди, за следващите 2-3 секунди. Това е защото изпичащият барабан трябва да загрее.

Накратко: След като тонерът се озове върху листа, този барабан го нагрява за да се разтопи и да си остане на листа.

Редактирано от g060dimitrov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам принтер Laser Jet CP 1025 color в гаранция е. След първото зареждане жълтата касета започна да създава проблеми. Не може да се извади, след калибриране не  отива на мястото си, стои заклещена някъде навътре и това пречи на принтера да принтира. Какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.